Vojna v Ukrajini 2

19. jul 2007
2.796
1.527
113
Nemška ministrica za obrambo Christine Lambrecht odstopila.
Verjetno se bo nemška zadržanost pri dobavah orožja Ukrajini zmehčala.

 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.556
113
ob tem bi lahko še pojasnil, da če je most ruski je to vojaška infrastruktura, če je pa ukrajinski pa civilna. itd.
Bravo mirsi, bi rekel da me presenečaš ampak me ne, vsaka izjava ki jo napišeš je podobna izjavam Miloševića
za svoje, čase, češ mi smo vedno boge žrtve... in dokazuje kakšen nacist si...

Ta tvoj pogled na situacijo je enak kot so ga imeli nacisti med WW2
"za vsakega ubitega nemškega vojaka, bomo usmrtli 10 civilistov..."

Res bogo, če ne znaš ločit razlike med porušeno stanovanjsko stavbo ali mostom... v tej situaciji...
ampak ja Srbi/Rusi so vedno žrtve, predvsem svoje omejenosti...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.011
3.116
113

Kaj se je v resnici zgodilo (besede ukrajinskega predstavnika)


Očitno je bil cilj drugje edino ukrajinska obramba ga je nehote spremenila.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.821
113
Most je vojaška infrastruktura, saj je del preskrbne verige. Lahko se seveda po njemu vozijo tudi civili, a brez vojske ga ne bi bilo.

Tudi recimo sistem avtocest v ZDA je nastal na pobudo in zaradi vojske.

Tale most se sicer stalno vleče ven kot ne kakšno opravičilo za vse skupaj. Na mostu so umrle tri osebe, šlo pa je za enkraten, vojaško opravičljiv dogodek. Kar delajo Rusi je 1000x več in z bistveno manj vojaškega opravičila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
Krimski most, vojsko gledano je dalec najbolj legitimen cilj ukrajinske vojske. Se skoraj bolj kot kaksno letalisce...oz bi ga morali ze davno skeglat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.099
113
Trenutno so še drugi bolj pomembni cilji kot pa Krimski most, Krimski most je eden izmed ciljev v prihodnosti. ;)

Krimski most bo padel, ko bodo druge logistične poti dosti poškodovane in ko bo prišlo do nove ofenzive. Do spomladi naj bi porihtali zračno obrambo, orožja na Poljskem je vsakrat več za UA, prihajajo še tanki....itd.

Letalstvo je še vsejen velik problem, Poljska in Romunija bi morali posoditi letališča, tako kot dela Belorusija za RU. Potem bi lahko križarkske rakete uporabljali in JDAM, pa še ostale zadeve.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.870
1.264
113
Mene zanima koliko časa bo vojna med UA in RUS še trajala, preden bo zadeva konkretno eskalirala v vsesplošno vojno.
Koliko je realno NATO močan brez USA, glede na to da je bilo bolj malo vložka v vojsko zadnjih n-let? Kako hitro lahko štarta EU proizvodnjo orožja za sprotno porabo? Kakšne so trenutne zaloge?
Kakšna je morala vojakov v EU delu NATO?

Ko so vsi odgovori na zgornja vprašanja več kot pozitivni, potem nas nima veliko za skrbeti. Se pa bojim, da je v vsakem od vprašanj še 100 ČE-jev in nesigurnosti. Tako da.. klinc vse skup. Še vedno pa sem mnenja, da bo Rusija na dolgi rok spušila iz ekonomskega vidika in bo država ostala daleč, daleč zadaj kar se tiče vsesplošnega razvoja.

Dogodki pa nasplošno po svetu lahko zelo hitro eskalirajo, če in ko kitajci napadejo Tajvan. Front odprtih koliko želiš... samo vprašanje časa je kdaj bo totalno sranje. Zadaj pa tavžent miljavžent ekonomskih interesov in borbe med svetovnimi silami za primat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
Zakaj pa nato brez USA? Valda bodo med prvimi prodirali proti moskvi, so tudi najblizje (vojaki)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
Vladimir Putin has said his "special military operation is going to plan", Interfax news agency reports.

The Russian leader has also said Russian soldiers will deliver "more results on the battlefield" and that the Kremlin's campaign was showing a positive trend.

"The dynamic is positive," Mr Putin told Rossiya 1 state television.

"Everything is developing within the framework of the plan of the ministry of defence and the general staff.

"And I hope that our fighters will please us even more with the results of their combat."
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
799
113
Kolko nas filajo z "informacijami" je putinov plan daleč od uspešnega. Državna vojska ni naredila nič kaj. Kolko nam servirajo podatke, je do sedaj Wagner banda naredila največ škode.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.099
113
Mene zanima koliko časa bo vojna med UA in RUS še trajala, preden bo zadeva konkretno eskalirala v vsesplošno vojno.
Koliko je realno NATO močan brez USA, glede na to da je bilo bolj malo vložka v vojsko zadnjih n-let? Kako hitro lahko štarta EU proizvodnjo orožja za sprotno porabo? Kakšne so trenutne zaloge?
Kakšna je morala vojakov v EU delu NATO?

Tale vojna med RU in UA zna trajati še kar dolgo, do vsesplošne vojne pa ne bo prišlo. Če pa pride, potem se nam piše konec....

NATO brez USA bolj tko tko, trenutno! Če bi vse članice NATA izpolnile vse zahteve glede vojaškega propračuna, ki ga je zahteval NATO vsa pretekla leta, potem bi bila danes drugačna slika. Ampak to je spet če,če,če.

So že štartale vse orožarske industrije v EU, najbolj naj bi Poljska delala. Za sprotno porabo trenutno ni dosti proizvoda. Če damo pa ZDA in EU skupaj, bi pa ¨nakraspali¨ za sprotno porabo.

Zalog naj bi imeli za 3 tedne vojne pri trenutnem stanju, če bi bil takšen tempu vojne kot v UA aprila, brez letalstva!



Trenutno me RU spominja na Kitajsko leta 1979, sem včeraj bral o vojni med Kitajsko in Vitetnamu 1979 :fredi:

Citat:

It was essentially a clash of two mass armies, each of which "sprouted" from the Soviet military school. And the victory here belonged to the army that managed to "outgrow" its "Soviet heritage" and defeated the enemy thanks to better maneuverability in defense and due to accurate strikes on the logistics of the enemy forces.
 
Mene zanima koliko časa bo vojna med UA in RUS še trajala, preden bo zadeva konkretno eskalirala v vsesplošno vojno.
Koliko je realno NATO močan brez USA, glede na to da je bilo bolj malo vložka v vojsko zadnjih n-let? Kako hitro lahko štarta EU proizvodnjo orožja za sprotno porabo? Kakšne so trenutne zaloge?
Kakšna je morala vojakov v EU delu NATO?

Ko so vsi odgovori na zgornja vprašanja več kot pozitivni, potem nas nima veliko za skrbeti. Se pa bojim, da je v vsakem od vprašanj še 100 ČE-jev in nesigurnosti. Tako da.. klinc vse skup. Še vedno pa sem mnenja, da bo Rusija na dolgi rok spušila iz ekonomskega vidika in bo država ostala daleč, daleč zadaj kar se tiče vsesplošnega razvoja.

Dogodki pa nasplošno po svetu lahko zelo hitro eskalirajo, če in ko kitajci napadejo Tajvan. Front odprtih koliko želiš... samo vprašanje časa je kdaj bo totalno sranje. Zadaj pa tavžent miljavžent ekonomskih interesov in borbe med svetovnimi silami za primat.
tkole..najprej mi je šlo na ku**c ker so bli amerikanci na čelu nata....zdaj če gledam za nazaj me je sram, ker nato je pi***n dim kar se naših notr tiče. Kasira šolde in palamudi, namest da bi v UA poslal potrebno orožje, armijo in vozi miško. NATO definitivno rabi konkretno prevetritev in USA mentaliteto, drugače se nam slabo piše.