Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Hm, iz aviona? Zanimivo.
Tako se vidi kaj pomeni aviacija,ki dežura za bojno linijo in spušča natančne bombe kamor potrebno. Situacij z obleganje mest ne bi bilo.

Tisti našitek na obleki je od 151. bataljona teritorialne obrambe is regije Sumi. Trenutno se bataljnon (oziroma 3 dni nazaj) nahaja v mestu Konotop, ki pa je od bojev oddaljen 350 km. Tako da lahko da nima niti nobene veze z JDAM (ali pač vaje za na fronto). Propaganda pač...
JDAM ninič drugega kot neumna bomba ki ima nameščena krilca z GPS vodenjem. Da ne zgreši 100 m ampak samo 5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.861
99
48
štajerska
glede na to, da celo "elitne" enote ruske vojske dobivajo prastare T-62 in BTR-50 se ruski vojski že dolgo slabo piše
samo vprašanje časa je, kdaj bo vojska ( ruska ) propadla
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.029
4.552
113
glede na to, da celo "elitne" enote ruske vojske dobivajo prastare T-62 in BTR-50 se ruski vojski že dolgo slabo piše
samo vprašanje časa je, kdaj bo vojska ( ruska ) propadla
Glede na to da na stare BTR nameščajo opremo, ki je bila namenjena za uporabo na plovilih je očitno,
da probajo spravit v "promet" vse kar imajo municije še na razpolago...

Imajo pa verjetno še vedno veliko pehote... in če poberejo kalašnikovke padlim, ali pa nove pošljejo naprej
samo z polnimi magazini, pa jih sproti poberejo, imajo še vedno veliko vojsko kanon futra...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.861
99
48
štajerska
kanon futer je več ali manj brez morale in z velikimi izgubami. Tudi wagnerjevi so v qrcu, če jim rusija ne bodo dobavila streliva
v samem ruskem vojaškem vrhu, pa tud ni rožnato, glede na to da so kadyrova in enega njegovih generalov zastrupili
tak, da, če se ne bo nekaj drastičnega zgodilo, bo počasi konec z rusijo
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.394
2.074
113

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.145
9.795
113
donetsk bi moral postati tampon brez vojske cona a še vedno ukrajinski, noter ZN plave kacige, pa rešeno.
krim pa most podret, lahk je pa ruski.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.307
5.627
113
Donetsk je bil zadnje nekaj let pod oblastjo avtonomnih republik z prorusko oblastjo. Ampak to ni bilo dovolj.

Baje so ukrajinci pobili 17.000 nedolžnih civilistov in z tlemi zravnali cela mesta, preden so rusi šli zaščitiit svojo manjšino.

Čeprav ni nikjer slik polnih pokopališč in razbitih hiš.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.116
2.533
113
Tisti našitek na obleki je od 151. bataljona teritorialne obrambe is regije Sumi. Trenutno se bataljnon (oziroma 3 dni nazaj) nahaja v mestu Konotop, ki pa je od bojev oddaljen 350 km. Tako da lahko da nima niti nobene veze z JDAM (ali pač vaje za na fronto). Propaganda pač...
JDAM ninič drugega kot neumna bomba ki ima nameščena krilca z GPS vodenjem. Da ne zgreši 100 m ampak samo 5.
Na kratko pametna bomba. Če pa se kaj več pove, pol pa to, da jo lahko odvržejo xx km stran, saj lahko jadra do cilja. Nima le krilc za upravljanje, temveč tudi krila za doseg.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.381
495
83
ja, men je tud cudno da zdej jambra, prejsnji teden pa da je sam se vprasanje casa, kdaj bojo obkolil bahmut.

zdele je ocitno res veliko dogaja v ozadju. sigurno pa bo tole nek mejnik v vojni.
To je tudi meni nenavadno. Zakaj bi jambral in zbijal moralo svojim vojakom in dajal dodaten zagon kontra strani? Ne vem no. Lahko pa, da je res tako zelo slabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.727
9.395
113
kanon futer je več ali manj brez morale in z velikimi izgubami. Tudi wagnerjevi so v qrcu, če jim rusija ne bodo dobavila streliva
v samem ruskem vojaškem vrhu, pa tud ni rožnato, glede na to da so kadyrova in enega njegovih generalov zastrupili
tak, da, če se ne bo nekaj drastičnega zgodilo, bo počasi konec z rusijo
Ko bi res se to zgodilo. Jaz nisem tako prepričan.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.381
495
83
Kot sem že par krat napisal, so te stvari v Rusiji normalne. Skoraj vsak večer so bili pretepi pred blokom, ko so se sosedi fino napili. Tukaj je govora tudi o pijanih 10 letnikih, ki so se pretepali z 60+ let starimi. To govorim za del Moskve, kjer živijo ljudje s povprečno plačo. Povprečna plača je kot pri nas minimalec.

Tudi pri nas vidiš kaj takega, ampak niti približno tako pogosto kot v Rusiji. Dejansko misliš, da živiš na drugem planetu.

Drugi ali tretji dan po prihodu v Rusijo, smo šli s poslovnimi partnerji na večerjo in pridejo do nas tri prostitutke. Ker smo se pogovarjali med seboj angleško, je še isto sekundo pritekel do nas policaj. Mislil sem, da bom šel sedet že drugi dan po prihodu v Moskvo, čeprav popolnoma nedolžen.
Nam je policaj namignil, da so približno pol kilometra stran tudi prostitutke, ampak veliko cenejše. Potem je priteklo vsaj 10 prostitutk in so prefukale policaja do krvi.
show 24/7
Že več kot 10.let nazaj sem bral en članek o ruskem podjetniku, ki živi z družino v sloveniji in je nekaj podobnega opisoval. Najbolj se spomnim tega, ko je rekel, da v rusiji niti slučajno ne pusti hčerki, da bi šla sama peš v šolo, ker so se na veliko dogajale ugrabitve in izsiljevanja.

Tako, da tole varnost, ki jo imamo mi za samoumevno je za nekatere pravo čudo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

jest5

Guru
18. avg 2007
25.525
-8.411
113
To je tudi meni nenavadno. Zakaj bi jambral in zbijal moralo svojim vojakom in dajal dodaten zagon kontra strani? Ne vem no. Lahko pa, da je res tako zelo slabo.
Ma jaz mislim, da jim res škripa.
Wagnerju je šlo predobro, zato jih hočejo malo zatreti, da ne bo imel njihov šef prevelikega vpliva. Notranja trenja in igrice. Ukrajinci imajo veliko srečo, da se Rusi takole predrkavajo.

ofenzivo s čim ? konjskimi vpregami, fračami in sulicami ?
Ne bluzi
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
Ma jaz mislim, da jim res škripa.
Wagnerju je šlo predobro, zato jih hočejo malo zatreti, da ne bo imel njihov šef prevelikega vpliva. Notranja trenja in igrice. Ukrajinci imajo veliko srečo, da se Rusi takole predrkavajo.


Ne bluzi

ja, tudi to je res. Vprašanje, kako imajo dogovorjeno, da se urejajo kakšne lastniške stvari... kaj dobi wagner od zaseženega ozemlja. Ampak - zgubljajo pa oboji. Ne bi zdej Rusi popuščali le zato, da bi wagnerja zje.bal.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri