Vojna v Ukrajini 2

jest5

Guru
18. avg 2007
25.539
-8.429
113
Tole je vredno branja

- Odziv na napad Rusov je bil zadovoljiv, Rusija ne more konvecionalno premagati Evrope.
- V Ukrajini se bodo na novo postavile meje. Krim bo Ruski. Ostalo je stvar pogajanj, katerih izhodišče bo stanje pred 24.2.2022
- Rusije se ne sme uničiti, ampak se jo poizkuša v določenem času spraviti nazaj v mednarodne sisteme.
- Ukrajina bo verjetno v natu.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.143
2.554
113
Mnenje starih prdcev, ki so ostali v začetku prejšnjega stoletja. Seveda si Rusi želijo takšnih sogovornikov, mnenj in hladno vojnega razmišljanja.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Torej ukrajinci so bombardirali svoje ljudi, rusi pa so prisli resit ukrajince pred ukrajinci?
Ukrajinska JNA je bombandirala ljudi v odcepljenih novonastalih samostojnih državah DPR in LNR, ti so pa po 8. letih prosili ruse, da pridejo na pomoč. In so prišli. Tako je uradno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mr_

Guru
20. sep 2007
9.143
2.554
113
Mene je strah starih prdcev, ki mislijo da lahko imperialistično spreminjajo meje, priključujejo osvojitve, ropajo, lažejo in potiskajo regijo v novo vojno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Dalje pa – Nato se širi na Švedsko in Finsko. Pomemben strateški cilj je tako dosežen," je ocenil 99-letni Kissinger.
Torej je Kissinger priznal, da je strateški cilj nata, da se širi na vzhod, in ne silna želja ukrajincev, švedov fincev... po varnosti in miru, ki jo nudi nato.
Koliko pa varnosti in miru res nudi, pa vidimo v Ukrajini.

Je zadnjič ukrajinski minister izjavil, da je ukrajina de facto v natu. In se z njim strinjam, samo da smo mi poročeni, ukrajinci pa v izvenzakonski skupnosti, kar je enako.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.960
3.964
113
Te je strah naših ali njihovih?

Tak na prvo žogo bi rekel da govori o USA in neo-imperializmu. Na splošno je imperializem povezan s stopnjo kapitalizma ki je dosegla svoje limite in zato potrebuje nova območja/ljudi/resourse s katerimi se vzdržuje obstanek sistema. Tako vsaj pravi teoretski socializem/komunizem.

Komu je v interesu vojna v ukrajini, vsekakor imperialistom in imperialističnim težnjam. Samo kdor vidi primarno v temu ruse je slep, ker ravno naš zahodni sistem je tisti ki bolj rabi vse prej našteto kot pa neka rusija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.189
9.784
113
ne vem če....komunistični samozadostni sistem tako uspeva samo tam kjer so rudniki in nafta. , če nimaš teh virov, je game over. Ker je to neomejena pipa denarja za furanje komun. elite.
ko te pipe ni več, razpad komun. sistema, sprve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.189
9.784
113
Tak na prvo žogo bi rekel da govori o USA in neo-imperializmu. Na splošno je imperializem povezan s stopnjo kapitalizma ki je dosegla svoje limite in zato potrebuje nova območja/ljudi/resourse s katerimi se vzdržuje obstanek sistema. Tako vsaj pravi teoretski socializem/komunizem.

Komu je v interesu vojna v ukrajini, vsekakor imperialistom in imperialističnim težnjam. Samo kdor vidi primarno v temu ruse je slep, ker ravno naš zahodni sistem je tisti ki bolj rabi vse prej našteto kot pa neka rusija.
BS

ruski oligarhi rabijo jahte, avte, diamante, iphone, itd, ki se producira na imperialističnem zahodu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
Ksz

Kaj je ze bil uradni vzrok za to vojno?
1. Demilitarizacija. Popoln uspeh, Ukrajina ima takšno in toliko orožja kot pred letom še sanjati niso upali.
2. Denacifikacija. Člane bataljona Azov, ki naj bi bili nacisti, so pa lepo vrnili med izmenjavo ujetnikov, Prigožin in še kup takih pa veselo paradirajo z nacističnimi simboli po moskvi.
 

B81

22. jul 2007
35.384
9.531
113
Tole je vredno branja

- Odziv na napad Rusov je bil zadovoljiv, Rusija ne more konvecionalno premagati Evrope.
- V Ukrajini se bodo na novo postavile meje. Krim bo Ruski. Ostalo je stvar pogajanj, katerih izhodišče bo stanje pred 24.2.2022
- Rusije se ne sme uničiti, ampak se jo poizkuša v določenem času spraviti nazaj v mednarodne sisteme.
- Ukrajina bo verjetno v natu.
Tobi blo se najboljse, ce bi se rus strinjal, ampak se ne bo, ker bo hotel se vec ozemlja. Ce pa se bo, pa bo cez desetletje poskusal ponovno, kot zdaj. Mi je bilo receno leta 2014, da se putler ne bo ustavil.

Sicer pa rusija je nevarna, ker jih komunuzem skup drzi. Vse komunisticne drzave so nevarne, kitajska, NK...
Sicer so vecja mesta "normalna", ampak vse ostalo pa poden od podna. Niti wcjev ne nucajo....to mi pravi kolega, ki zivi "blizu" :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

mr_

Guru
20. sep 2007
9.143
2.554
113
Tak na prvo žogo bi rekel da govori o USA in neo-imperializmu. Na splošno je imperializem povezan s stopnjo kapitalizma ki je dosegla svoje limite in zato potrebuje nova območja/ljudi/resourse s katerimi se vzdržuje obstanek sistema. Tako vsaj pravi teoretski socializem/komunizem.

Komu je v interesu vojna v ukrajini, vsekakor imperialistom in imperialističnim težnjam. Samo kdor vidi primarno v temu ruse je slep, ker ravno naš zahodni sistem je tisti ki bolj rabi vse prej našteto kot pa neka rusija.
Motiš se intem kaj imam v mislih. Imperiji obstajajo tisočletja, pa jih bo poganjal kapitalizem. Tako da teorija socializma ne pomaga kaj dosti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.960
3.964
113
Blablabla

Putin napade Ukrajino, ker ne verjame v obstoj ukrajinskega naroda in ker razpad Sovjetske zveze nikoli ni bil njegova intimna opcija, kriv za to je pa ameriški neoimperializem. Čestitke za domišljijo.
Ali pa to, da Putin napade ukrajino zato ker se je z ZDA zmenil da bi bilo fajn imet vojno. Tudi precej dobra ideja? Ker USA nič ne izgublja samo pridobiva, Rusija tudi očitno nič ne izgublja, izgublja pa evropa oz. EU ki je glavna konkurenca obema (Rusiji/ZDA). Pa ostali največji imperialisti so tako ali drugače vpleteni neposredno v spopad. Recimo Turčija je eden vodilnih imperialistov današnjega časa v naši bližini, ne stojijo križem rok ampak samo denarce štejejo. Kitajci? Ne se šalit.

Prej se začneš nehat spraševat ali je bilo prej kura ali jajce (uradno je Rusija izvedla "operacijo" zaradi drugih vzgibov, ne tistih ki jih ti omenjaš) in dojamete da nas nategujejo eni in drugi, vojna pa je samo katalizator tega, prej bomo tudi mi kaj imeli od tega. Dokler se bomo šli pa naše-vaše oz. vojno pa samo izgubljamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.042
95
113
Tole je vredno branja

- Odziv na napad Rusov je bil zadovoljiv, Rusija ne more konvecionalno premagati Evrope.
- V Ukrajini se bodo na novo postavile meje. Krim bo Ruski. Ostalo je stvar pogajanj, katerih izhodišče bo stanje pred 24.2.2022
- Rusije se ne sme uničiti, ampak se jo poizkuša v določenem času spraviti nazaj v mednarodne sisteme.
- Ukrajina bo verjetno v natu.

mene pa zanima, od kje ta ideja, da ima zahod željo uničit Rusijo? pa jo razbit, pa ne vem kaj še vse se prebere... Od kje te podatki?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Gavran in jonny77

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.960
3.964
113
mene pa zanima, od kje ta ideja, da ima zahod željo uničit Rusijo? pa jo razbit, pa ne vem kaj še vse se prebere... Od kje te podatki?
To vprašaj darjana pa še enega bananega uporabnika pa enega blizu njega ki še ni banan ima pa iste radikalne ideje.

Realno pa kaj ima zahod od tega da futra ukrajino z orožjem? Oz. recimo kaj imamo mi od tega? Imamo pozitivno javno mnenje zaradi katerega smo šli v nove nabave orožja, dvignili bomo prispevek vplačil v nato in noben se ne upira temu. Realno pa je to dober razlog za it na ulice, vsaj včasih bi bil. Ker imamo vojno pa se noben ne gre tega, večinoma zato ker sprane glave mislijo da je dobro kupit orožje, pa če vseeno tega kdo ne misi pa zato ker je označen kot "rusofil".
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

jest5

Guru
18. avg 2007
25.539
-8.429
113
mene pa zanima, od kje ta ideja, da ima zahod željo uničit Rusijo? pa jo razbit, pa ne vem kaj še vse se prebere... Od kje te podatki?
Od pametnih nihče.

Od zabitih...? Že na tem forumu jih imaš ene 10, ki jim je dnevni drk materjal, kako je potrebno Rusijo nukati, spremeniti v S Korejo, uničiti, razkosati, orgazmirajo nad morebitno državljansko vojno itd.