Vojna v Ukrajini 2

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.481
5.713
113
Malo o evropskih vrednotah Ukrajine: Madžarska vlada je ukrajinske oblasti pozvala, naj takoj ustavijo zločine nad etničnimi Madžari v Zakarpatski regiji. Na območju zakarpatskega mesta Mukačevo, kjer živi veliko število etničnih Madžarov, so odstranili madžarske zastave in napise v madžarskem jeziku. Ravnatelj madžarske šole je bil odpuščen. "Obsojamo, kar se je zgodilo. Lokalne voditelje pozivamo, naj takoj ustavijo zločine nad Madžari," je dejal Menzer, tiskovni predstavnik madžarskega zunanjega ministrstva.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Kdo si ti, da bi mene kam naganjal ?


Predsednik Evropskega sveta Charles Michel je med obiskom Kijeva znova izrekel neomajno podporo.
Ja kdo pa misli da je ta osebek Michel, da bo mene kar oklical za Ukrajinca. A to želi med vrsticami povedat, da bomo Evropejci kmalu umirali na fronti za kijevski režim. Če se sam počuti Ukrajinca, zakaj že ni na fronti? Zaradi mene lahko cel EU parlament da življenje za Ukrajince, o tem da bom pa jaz šel na fronto zaradi njega in Zelenkota, lahko pa samo sanja.

Predlagam, da se za krmilo vsakega tanka vsedejo imenovani predstavniki EK, kolono pa vodi nadkomisarka frau Urshi. Ker pa bo tankov očitno dovolj, pa še vsi PV/PD. In če jih bo več kot preveč pa še poslanci, tisti iz EP kot nacionalnih parlamentov. Pa da vidim koliko poguma, enotnosti in neomajne podpore Ukrajini je v njih!




Kaj je s plinovodom, ki je šel v /iz Latvije?
A se kaj ve? A so ga razstrelili angleži, v zahvalo bodo šli pa Latvijci za njih še v vojno z Rusijo. Ne morem verjet.
Ti le bodi tu in nergaj, upam pa da se zavedaš da gre tudi del tvojega dohodka za boj proti ruskim teroristom;)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.009
3.116
113
Ukraina, 2. najbolj oborožena "članica NATA" , kaj vse je še obljubljeno v "bližnji prihodnosti" (razen tankov za katere se nemci in američani še ne morejo zmenit). Nekaj od tega je že bilo dostavljeno. Pa brez milijona topniških izstrelkov.

USA
▪️ 100 Bradley infantry fighting vehicles
▪️ 100 tracked armored personnel carriers M113
▪️ 18 155mm self-propelled guns M109А6
▪️ 250 M1117 armored vehicles
▪️ 138 HMMWV SUVs
▪️ 100 wheeled Stryker armored personnel carriers
▪️ GLSDB ammo
▪️ 36 105mm howitzers
▪️ 1 Patriot air defense/missile defense battery
▪️ 6 Nasams air defense batteries
▪️ 18 MLRS HIMARS


Canada
▪️200 Senator armored vehicles
▪️200 armored vehicles LAV ACSV Super Bison
▪️ 1 NASAMS AD battery

United Kingdom
▪️ 14 Challenger 2 tanks
▪️ 600 Brimstone missiles
▪️ 30 155mm AS90 self-propelled guns
▪️ 200 infantry fighting vehicles/armored personnel carriersRS

Poland
▪️ 14 Leopard 2 tanks (probably A4 modifications)

France
▪️ 40 AMX-10RC wheeled tanks
▪️bastion armored vehicles

Germany
▪️ 40 Marder BMP
▪️ 1 Patriot air defense/missile defense battery
▪️ 3 Iris-T air defense batteries + 3 TRML-4D radars
▪️ 2 TRML-4D radars

Norway, Denmark
▪️ 16 155mm Zuzana-2 wheeled self-propelled guns
▪️ 155mm Caesar wheeled self-propelled guns

Czech Republic
▪️ 120 T-72M tanks
▪️ 26-30 152mm Dana-M2 wheeled self-propelled guns

Netherlands
▪️ 1 Patriot air defense/missile defense battery

Sweden
▪️ 50 BMP CV-90
▪️ 12 155mm Archer wheeled self-propelled guns

Estonia
▪️ 10 FH70 155mm howitzers
▪️ 10 122mm howitzers D30

Italy, France
▪️ 1 AA/PRO SAMP/T battery
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.127
6.735
113
To je dobro.
Lahko sklepamo da zahod ne razmislja o priznanju trenutnega stanja, ampak ravno kontra, da se natera ruse v celoti iz UA, morda celo krima.

Ob vec zahodnega sodobnega mocnejsega orozja lahko tudi pricakujemo vec zahodnih “prostovoljcev”.

potem pa se bo res samo radiralo…
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
5.000
2.195
113
Js tud ne razumem, zakaj tip še kar goni to samoodločbo, čeprav mu je bilo že povedano, da se noben ni nanjo skliceval. Slovenija se ni odcepila na podlagi samoodločbe, zapisane v nekdanji ustavi. Pika.

In na vsak način hoče vedet, kako bi bilo, če bi bilo....

Malo si zamešal vloge. Ampak mi je všeč, da si nehote priznal zmoto. Še vedno čakam, da pojasniš izraz samoodločba republike in to ne s tvojimi besedami, pač pa pravni postopek. Gotovo boš našel kje pravno razlago tega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Potem pa ne jamraj, dokler boš v EU, boš finančno podpiral UA. Sem ti že rekel, kupi karto za Rusijo in spakiraj. Spremembe v EU tako ali drugače ne boš doživel.

Še 1x, samo 15% vas je. Je Kameleon objavil link, kjer je to jasno vidno.

Tako da vas lepo prosim, da nehate komurkoli pisati, da naj se kam odseli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.463
4.570
113
Še 1x, samo 15% vas je. Je Kameleon objavil link, kjer je to jasno vidno.

Tako da vas lepo prosim, da nehate komurkoli pisati, da naj se kam odseli.
Ljudje tukaj lahko pišejo kar hočejo, kar na žalost velja tudi, da moramo brat tvoje nebuloze.
Se pa res postavlja vprašanje zakaj ste taki bedaki še vedno tukaj, ko je pa vse zanič, napačna politika, napačni ljudje, na drugi strani pa čista fantazija.
Spokaj, ****** in obračaj gofljo od tam med naprednimi somišljeniki. Aja to pa ne bi, imaš raje toplo ritko pod varno streho na tej strani.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
A ta podatek si iz Moskve dobil?

Ocitno ne znas brati. Od Kameleona.

Dodajam link za vas, ki nocete videti kako malo vas je:


Zgolj 15 odstotkov prebivalcev Slovenije namreč popolnoma podpira finančno pomoč Ukrajini od Evropske unije oziroma njenih institucij

Ampak glasni in verbalno nasilni pa ste.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.749
4.070
113
Ko Rus cvili in grozi, ga noben več resno ne jemle. Glede na šalabajzersko situacijo, ki jo uprizarjajo, bi oni še kar diktirali kaj in kako...

Edin kredit, da so nek player v vojaškem smislu je šel v parih mesecih te burleske in njihove strašne snage....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.226
5.354
113
Ocitno ne znas brati. Od Kameleona.

Dodajam link za vas, ki nocete videti kako malo vas je:


Zgolj 15 odstotkov prebivalcev Slovenije namreč popolnoma podpira finančno pomoč Ukrajini od Evropske unije oziroma njenih institucij

Ampak glasni in verbalno nasilni pa ste.
Daj andy preberi si članek. Zraven popolnoma podpirajo, imaš še delno podpirajo, delno ne podpirajo in na koncu ste vi, ki spadate pod opcijo ne podpirajo in vas je zgolj še 10%. Tako da prosim nehaj zavajat in se ne preveč oglašat, ker ste v manjšini!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.000
2.195
113
Daj andy preberi si članek. Zraven popolnoma podpirajo, imaš še delno podpirajo, delno ne podpirajo in na koncu ste vi, ki spadate pod opcijo ne podpirajo in vas je zgolj še 10%. Tako da prosim nehaj zavajat in se ne preveč oglašat, ker ste v manjšini!
Sej on je prebral samo tisto, kar je želel prebrat.. Nič novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad