Vojna v Ukrajini 2

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.016
1.040
113
Zakaj?
To dogajanje je vendar popolnoma zaželjeno.
Pred kamerami se gobca o sankcijah, v ozadju pa išče obvode.
Vse gre, dokler pri amerih ne končah na šitlisti. Tam pa končaš tudi če si iz tretje roke povezan s kšeftanjem ruske nafte.
Sicer nekaj časa traja, da kšeftanje ameri detektirajo in povežejo preko hobotnice podjetij, ampak ko povežejo, je pa veselja hitro konec.
Potem se je treba odločit kateri kšeft, se ti bolj dopade, z rusi ali to, da si na tiralicah ZDA in njenih zaveznikov, da niti na morje v tujino ne moreš.
Isto kot direktorica Huawei in Kanada. Huawei se je malo pokšeftal v Iranu, ona je pa leta kasneje pristala v kanadski kehi na listi za izročitev ZDA. Enkrat se moraš pač odločit s kom si.
Ali pa nekoč v Jugi Iskra Delta. So prodali ameriške sisteme Kitajski Policiji. Kako leto je šlo, ko so jih ameri izvohali, je pa Iskra Delta v parih mesecih pristala v stečaju. Kar nekaj ljudi iz takratne Iskre Delte, se po mojem še danes ne upa iti izven meja Slovenije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

sad

Guru
24. avg 2007
20.727
9.395
113
C/P iz linkanega

"Inflation in Russia is threatening to quicken once more, limiting the central bank's room to lower interest rates and foster economic growth. Inflationary expectations among Russian households rose to 12.2% in February, data showed this week."

12% inflacija c februarju. Krasno. In katera proizvodnja raste? Tista, za potrebe gihtove vojne. Granate in kalašnikove štancajo v treh izmenah. Le kdo to plačuje?
Ukrajinska pšenica, zasežene tovarne, železje, itd.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.393
2.073
113
Kot sem že par krat napisal, so te stvari v Rusiji normalne. Skoraj vsak večer so bili pretepi pred blokom, ko so se sosedi fino napili. Tukaj je govora tudi o pijanih 10 letnikih, ki so se pretepali z 60+ let starimi. To govorim za del Moskve, kjer živijo ljudje s povprečno plačo. Povprečna plača je kot pri nas minimalec.

Tudi pri nas vidiš kaj takega, ampak niti približno tako pogosto kot v Rusiji. Dejansko misliš, da živiš na drugem planetu.

Drugi ali tretji dan po prihodu v Rusijo, smo šli s poslovnimi partnerji na večerjo in pridejo do nas tri prostitutke. Ker smo se pogovarjali med seboj angleško, je še isto sekundo pritekel do nas policaj. Mislil sem, da bom šel sedet že drugi dan po prihodu v Moskvo, čeprav popolnoma nedolžen.
Nam je policaj namignil, da so približno pol kilometra stran tudi prostitutke, ampak veliko cenejše. Potem je priteklo vsaj 10 prostitutk in so prefukale policaja do krvi.
show 24/7
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.166
9.444
113
40
MB
Kot sem že par krat napisal, so te stvari v Rusiji normalne. Skoraj vsak večer so bili pretepi pred blokom, ko so se sosedi fino napili. Tukaj je govora tudi o pijanih 10 letnikih, ki so se pretepali z 60+ let starimi. To govorim za del Moskve, kjer živijo ljudje s povprečno plačo. Povprečna plača je kot pri nas minimalec.

Tudi pri nas vidiš kaj takega, ampak niti približno tako pogosto kot v Rusiji. Dejansko misliš, da živiš na drugem planetu.

Drugi ali tretji dan po prihodu v Rusijo, smo šli s poslovnimi partnerji na večerjo in pridejo do nas tri prostitutke. Ker smo se pogovarjali med seboj angleško, je še isto sekundo pritekel do nas policaj. Mislil sem, da bom šel sedet že drugi dan po prihodu v Moskvo, čeprav popolnoma nedolžen.
Nam je policaj namignil, da so približno pol kilometra stran tudi prostitutke, ampak veliko cenejše. Potem je priteklo vsaj 10 prostitutk in so prefukale policaja do krvi.
show 24/7
Pa sej to zgleda nasi ljubitelji srpa in kladiva pogresajo.

z nostalgijo se spominjajo casov ko so bili nazadnje relevantni.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.059
113
Saj američani nimajo nobenih težav z rusko nafto. In plinom tudi ne. So prav radi posrednik za EU
Dej že ti nehaj nabijat... cene se določajo na svetovnem trgu in je sod cenejši kot leta 2008.
Kakšen posrednik neki blageist zarukani...

A ti sploh veš kako se z nafto trguje? Tole je pa že too much, tega tvojga nabijanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

B81

22. jul 2007
35.310
9.485
113
Hmm, malo noro pa je to, da se nekaj folka na tej tabli celo strinja s to prijazno gospo

1677998717714.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.524
-8.403
113
Dej že ti nehaj nabijat... cene se določajo na svetovnem trgu in je sod cenejši kot leta 2008.
Kakšen posrednik neki blageist zarukani...

A ti sploh veš kako se z nafto trguje? Tole je pa že too much, tega tvojga nabijanja...
Dej lolek pejdi nazaj pod kamen, pa raje daj še kakšno bistroumno napoved, ko ti gredo tako dobro izpod prstov :evil: :valjamse:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Oil and gas revenues of the Russian budget collapsed by half February brought no relief to the #Russian budget, which began the year with a record 25-year deficit. At the end of the month treasury received 521 billion rubles in oil and gas taxes - 46% less than in February 2022.

Koliko zlata bodo prodali za mesec februar? Če so ga za januarsko luknjo morali prodati za $25 miljard.