Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.660
2.097
113
Če kdo ne razume stvari si to edino sam.
Še enkrat, referendumi so bili nelegalni in nelegitimni.
Zakaj Rusija ne priznava Kosova?

resnica, brez veze da mu razlagaš. Slabšega butla kot je mirsa, ne boš našel. Svojo bo trdil naprej, pa tudi će treba kerga ubiti...

Človek ni sposoben prebrati oba Minsk sporazuma in pogledati časovnico vseh dogajanj v UA/RU...!
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Če pa primerjaš Ljubljano - no ko bodo prebivalci Ljubljane (ne samo srbi) imeli referendum, in bodo večinsko glasovali za priključitev Srbiji ali pa Burundiju, saj ni važno, jim bom zaželel vso srečo. Ampak referendum ni dovolj, bi jih morali v tisti državi tudi vzeti k sebi.
Da ti bo jasno kakšne neumnosti klatiš, mi razloži, zakaj bi o usodi Fužinčanov morali odločati vsi prebivalci Ljubljane?
Ali morajo o usodi prebivalcev odločati vsi Ukrajinci
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Da ti bo jasno kakšne neumnosti klatiš, mi razloži, zakaj bi o usodi Fužinčanov morali odločati vsi prebivalci Ljubljane?
Ali morajo o usodi prebivalcev odločati vsi Ukrajinci
Ti sedaj prvi omenjaš Fužine. 123 je omenjal srbe v Ljubljani, ki najbrž niso samo v Fužinah. in njemu se je glasil moj odgovor.
Pa s to Ljubljano pa itak samo zamegljujete in speljujete debato stran od Ukrajine, kjer nimate odgovorov, in kjer so se prebivalci Krima in Donbasa z referendumom večinsko odločili, da ne želijo bit pod oblastjo Kijeva.
Tudi Ukrajinci so se obvezali, da bodo dali avtonomijo, in ker jo niso dali, so si jo prebivalci sami vzeli. Ker ni šlo zlahka, so 8 let kasneje za pomoč prosili ruse.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.660
2.097
113
Tudi Ukrajinci so se obvezali, da bodo dali avtonomijo, in ker jo niso dali, so si jo prebivalci sami vzeli. Ker ni šlo zlahka, so 8 let kasneje za pomoč prosili ruse.

A Rusi so pa izpolnali vse obveznosti do UA oz. sporazuma?
Česa so se pa Rusi obvezali 1994 in danes ne spoštujejo? ;)
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Ti sedaj prvi omenjaš Fužine. 123 je omenjal srbe v Ljubljani, ki najbrž niso samo v Fužinah. in njemu se je glasil moj odgovor.
Pa s to Ljubljano pa itak samo zamegljujete in speljujete debato stran od Ukrajine, kjer nimate odgovorov, in kjer so se prebivalci Krima in Donbasa z referendumom večinsko odločili, da ne želijo bit pod oblastjo Kijeva.
Tudi Ukrajinci so se obvezali, da bodo dali avtonomijo, in ker jo niso dali, so si jo prebivalci sami vzeli. Ker ni šlo zlahka, so 8 let kasneje za pomoč prosili ruse.
Omenjaš referendum kot nekaj svetega. Večkrat smo ti nalepili zakaj so bili referendumi nezakoniti, ti pa še kar naprej brez kakršnihkoli virov in argumentov nabijaš o stvareh o katerih nimaš blage veze.

Odgovori mi na preprosto vprašanje, če si prebivalci Fužin želijo avtonomije oziroma priključitvi Srbiji, izvedejo referendum o odcepitvi na katerem so uspešni, zakaj se ne bi mogli odcepit?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Budimpeški memorandum, prvo in drugo točko kršijo Rusofilčki. Za Minsk pa že tak veš... ;)
Sicer memorandum ni nekaj, kar bi bilo treba za razliko od sporazuma obvezno spoštovati, ampak vseeno, ni Rusija nič kršila.
Prva je memorandum kršila zda z vmešavanjem v notranje zadeve ukrajine in z organiziranjem državnega prevrata in postavitvijo marionetne vlade.
Se je tudi zda obvezala da se ne bo.

Od trenutka, ko se je državni udar zgodil dalje, Ukrajina ni bila več ne neodvisna in ne suverena država. Rusi so se obvezali, da bodo spoštovali meje neodvisne in suverene države, kar pa po državnem udaru ukrajina ni bila, ne pa da bodo spoštovali meje neke od zda odvisne tvorbe.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.660
2.097
113
Sicer memorandum ni nekaj, kar bi bilo treba za razliko od sporazuma obvezno spoštovati, ampak vseeno, ni Rusija nič kršila.
Prva je memorandum kršila zda z vmešavanjem v notranje zadeve ukrajine in z organiziranjem državnega prevrata in postavitvijo marionetne vlade.
Se je tudi zda obvezala da se ne bo.

Od trenutka, ko se je državni udar zgodil dalje, Ukrajina ni bila več ne neodvisna in ne suverena država. Rusi so se obvezali, da bodo spoštovali meje neodvisne in suverene države, kar pa po državnem udaru ukrajina ni bila, ne pa da bodo spoštovali meje neke od zda odvisne tvorbe.

Sem pričakoval takšen odgovor, itak je za vse kriva ZDA in NATO. Čisti rusofilski odgovor.... ;) Ukrajinske meje so mednarodno priznane, kar si je pa začasno prilastila RU pa ni mednarodno priznano. Misliš da bo kdaj mednarodno priznana nova meja?

Če bodo kakšna pogajanje, treba začeti pri Budimpeškim memorandumu in obvezna namestitev jederskega orožja v UA, drugače se bodo Rusofili spet požvižgali nad vse papirje. Danes se kolca Ukrajincem, ker so se odpovedal jederskem orožju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Sicer memorandum ni nekaj, kar bi bilo treba za razliko od sporazuma obvezno spoštovati, ampak vseeno, ni Rusija nič kršila.
Prva je memorandum kršila zda z vmešavanjem v notranje zadeve ukrajine in z organiziranjem državnega prevrata in postavitvijo marionetne vlade.
Se je tudi zda obvezala da se ne bo.

Od trenutka, ko se je državni udar zgodil dalje, Ukrajina ni bila več ne neodvisna in ne suverena država. Rusi so se obvezali, da bodo spoštovali meje neodvisne in suverene države, kar pa po državnem udaru ukrajina ni bila, ne pa da bodo spoštovali meje neke od zda odvisne tvorbe.
Sedaj pa še pametovanje o memorandumu.
Po pisanju sodeč memoranduma zagotovo nisi prebral, ali pa ga nisi razumel.
Ker se mi ne da več pisat, bom samo nalimal link, sicer ni v slo jeziku, upam da boš vseeno razumel;)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Sem pričakoval takšen odgovor, itak je za vse kriva ZDA in NATO. Čisti rusofilski odgovor.... ;) Ukrajinske meje so mednarodno priznane, kar si je pa začasno prilastila RU pa ni mednarodno priznano. Misliš da bo kdaj mednarodno priznana nova meja?

Če bodo kakšna pogajanje, treba začeti pri Budimpeškim memorandumu in obvezna namestitev jederskega orožja v UA, drugače se bodo Rusofili spet požvižgali nad vse papirje. Danes se kolca Ukrajincem, ker so se odpovedal jederskem orožju.
Ukrajinska meja ni mednarodno priznana, tako kot tudi slovenska ni. Če misliš drugače, pa povej kje točno meja poteka v piranskem zalivu in trdinovem vrhu.
So bila neka dogovarjanja o rusko-ukrajinski meji, ki pa so potem zastala in na koncu se niso nič zmenili.

Dvomim, da bi se zda strinjala s tvojim predlogom, (tudi takrat se ni), z vrnitvijo nazaj v budipeštansko stanje, torej da ukrajina dobi jedrsko orožje, sprožilec pa imajo v Moskvi. . A to si mislil da tudi Kravčuk pride nazaj na oblast? Pa da se zahodne marionete nastavljene po državnem udaru speljejo?

Ah, ukrajinci svojega jedrskega orožja nikoli niso imeli, tako da se niso ničemur odpovedali, so se pa obvezali, da bodo nevtralni. Jedrsko orožje je bilo samo rusko locirano na njihovem ozemlju, kode in gumb so pa vedno imeli v moskvi. In prav zda je bila tista, ki se je najbolj zavzemala, da se jedrsko orožje iz ukrajine odstrani. Tudi zahod ni hotel ruskih raket preblizu svojih meja. Za primerjavo, tudi Nemci iin Italijani (in najbrž tudi Romuni) pravijo da nimajo jedrskega orožja, čeprav ga je kar nekaj lociranega na njihovem ozemlju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.660
2.097
113
Ukrajinska meja ni mednarodno priznana, tako kot tudi slovenska ni.

Ukraine has internationally recognized borders.


Če ni tako, boš to moral dopovedati ostalih 3/4 državam na svetu.

1280px-Map_of_Ukraine_political_simple_blank.svg.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Sedaj pa še pametovanje o memorandumu.
Po pisanju sodeč memoranduma zagotovo nisi prebral, ali pa ga nisi razumel.
Ker se mi ne da več pisat, bom samo nalimal link, sicer ni v slo jeziku, upam da boš vseeno razumel;)
Sem prebral in razumel, in še vedno sem istega mnenja.
Daj povej, lahko na kratko z da ali ne, ali je ZDA z vmešavanjem v ukrajinske notranje zadeve, z organitacijo državnega prevrata in s kadriranjem svojih ljudi na ključne položaje v državi kaj kršila ta sporazum ali nič?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113

Ukraine has internationally recognized borders.


Če ni tako, boš to moral dopovedati ostalih 3/4 državam na svetu.

1280px-Map_of_Ukraine_political_simple_blank.svg.png
To lahko vsak napiše in če bolj z velikimi črkami ali po angleško ni nič bolj ali manj zlagano.
Kaj si misli Burundi in ostalih 3/4 držav sveta ni nič pomembno. Pomembno je, ali sta se o tem sporazumeli neposredno vpleteni Ukrajina in Rusija . In se nista nič sporazumeli.
Ali Slovenija ima mednarodno priznane meje? Da/Ne? Kje natančno jih je priznal Burundi?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.075
390
83
Če se Mirsi pa Ytbnd nekaj časa ne oglasita, je tole razlog:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.162
9.770
113
gledal par zadnjih objav na kanalu 1420... in lepo si lahko ustvariš sliko, da starejši imajo oprane glave, 60 let pranja sistema, pusti trajne posledice. In tak kot reče ljubljeni vodja, tako je, brez možnosti dvoma. Starci tudi sistemsko sovražijo ukrajince in vse zahodne prebivalstvo (da sploh ne govorimo o črncih in podobno), rasizem in nacionalizem v vsej svoji lepoti. Nacizem in fašizem??? je to to.
Mladi pa vejo, da ni prave osnove za vojno, da umirat tam na suho nima smisla. In to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey