Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.074
-1.457
113
Neumnost. Še pred rusi so bili tam tatari. Da jih je sedaj manj kot desetino prvotnih, je krivec rusija, kasneje pa SZ kjer je bila tudi Ukrajina. Ta vzorec je stalnica Rusije.

Lahko si malo poljudno, da tudi kmet razume, prebereš tu:

Da v ruski glavi vse ne štima, je tak primer to, citiram "
Sočasno je v teh dneh v rusko dumo prišel predlog zakona, po katerem bi tuja ozemlja lahko postala nov subjekt Ruske federacije, če se tako na referendumu odloči večina prebivalcev tega ozemlja". To pomeni, da se večina prebivalcev Ulice Janeza Novaka odloči in izvede nek samooklican referendum za priključitev k rusiji in rusija to ulico pripoji h sebi. Tebi je to OK? Če ja, potem sori, ampak s tabo nekaj ne štima.
Ja pred Rusi so bili tam Tatari. Ukrajincev pa le par procentov, - zakaj bi torej moralo bit ukrajinsko?

Da pa Tatari danes niso več v večini se pa lahko zahvalijo samo sebi, ker so se v 2.sv vojni postavili na napačno - nacistično stran. Proti koncu vojne so se sami izselili in umikali skupaj z njihovimi gospodarji nemci nazaj proti Nemčiji (veliko jih je končalo prav v naših jamah) del pa jih je Stalin (gruzijec) izselil. Ne vem kaj imajo Rusi tu zraven. Ker so tatari odšli, so pač rusi postali večinski narod, ukrajinci pa so bili manjšinski prej in potem in so še danes. Čeprav se je ukrajinsko prebivalstvo iz celine na Krim pospešeno priseljevalo, rusov po številčnosti še niso prehiteli.

Glede zakona, Krim in Donbas nista neka ulica, imata več prebivalcev kot Slovenija, ne zdej srat z nekimi ulicami.

A da se priključiš Natu pa niti referenduma ne rabiš?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.074
-1.457
113
A to si želiš, da tvoji ceniki gred v privat žepe brez nadzora?
Ja, če bi šli cekini v moj privat žep, bi želel da ni nadzora. Inče bi js odločal o nadzoru, ga nebi uvedel. Ker pa na žalost ne gredo v moj žep, ampak iz žepa, bi si pa želel nadzor.

Eu nadzora ne uvede. Pa bi ga lahko, če bi hotela. Kam gredo cekini?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.078
2.251
113
Ja pred Rusi so bili tam Tatari. Ukrajincev pa le par procentov, - zakaj bi torej moralo bit ukrajinsko?

Da pa Tatari danes niso več v večini se pa lahko zahvalijo samo sebi, ker so se v 2.sv vojni postavili na napačno - nacistično stran. Proti koncu vojne so se sami izselili in umikali skupaj z njihovimi gospodarji nemci nazaj proti Nemčiji (veliko jih je končalo prav v naših jamah) del pa jih je Stalin (gruzijec) izselil. Ne vem kaj imajo Rusi tu zraven. Ker so tatari odšli, so pač rusi postali večinski narod, ukrajinci pa so bili manjšinski prej in potem in so še danes. Čeprav se je ukrajinsko prebivalstvo iz celine na Krim pospešeno priseljevalo, rusov po številčnosti še niso prehiteli.

Glede zakona, Krim in Donbas nista neka ulica, imata več prebivalcev kot Slovenija, ne zdej srat z nekimi ulicami.

A da se priključiš Natu pa niti referenduma ne rabiš?

Seveda so po tvoje tatari sami krivi. Še hoteli so, da se jih maltretira, mazohisti eni. Tipična tvoja, da rusi niso nikoli nič krivi.

Ruski zakon nič ne implicira števila prebivalcev, rangira torej od 1 do n. Verjamem, da se za eno ulico ne bi trudili kaj posebno, a če bi pod to ulico se nahajalo največje najdišče zlata, nafte, urana, dodaj_po_svoje, bi zrihtali 123 tudi to ulico, da bi bila ruska. Ne samo ulico, tudi eno samo hišo. Pogoltneži pohlepni.
 
2. okt 2007
3.695
2.145
113
To je nujno potrebno. Do takrat pa vemo, da se polnijo tudi zadnji žepi in ne samo sprednji.

torej, je vse o.k., da se denar pretaka k bogatašem, tisti, ki pa jim je pomoč namenjena pa dobijo drobtinice... res, dobra logika. Nisem vedel, da eni tako močno podpirate korupcijo, ker s tem se Rusa ne bo nič zhebalo, verjetno še kakšen RU oligarh zraven služi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
5.078
2.251
113
Se nagibam bolj h moji trditvi, da najprej razumi napisano. Jaz nisem nikjer napisal, da podpiram korupcijo in/ali pretakanje denarja v žep vojnim dobičkarjem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.211
30
113
vkolikor je to res, da so taki vplivnezi vpleteni v korupcijo med vojno, bi jih morali vse poslat v gulag.

da jih ni sram, da kradejo tuj denar za pomoc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N