Vojna v Ukrajini 2

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.209
5.345
113
jah pogovori bojo v vsakem primeru.

sam kako prisilit agresorja, da prisede
Zelo je pomembno tudi kdaj potekajo pogovori. Recimo majhna razlika je če Rus pride do Poljske, ali če ga Ukrajinec zaustavi ali prežene proti Krimu. Samo to naši Tanji ali ni jasno, oziroma se bojim da niti neprikrito navija da bi Rus zaključil pri Poljski meji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Se eno dejstvo, o cemer sem ze pisal, pocasi kaplja v MSM:


Ne vem, ce ste opazili, ampak EU prakticno nicesar vec ne posilja, kar pa ZDA posljejo, pa ni vec navedenih stevilk, koliko cesa je bilo poslano.
Menda mi vam ni treba razlagati zakaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Zelo je pomembno tudi kdaj potekajo pogovori. Recimo majhna razlika je če Rus pride do Poljske, ali če ga Ukrajinec zaustavi ali prežene proti Krimu. Samo to naši Tanji ali ni jasno, oziroma se bojim da niti neprikrito navija da bi Rus zaključil pri Poljski meji.

Glede na to, da Ukrajini zmanjkuje orozja, municije in vojakov, ne vem kaj bi stalo rusom na poti do poljske meje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.147
9.795
113
v afriki (in tudi drugod) v prvi vrsti svoji ljudje zasužnijo svoje. Pa ti obračaj kako češ.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.435
113
Notranjska
Ukraine is going to lose
The window of opportunity for a settlement has closed

O avtorju
Precej omenjenih zadev je v tem članku na trhlih temeljih. Trditev da Rusi povzročajo veliko škodo, "krvavljenje" Ukrajincev v Baghmutu je tako tako. Že z vojaškega vidika to ne pije vode, za osvojitev tako dobro utrjenih obrambnih položajev potrebuješ veliko moštva in imaš precej večje izgube, to so dejstva statistika vojaških operacij ko osvajaš urbano območje. Tudi ruska altilerija ni vsemogoče. Jasno če pa zradiraš lasne izgube in rečeš 5k Ukrajinskih vojakov je padlo za Baghmut potem je to veliko. Kaj pa če je padlo 20k Rusov? Jasno tam so lahko številke izkrivljene že zaradi dejstva da sodeluje Ruska vojska, seperatisti in Wagner, v Rusiji se jim za slednja dva gladko je3e.
Oni gotovo navajajo samo izgube ruske vojske.
Ljudi na žalost ne bo zmanjkalo tudi Ukrajini tako hitro. Treniranih vojakov, to je druga zgodba. Avtor članka ne govori o polnih vadbiščih po Evropi. Zanimiva bo pomlad, in kako bo izgledala morebitna Ukrajinska ofenziva. To kar so Rusi sedaj mesece in mesece poizkušali je težko opredeliti za ofenzivo. Drugače pa vsi nekaj razprodajo o miru in pogajanjih. A resno mislite da je Putin kadarkoli do sedaj razmišljal o pogajanjih? On bo pripravljen na pogajanja, le ko bo sam lahko prodal zgodbo o uspehu Ruskemu narodu.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.435
113
Notranjska
Zahod je zaloge orozja izpraznil, novih pa ne more tako hitro proizvajati, kot se jih porablja.
Upam, da mi ni treba se tega razlagati, kam to pelje.
Kot sem ze omenil na zacetku - rusi se gredo vojno izcrpavanja. Ko bo nasprotnik izcrpan, se bodo zapeljali cez nebranjeno ozemlje.
Prej bo lahko to storil zahod kot pa Rusija. Drugo je če začnejo Kitajci dobavljati orožje Rusiji. Vendar je potem USA all in z vojno industrijo, v smislu, bolje orožje Ukrajincem kot vojna na Pacifiku oziroma Tajvanu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.435
113
Notranjska
Jaz se tudi sprašujem kaj Rusi še vedno mečkajo pri Bakhmutu. Verjetno jih Ukrajinci z lopatami mlatijo.
To so vse nerative, in informacijska vojna. Osebno ne verjamem tudi da so na Ruski strani tako kritično slabe razmere. Vsaka stran
Ja ampak lej sej jaz ne pravim, da podatek ni točen. Skoraj zagotovo je, ampak kje so MIA? Ta za katerega vemo, da je nekajkrat večji kot KIA?
In kje so seperatisti in Wagerjevci? Rusi bodo šteli le ruske vojake, Prigožin pa gotovo raje šteje kot MIA saj nočejo plačat odškodnin.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.435
113
Notranjska
Bakhmut je crna luknja ukrajinskih vojakov, ki jih Elensky z veseljem posilja, po tekocem traku, v smrt.
Rusi pa to pridoma izkoriscajo za izcrpavanje ukrajinske vojske.
Še enkrat za zavzetje utrjenih položajev potrebuješ več moštva in imaš več izgub. Jasno Ukrajinci padajo, vendar je izgub na Ruski strani neprimerno več je pa povsod znano dejstvo da bi moralo biti razmere 1:10 v korist Ukrajine če hočejo zmagat in od tega so še precej oddaljeni. Gotovo pa ni 1:1 ali v korist Rusije kot gre razbrati iz tvojega pisanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N