Vojna v Ukrajini 2

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Super se mi zdi ko ima Damjan vse ruske podatke za suho zlato. Stvar je v dejanskem spoštovanju sankcij s strani zahodnih držav Slovenija ima z Rusijo več prometa sedaj in Krka največje dobičke, dokler bodo govorili eno delali drugače bo tako, sicer sem zadnjič poslušal enega ruskega ekonomista in je tudi sam bil mnenja da sankcije sprva niso delovale v decembru je bil pa minus na ruski strani kar konkreten tako konkreten da je ta prispeval da je letni bdp v minusu.
Je pa pri nafti še veliko rezerv....bi pa rad videl dejanske cene ruske nafte, papir vse prenese ne vem od kje njemu podatki.
Dvomim, da se Damijan naslanja na ruske podatke. Prav včeraj je na primer IMF napovedal rast ruskega BDP za 0,8%.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.931
14.805
113
Saj ne pišem kaj ti trdiš ampak na splošno sprašujem.

Resnica je pa rekla "pa-pa" že krepko pred februarjem 2022.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.059
113
Dej lolek pejdi nazaj pod kamen, pa raje daj še kakšno bistroumno napoved, ko ti gredo tako dobro izpod prstov :evil: :valjamse:
Lahko grem pod kamen, pa še vedno ne bom natrosil nonsensa kot ga ti... Prav ne morš verjet, kako zarukano pišeš bedarije... Američani preprodajajo EU... Očitno ti še danes ne veš kako se trguje z surovo nafto.

Tud ne veš kaj pomeni embargo na rusko nafto, kako to v praksi zgleda, fuknejo jo vn iz trgovanja na določenem področju.. ne pa tko kot si ti kot en švero predstavljaš v tvoji mongloidni glavi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED in endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.524
-8.402
113
Lahko grem pod kamen, pa še vedno ne bom natrosil nonsensa kot ga ti... Prav ne morš verjet, kako zarukano pišeš bedarije... Američani preprodajajo EU... Očitno ti še danes ne veš kako se trguje z surovo nafto.

Tud ne veš kaj pomeni embargo na rusko nafto, kako to v praksi zgleda, fuknejo jo vn iz trgovanja na določenem področju.. ne pa tko kot si ti kot en švero predstavljaš v tvoji mongloidni glavi....
Oh ščene, ne bevskaj preveč, da se ti kost ne zatakne.
Dej no še kakšno jasnovidno napoved povej, da bo kaj smeha, ti tržni genij :valjamse: :evil:

P.S. To da EU uvaža predelano rusko nafto je že izven tvojega mentalnega dosega.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy in bizi

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
FqcyC_xXwAAqwnE.jpg


On this day exactly 70 years ago, Stalin died. He was responsible for millions of dead, especially in reference to the Holodomor in Ukraine but also due to countless purges.

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.059
113
Oh ščene, ne bevskaj preveč, da se ti kost ne zatakne.
Dej no še kakšno jasnovidno napoved povej, da bo kaj smeha, ti tržni genij :valjamse: :evil:

P.S. To da EU uvaža predelano rusko nafto je že izven tvojega mentalnega dosega.
Opa zdej gremo že na predelano nafto, ti veš da je embargo na uvoz surove nafte....
Pa zopet gremo v nov nonsense...

Že od nekdaj se odkupuje predelano nafto od večinoma 3 družb Shell, BP in ExxonMobil.... ti pa nastopajo skupaj na samem trgu nafte FUCHS..

fak, blageist spet nastopa.............

ps nič se ni spremenilo, skoraj nič v sistemu predelane nafte....

Tvoj mentalni doseg sploh ne ve kako sistem gre... v tem je keč si na nivoju šverota in tako si to ti predsatvljaš....
ps vse te družbe se koplejo v dobičku, medtem ko je cena surove nafte poceni! Precej bolj kot leta 2008.

Ruse pa jebata dve stvari embargo na surovo nafto na določenih trgih in cena, ki je prenizka. Zaradi embarga jo ponujajo na drugih trgih, to pa stane, pokrovkam so primorani prodajati pod ceno proizvodnje črpanja in tukaj je keč....

Res pa je da se določene naftne družbe kot je naprimer SHELL v štartu embarga niso držale, to je sedaj šlus.

Tebi sploh ne morem reč da imaš nek mentalni doseg, ker siliš in enega nonsensa v drugega. Pa nikjer sploh ne veš za kaj se gre. Zato so te tvoji šverovski vložki res zarukani...

Še en z dawnovim bi prej dojel basic kot ti... očitno. krucefiks sej maš google, dej si poglej, kako to sploh teče.
pravi Holobov volilec....
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
Poglej priponko 64273

On this day exactly 70 years ago, Stalin died. He was responsible for millions of dead, especially in reference to the Holodomor in Ukraine but also due to countless purges.


No v tole slikico pa ne verjamem. Prosim pojasnilo, zakaj bi boršč v (predvidevam) ru$$$iji ponujali v latinici in angleščini... če bi bil napis v grabljicah, bi še mogoče verjel, pa še to težko. Bi šla tale teta prej v Sibirijo kot v kuhinjo kuhat boršč