Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Ampak ravnokar poslusam na 24ur, da so ga sklatili nad morjem in je strmoglavil 16km od obale. Ameri sicer upajo, da jim da bo uspelo priti do razbitin, ker je morje tam verjetno zamzrnjeno (besede svetovalca za nacionalno varnost v beli hisi)

Eno malo sarkastično( kljub njegovi sueriornosti), f 22 ima po 20 letih končno 2 sestrelitvi, en vremenski , za drugega pa gre verjetno tudi. :evil: . F 35 je bolj uspešen, Izraelci so uspeli nekaj dronov sestreliti.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Eno malo sarkastično( kljub njegovi sueriornosti), f 22 ima po 20 letih končno 2 sestrelitvi, en vremenski , za drugega pa gre verjetno tudi. :evil: . F 35 je bolj uspešen, Izraelci so uspeli nekaj dronov sestreliti.
1676143576919.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.527
-8.414
113
Daj drugič preveri kaj linkaš...

Carlson noted that the F-15-USAF’s current top air superiority fighter-was designed in the 1960s, tested and produced in the 1970s, upgraded in the 1980s, and finally did battle on behalf of the US in the Gulf War of 1991. There it racked up an impressive tally of 29 air-to-air kills with no losses, against state-of-the-art MiG-29s and other capable fighters
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.349
5.575
113

mr_

Guru
20. sep 2007
9.120
2.537
113
Se je pa f22 vsaj enkrat prikradel na rep Irancem in jih presenetil. Koliko takih zgodb se imajo, mogoče nekoč zvemo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Saj tudi jaz nisem preverjal sam sem videl včeraj en članek pa potem še veliko šal na ta račun. Čeprav letalo je res impresivno.
V simulacijah bojev z F-15, F-16 in F-18 so raptorji 'sovražnike' dobesedno razbili; čeprav jih je bilo desetkrat manj so uničili vse brez ene same izgube.

Tudi cena je impresivna. Kakorkoli, z Ukrajino to nima nobene veze. Samo v info ameriški proračun za vojsko in Ruski je kot bi se norca delali. Zato je ta pomoč ZDA Ukrajincem plunk v morje njihovemu budžetu.

Kako zelo se je Putler zmotil v predvidevanjih svoje tako imenovane operacije je ultimate fail v tej moderni zgodovini. Zanimivo je tudi, ko pravijo, da bo ZDA in EU propadla, energetske ameriške, britanske in francoske družbe se kopljejo v rekordnih dobičkih, prav tako vojaška industrija in farmacija. Sem mnenja, da je vsem tem če gledamo iz stališča dobičkov v interesu da to čim dlje traja, prav tako Kitajcem, kateri na drugi strani ožemajo Ruse za kriminalno nizko ceno energentov, zraven pa jim prodajajo blago po višjih cenah.

zanimiv paradox, Rusi v obeh primerih izgubljajo.

Nesposobnost Rusov v tej invaziji, bo vplivala ne samo na njihovo vojaško pozicijo v svetu, temveč na njihovo vojaško industrijo, ki je bila kljub vsemu njihov paradni konj v gospodarstvu, kar ga sploh premorejo.

Ostane jim samo še črpanje naravnih bogastev, bojim pa se da bodo vse kvote prodali Kitajcem, računa se ne zavedajo, tako približno kot so predivdevali potek invazije na Ukrajino.
 
V simulacijah bojev z F-15, F-16 in F-18 so raptorji 'sovražnike' dobesedno razbili; čeprav jih je bilo desetkrat manj so uničili vse brez ene same izgube.

Tudi cena je impresivna. Kakorkoli, z Ukrajino to nima nobene veze. Samo v info ameriški proračun za vojsko in Ruski je kot bi se norca delali. Zato je ta pomoč ZDA Ukrajincem plunk v morje njihovemu budžetu.

Kako zelo se je Putler zmotil v predvidevanjih svoje tako imenovane operacije je ultimate fail v tej moderni zgodovini. Zanimivo je tudi, ko pravijo, da bo ZDA in EU propadla, energetske ameriške, britanske in francoske družbe se kopljejo v rekordnih dobičkih, prav tako vojaška industrija in farmacija. Sem mnenja, da je vsem tem če gledamo iz stališča dobičkov v interesu da to čim dlje traja, prav tako Kitajcem, kateri na drugi strani ožemajo Ruse za kriminalno nizko ceno energentov, zraven pa jim prodajajo blago po višjih cenah.

zanimiv paradox, Rusi v obeh primerih izgubljajo.

Nesposobnost Rusov v tej invaziji, bo vplivala ne samo na njihovo vojaško pozicijo v svetu, temveč na njihovo vojaško industrijo, ki je bila kljub vsemu njihov paradni konj v gospodarstvu, kar ga sploh premorejo.

Ostane jim samo še črpanje naravnih bogastev, bojim pa se da bodo vse kvote prodali Kitajcem, računa se ne zavedajo, tako približno kot so predivdevali potek invazije na Ukrajino.

zelo verjento bodo kitajci bdeli nad energenti, je pa tu potem še kmetisjtvo ki jim je preostalo. Kitajci imajo milijardo in pol ljudi obdelovalnih površin pa....če kitajci še po njivi pogleda, rusije dejansko ni več, so samo še hlapci
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
zelo verjento bodo kitajci bdeli nad energenti, je pa tu potem še kmetisjtvo ki jim je preostalo. Kitajci imajo milijardo in pol ljudi obdelovalnih površin pa....če kitajci še po njivi pogleda, rusije dejansko ni več, so samo še hlapci
To že počnejo. Dejansko so že hlapci.
Kot rečeno Putlerjev feler je neverjeten. Predvsem v smislu njegove 3 dnevne operacije. Takega sranja si niti v nočnih morah niso predstavljali.

Tisti Krim je Putlerjev dal krila, ko je mislil, da bodo Ukrajinci, ki so sicer bili nepripravljeni položili orožje in se vdali. Zdej je zgodba zelo drugačna.
Kmalu bo jasno, koliko kvot so prodali Kitajcem in za koliko let. Tko kot naš pernati elektriko, ki še ni bila proizvedena za 50 EUR za megavatno uro....

Nekje sem zasledil članek, da Kitajcem sod prodajajo pod ceno stroškov črpanja. Hehe zanimivo.... Vsak čast Kitajcu, podobna zgodba je Afriki... Samo zdej je kull ni belca ni apartheida...

vse kul
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.393
394
83
Na zapadu nista novo ali avstrijci so nazaj na business as usual
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.527
-8.414
113
Še hitreje, kot sem pričakoval.
Jaz sem mislil, da se bo to začelo par mesecev po koncu konflikta.
No, zgleda se bo že veliko prej.

P.r. za kruha in iger željno ljudstvo je nekaj, realnost je pa drugo.