Vojna v Ukrajini 2

2. okt 2007
3.661
2.117
113
Nekateri v ukrajinski vladi in blizu njej so služili na hrani za lastne vojake, da jih ni sram :mad:




provizije pri hrani so verjetno minimalno, koliko jih je šlo v oz. še grre v privat žepe provizij od kakšnih dražjih zadev ter pomoči. Težava je, da se nadzor nad sredstvi v UA izgubi in potem mlrd € samo kopnijo, Zelenski pa bi še več pomoči...

marsikaj bo verjetno prišlo v javnost kakšno leto/dve po končanju vojne, sedaj itak vsi malo stran pogledajo in so tiho.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
In kako lahko ta ali oni opazovalec spremeni izid referenduma?
Kje so pa ostali EU opazovalci? Saj so bili povabljeni??? A je bolje ne pridt, ne opazovat, da lahko potem rečeš ni uredu, ker nas ni bilo tam.

Hehe a ena ženska je glasovala samo z začasnim bivališčem hehe, kot da to kaj spremeni izid.
Glej, samo 30,000 jih je glasovalo za ukrajino. Pa saj nima Krim samo 50,000 prebivalcev, da misliš da je to večina.
kako je pa po tvoje glasovalo preostalih miljon+ prebivalcev Krima, A misliš da so jih takrat miljon izselili, pa miljon drugih naselili za čas referenduma? LOL. Joj kaj si vse ne boste izmislili, samo da nebi priznali, da so bili prebivalci Krima bolj naklonjeni rusom.
Kakšne so bile pa prej raziskave javnega mnenja na Krimu, ko si jih že navajal za Donbas?

Saj nebi bilo treba do Tatarstana, bi lahko ostal na Krimu, pa povedal kako je Ukrajina ravnala po referendumih 1991 in 1994 in kako je UA takrat zatrla voljo ljudstva. .

Praviš da bi tudi JNA morala narest s Slovenijo tako kot UA z Donbasom, pa RU s Tatarstanom,... da bi imela JNA vso pravico in dolžnost to narest?

Ti si zgubil rdečo nit.

Krim je ena sama velika ruska vojaška baza, ti bi si upal glasovat proti? Jaz ne. Na Dombasu pa tudi že vemo, kako so potekale stvari in to ne tako, kot ti opisuješ vse brez težav. So sporočili drugi, katerim bolj verjamem, ker jaz nisem bil tam. Ti pa tudi dvomim, da si tam bil in/ali celo dal glas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
provizije pri hrani so verjetno minimalno, koliko jih je šlo v oz. še grre v privat žepe provizij od kakšnih dražjih zadev ter pomoči. Težava je, da se nadzor nad sredstvi v UA izgubi in potem mlrd € samo kopnijo, Zelenski pa bi še več pomoči...

marsikaj bo verjetno prišlo v javnost kakšno leto/dve po končanju vojne, sedaj itak vsi malo stran pogledajo in so tiho.
Jasno, Zelenski bi še več pomoči, da bi se jo še več izgubilo v njegov žep. In najbrž se pomoč po ovinkih izgubi tudi nazaj v EU k tistemu, ki jo je odobril v žep.
Ukrajina je največja pralnica denarja. Nadzora pa ni zato, da nekateri lahko kasirajo. In tudi EU ne zahteva striktnega nadzora, le zakaj ne?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Jasno, Zelenski bi še več pomoči, da bi se jo še več izgubilo v njegov žep. In najbrž se pomoč po ovinkih izgubi tudi nazaj v EU k tistemu, ki jo je odobril v žep.
Ukrajina je največja pralnica denarja. Nadzora pa ni zato, da nekateri lahko kasirajo. In tudi EU ne zahteva striktnega nadzora, le zakaj ne?

To pa drži... Škoda ker ne vemo koliko pa se posamezniki v rusiji okoriščajo s to vojno, sigurno ne malo, korupcija v rusiji je tudi ena izmed najvišjih na svetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Ti si zgubil rdečo nit.

Krim je ena sama velika ruska vojaška baza, ti bi si upal glasovat proti? Jaz ne. Na Dombasu pa tudi že vemo, kako so potekale stvari in to ne tako, kot ti opisuješ vse brez težav. So sporočili drugi, katerim bolj verjamem, ker jaz nisem bil tam. Ti pa tudi dvomim, da si tam bil in/ali celo dal glas.
Jaz bi si upal glasovat proti, saj je anonimno. Ne verjemi zgodbicam o vojakih s pištolami na čelu - pa saj rezultat je bil podoben kot 1991 in 1994, ko so tam okoli hodili ukrajinski vojaki.
Ampak če bi bil jaz takrat prebivalec krima bi zagotovo glasoval za rusijo. Življenje v Rusiji je boljše kot v Ukrajini, ljudje po 9.letih okupacije na Krimu živijo boljše, kot njihovo sovrstniki v Ukrajini.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.649
2.097
113
V Kataloniji ni šlo, vidim da v Tatarstanu tudi ne, na Škotskem bi pa šlo, če nebi vedno par glasov zmanjkalo. In v Sloveniji Kosovu, Krimu in Donbasu je tudi šlo, kot zaenkrat kaže.

Kar se je Tatarstanu naredilo, to se bo zdaj Krimu in Donbasu in še parim regijam.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
To pa drži... Škoda ker ne vemo koliko pa se posamezniki v rusiji okoriščajo s to vojno, sigurno ne malo, korupcija v rusiji je tudi ena izmed najvišjih na svetu.
Verjetno tudi ne malo, ampak za ruse me ne briga, ne gre to iz mojega denarja.
EU pomoč ukrajini gre pa direkt iz mojih davkov, trošarine... torej iz našega, tvojega in mojega denarja.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Jaz bi si upal glasovat proti, saj je anonimno. Ne verjemi zgodbicam o vojakih s pištolami na čelu - pa saj rezultat je bil podoben kot 1991 in 1994, ko so tam okoli hodili ukrajinski vojaki.
Ampak če bi bil jaz takrat prebivalec krima bi zagotovo glasoval za rusijo. Življenje v Rusiji je boljše kot v Ukrajini, ljudje po 9.letih okupacije na Krimu živijo boljše, kot njihovo sovrstniki v Ukrajini.
Krim je umetno napumpan, kot havaji npr z vojaško bazo, le da je na krimu vzrok rusija. Ne boš ti mel vojaške baze daleč od domovine, pa še v revščini.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Verjetno tudi ne malo, ampak za ruse me ne briga, ne gre to iz mojega denarja.
EU pomoč ukrajini gre pa direkt iz mojih davkov, trošarine... torej iz našega, tvojega in mojega denarja.
To se strinjam, ampak za boljši svet, nekoč, brez enga bulija skozi nad glavo, sem pripravljen to dat skozi. Trenutno mi to še nič ne ogroža obstoja, ruske nukice, pa čeprav jih je funkcionalnih samo 5%, pa ja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Krim je umetno napumpan, kot havaji npr z vojaško bazo, le da je na krimu vzrok rusija. Ne boš ti mel vojaške baze daleč od domovine, pa še v revščini.
Rusi imajo na Krimu vojaško bazo dlje, kot so ukrajinci v Kijevu.
Ko so Rusi ustavovili vojaško bazo na Krimu, ukrajincev tam ni bilo niti za vzorec.
 
Verjetno tudi ne malo, ampak za ruse me ne briga, ne gre to iz mojega denarja.
EU pomoč ukrajini gre pa direkt iz mojih davkov, trošarine... torej iz našega, tvojega in mojega denarja.
našega....majstr sm notr sodi tud moj cekin, pa KOnecov cekin pa cekin od mateya itd...in iz mojega vidika gledano je prav da se jim pomaga tako ali drugače. in se strinjam s tem da moji cekini pomagajo UA..... Rus te ne briga dokler se kaj ne zgodi..potem je pa jok in stok.
 
2. okt 2007
3.661
2.117
113
našega....majstr sm notr sodi tud moj cekin, pa KOnecov cekin pa cekin od mateya itd...in iz mojega vidika gledano je prav da se jim pomaga tako ali drugače. in se strinjam s tem da moji cekini pomagajo UA..... Rus te ne briga dokler se kaj ne zgodi..potem je pa jok in stok.

naj se jim pomaga s cekini, naj pa EU naredi nadzor nad temi cekini, ki ga sedaj ni. Čez leta pa bomo brali, kako so se naši cekini pretakali v privat žepe, tisti, najbolj potrebni pomoči pa so sotali brez. A to si želiš, da tvoji ceniki gred v privat žepe brez nadzora?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Rusi imajo na Krimu vojaško bazo dlje, kot so ukrajinci v Kijevu.
Ko so Rusi ustavovili vojaško bazo na Krimu, ukrajincev tam ni bilo niti za vzorec.
Neumnost. Še pred rusi so bili tam tatari. Da jih je sedaj manj kot desetino prvotnih, je krivec rusija, kasneje pa SZ kjer je bila tudi Ukrajina. Ta vzorec je stalnica Rusije.

Lahko si malo poljudno, da tudi kmet razume, prebereš tu:

Da v ruski glavi vse ne štima, je tak primer to, citiram "
Sočasno je v teh dneh v rusko dumo prišel predlog zakona, po katerem bi tuja ozemlja lahko postala nov subjekt Ruske federacije, če se tako na referendumu odloči večina prebivalcev tega ozemlja". To pomeni, da se večina prebivalcev Ulice Janeza Novaka odloči in izvede nek samooklican referendum za priključitev k rusiji in rusija to ulico pripoji h sebi. Tebi je to OK? Če ja, potem sori, ampak s tabo nekaj ne štima.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
naj se jim pomaga s cekini, naj pa EU naredi nadzor nad temi cekini, ki ga sedaj ni. Čez leta pa bomo brali, kako so se naši cekini pretakali v privat žepe, tisti, najbolj potrebni pomoči pa so sotali brez. A to si želiš, da tvoji ceniki gred v privat žepe brez nadzora?
To je nujno potrebno. Do takrat pa vemo, da se polnijo tudi zadnji žepi in ne samo sprednji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad