Vojna v Ukrajini 2

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
Kaj v praksi to pomeni?
možnost hiperinflacije, vidimo pa po svečnikih velike težave za rubelj (svečniki brez telesa z visokimi zgornjimi wicksi) močan prodajni pritisk. Drugače RSI kaže na D sicer bullish divergence, kar pomeni odboj, vendar vseeno svečniki ne kažejo optimističnega stanja...

Nizka cena energentov in rekordno nizka prodaja, so začele delovati....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.979
2.174
113
Ne verjamem, da nizek rubelj rusijo kaj posebnega boli, ker so lahko precej bolj samoodvisni, kot ostali.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
Ne verjamem, da nizek rubelj rusijo kaj posebnega boli, ker so lahko precej bolj samoodvisni, kot ostali.
Joj lepo te prosim nehaj... samoodvisni......

Edina stvar, ki jih rešuje, da že zdavnaj niso pod vodo...
tej stvari se reče Kitajska.

ps. verjemi mi nekaj, da za to bo prišla strašanska cena. Samo poglej kaj delajo v Afriki?
 
2. okt 2007
3.640
2.108
113
če že govorimo o cenah pred 1 letom, potem še dajmo graf RUB/EUR

1672764839410.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
Ko smo v Sloveniji prevzeli evro, je bil tečaj blizu 1,60
Kakšno vlado imamo v EU, da valuta izgublja na vrednosti?
Vem da je tebi tole vse tuje.... pa poglej plačo takrat in danes, povprečno v Sloveniji.

Ko levičarjem tumbajo, da z večanjem minimalne plače ustvarjajo še večjo inflacijo jim kar ni in ni jasno.
No v Rusiji so pa plače kakšne, da boš dojel svoje nebuloze?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.640
2.094
113
Ne verjamem če lahko ruble shortaš.... a se sploh da trgovat z njimi. Tega ne vem.

Drgač bi prtegnu kak 10x vzvod.... hehee

V to se pa nisem spuščal, bi pa bilo zanimivo poiskati, če kdo prodaja RUB na borzah.

Jaz nebi upal dati v RUB, ima toliko sankcij, da lahko tako pokne kot kripto 2017/18 :confused:
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
Zanimiv graf. Rusi pod sankcijami bolje furajo, kot mi z eurom. Sankcije očitno bolj škodijo nam, kot pa rusom.
zanimiv graf.
vidiš, ko si zaslepljen:
Minimalne plače v Rusiji so se leta 2022 povečale na 15279 RUB/mesec (209,475 USD/mesec).

Jest resnično mislim, da si just st.....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.930
-826
113
Vem da je tebi tole vse tuje.... pa poglej plačo takrat in danes, povprečno v Sloveniji.

Ko levičarjem tumbajo, da z večanjem minimalne plače ustvarjajo še večjo inflacijo jim kar ni in ni jasno.
No v Rusiji so pa plače kakšne, da boš dojel svoje nebuloze?
Hočeš rečt, da imamo poleg padca eura še inflacijo.
Veš da slovenski levičarji imajo bolj malo vpliva na stabilnost Eura. Ima pa veliko vpliva EU vlada, (pa sankcije ki jih uvajamo proti ugodnim dobaviteljem), ki je že dolga leta desničarska.

Jao, zdej pa še čist mal manjka, da bodo za padec evra (=eu gospodarstva) krivi zapohanci iz Metelkove, ne pa gospodje v Bruslju, tako kot je bil slučaj pri migrantih. .
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
V to se pa nisem spuščal, bi pa bilo zanimivo poiskati, če kdo prodaja RUB na borzah.

Jaz nebi upal dati v RUB, ima toliko sankcij, da lahko tako pokne kot kripto 2017/18 :confused:
Vedno in povsod stop loss, sploh pri vzvodih, da ti hitr pozicijo zapre... Je pa gamble se popolnoma strinjam...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.728
4.036
113
Hočeš rečt, da imamo poleg padca eura še inflacijo.
Veš da slovenski levičarji imajo bolj malo vpliva na stabilnost Eura. Ima pa veliko vpliva EU vlada, (pa sankcije ki jih uvajamo proti ugodnim dobaviteljem), ki je že dolga leta desničarska.

Jao, zdej pa še čist mal manjka, da bodo za padec evra (=eu gospodarstva) krivi zapohanci iz Metelkove, ne pa gospodje v Bruslju, tako kot je bil slučaj pri migrantih. .
Ne problem tega ka omenjaš pa je naša sociala, da dobi ta Metelkovec več denarja kot ga v Rusiji dobi delovni folk... To je problem, tukaj ima Putin prav. Vidiš, tukaj pa sem takoj pro ruski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ss304
2. okt 2007
3.640
2.108
113
verjetno res ni toliko težva razmerje RUB/EUR, ker kupcev energentov je na svetu dovolj. Bolj je težava, ker Moskva ter ostala velika mesta so bile navajene "wester way of life", sedaj pa je vse to čez noč v trenutku izginilo. Ni vč iPhonov, BigMaca, Nike, CocaCole,..... to jih verjetno kot posamezniki najbolj boli.

Seveda pa s časom, pa bodo zaradi drugih sankcij prišle/prihajajo težave na področju lastne proizvodnje dobrin, ker vojaška industrija in aparat itak furajo po svoje. Tukaj me zanima, kako bodo to prenesli, predvsem tisti pod 30, ki niso več opranni s komunizmom in so bili najbolj navajeni zahodnega stila življenja. V prejšnjih časih so ravno razna študenstka gibanja bila vzvod za spremembe.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.640
2.094
113
Zanimiv graf. Rusi pod sankcijami bolje furajo, kot mi z eurom. Sankcije očitno bolj škodijo nam, kot pa rusom.

Samo zate ;)

Zakaj je rubelj bil visok:

1. Rusija je takoj dvignala obrestno mero iz 9.5% na 20%, čez par mesecov spustila na 17-18%.
2. Rusija je začela uporabljati divizne rezerve za stabilizacijo rublja. Da volumen pada, je že znak da rezerve zginjajo.
3. Tuji vlagatelji v Rusiji ne morejo prodati svoje deleža, Rusija jim je zamrznila izplačila.
4. Rusije je zamrznila tuje valute v svoji državi, lastni narod ne more pridit do lastne tuje valute! Tudi če je imel na računu 100.000€, tega denarja NE more dobiti.
5. Zaprli so lastno borzo v Rusiji, da ljude ne morejo trgovati. Saj bi lahko pretvorili rub v druge valute.
6. ...itd.

Rusija se je bala, da bi prišlo do odtoka kapitala iz države, zato je pa ¨naštancala¨ celo vrsto sankcij v lastni državi za lastni narod in proizvodnje v Rusiji.

Piko na i je pa dala Kitajske banke zdaj, decembra 2022 so se pridružili sankcijam proti Rusiji, čeprav je bilo poslovanje med Kitajsko iz Rusijo za 35% večje. Prvo so dobili kajlo od Kitajske za njihov plačilni sistem UnionPay, zdaj pa še Kitajske banke dale sankcije.

Kitajska počasi ugotavlja, da je poslovanje med ZDA/EU več vredno kot pa RU.


Aja, ker te bo vir zanimal od kje mi podatki: www.moscowtimes.ru

Počakajmo še par mesecov, da bo 1 leto od sankcij. Tedi bomo lahko govorili, če so učinkovite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.640
2.094
113

"Soldier's Widows" called on Putin to announce a general mobilization and close the exit from Russia for men​


 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.930
-826
113
Ne problem tega ka omenjaš pa je naša sociala, da dobi ta Metelkovec več denarja kot ga v Rusiji dobi delovni folk... To je problem, tukaj ima Putin prav. Vidiš, tukaj pa sem takoj pro ruski.
Ja en metelkovec res dobi več denarja, kot ga v Rusiji dobi delovni folk. V Rusiji pa dobi delovni folk več denarja, kot ga dobi v Ukrajini delovni folk.
Ampak mi rusov ne zalagamo z denarjem, oni so izven našega monetarnega sistema. zalagamo pa z miljardami eurov ukrajince, pa seveda tudi begunce, od arabskih do ukrajinskih, pa seveda tudi metelkovce. In to dela cela Evropa, tudi tam, kjer so desne vlade,

En metelkovec pa dobi manj denarja, kot enak zapohanec v Nemčiji. Zakaj misliš, da so vsi migranti želeli v Nemčijo ?? Ker je tam vladala desničarka Merklova, ki je bila do njih bolj radodarna bi rekel.

Ampak kakorkoli, sem tudi js mnenja, da so socialne previsoke, ampak slovenija je majhna država, previsoke socialne so kaplja v morje pri tečaju eura.