Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
9.982
3.100
113
Saj zato sem napisal ker tale številka s slovenijo je vseeno pretiravanje. Prej smo dobili ves plin iz rusije torej ga ne moremo 3x več uvozit ker ga ne rabimo.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.641
2.094
113
Saj zato sem napisal ker tale številka s slovenijo je vseeno pretiravanje. Prej smo dobili ves plin iz rusije torej ga ne moremo 3x več uvozit ker ga ne rabimo.
Za prave analize bo še prišel čas, 2022 leto se je glih končalo in bodo lahko naredili statistiko. Če pa kdo najde pravo analizo na Eurostat, pa naj prosim link prilepi.

Analitiki so lepo povedali, na začetku bomo mi občutili sankcije, čez 1 leto bo pa prišel čas pri rusiji oz. pri rusih se že kažejo učinki sankcij.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.641
2.094
113
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Moscow's defence ministry has said that illegal phone use by its soldiers led to a deadly Ukrainian missile strike that killed 89 Russian servicemen.

Najlazje je okrivit mrtve, opran narod pa bo temu nasedel…
 
2. okt 2007
3.645
2.114
113
Darjan čez 5 let to defacto ne bo več Rusija, ampak Kitajska provinca...
Dolg bo treba plačat in če misliš, da so Kitajci milostni poglej v Afriko, kako se to dela....

in tukaj nastopi še večja težava, Kitajska bo pridobila na ruskem ozemljju dostop do poceni energetskih in ostalih virov (rednke rudnine) in s tem možnost še večjega zagona gospodarske rasti. Kaj to pomeni za ostali svet, ni potrebno povdarjati. In Kitajci niso milostni, ter tudi ne bodo.

Že sedaj imajo Kitajci vpliv nad večino rudnikov, kjer se nahajajo redke kovine za uporabo v visokotehnoloških izdelkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, jest5 in sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
71
113
in tukaj nastopi še večja težava, Kitajska bo pridobila na ruskem ozemljju dostop do poceni energetskih in ostalih virov (rednke rudnine) in s tem možnost še večjega zagona gospodarske rasti. Kaj to pomeni za ostali svet, ni potrebno povdarjati. In Kitajci niso milostni, ter tudi ne bodo.

Že sedaj imajo Kitajci vpliv nad večino rudnikov, kjer se nahajajo redke kovine za uporabo v visokotehnoloških izdelkih.

no vidiš. rus bo cel svet zjeba.l, k sanja o obnovi sovjetske zveze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Floki

Guru
6. sep 2007
9.982
3.100
113
Moscow's defence ministry has said that illegal phone use by its soldiers led to a deadly Ukrainian missile strike that killed 89 Russian servicemen.

Najlazje je okrivit mrtve, opran narod pa bo temu nasedel…

To taktiko uporabljajo ukrajinci že od začetka vojne predvsem po premikih enot. Seveda sedaj veliko manj ker je uporaba telefonov omejena ampak za novo leto je treba domov voščit.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.729
4.040
113
in tukaj nastopi še večja težava, Kitajska bo pridobila na ruskem ozemljju dostop do poceni energetskih in ostalih virov (rednke rudnine) in s tem možnost še večjega zagona gospodarske rasti. Kaj to pomeni za ostali svet, ni potrebno povdarjati. In Kitajci niso milostni, ter tudi ne bodo.

Že sedaj imajo Kitajci vpliv nad večino rudnikov, kjer se nahajajo redke kovine za uporabo v visokotehnoloških izdelkih.
Tukaj bi se to zgodilo tako ali tako. Je pa Amerika že prepovedala določen del tehnologije izvažat na Kitajsko, Kitajci imajo že orng probleme s'tem...
Večje sranje je sledeče, Kitajci v Rusiji na množično kupujejo kmetijska zemljišča, ter vodne vire. Butasti kmeri se ne zavedajo v kaj jih Kitajska vleče.

Še vedno pa je Kitajski glavni vir dohodka zahod in nesorazmerna zunanjetrgovinska menjava. Zanekrat mislim, da se jih še da obvladovat. Vendar globalisti zopet delajo iste napake, če Kitajska ni več ok bo pa Indija, Pakistan itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.729
4.040
113
A nimajo pravoslavci novega leta komaj cez kak teden ?
Največji fail Rusov in šalabjrizem je njihova tehnologija komunikacije, ki je več ali manj nekriptirana. Amerika to spridom izkorišča, še več Ukrajincem omogočajo internet po celotni Ukrajini preko sistema starlink, tam pa komunicirajo preko iptel in kriptiranih povezav.

Rusi pred napadom, na to sploh niso računali, ampak da bo Krimski scenarij roke gor in to je to. To da so jim stovkl komunikacijske zadeve Ukrajincev ni prizadelo, bolj je njih na bojiščih..

Glavni vir komunikacije je baje boafeng Kitajska tehnologija, seveda nezaščitena. Himarsi pa letijo...
Burleska od vojske.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.187
5.327
113
Če kitajc kupi njivo, se meni ne zdi nikakeršen problem, dokler je ta v tuji (beri nekitajski) deželi. Kmer z lahkoto sprejme zakon o nacionalizaciji. Tega imamo celo mi, kot neka najnaprednejša demokratična dežela: primer Magna. Kaj bo potem kitajc? Šel tožit na mednarodno sodišče? Tja poslal vojsko? Lahko jim gospodarsko obrne hrbet, ampak če Rusija postane nekoč proEvropska, je to spet strel v koleno. Tako si to jaz predstavljam. Če se motim me popravite.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Rusija nikoli ne sme postat proEvropska, oz mogoče čez nekaj generacij, ker ta folk trenutno je preveč opran.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.729
4.040
113
Če kitajc kupi njivo, se meni ne zdi nikakeršen problem, dokler je ta v tuji (beri nekitajski) deželi. Kmer z lahkoto sprejme zakon o nacionalizaciji. Tega imamo celo mi, kot neka najnaprednejša demokratična dežela: primer Magna. Kaj bo potem kitajc? Šel tožit na mednarodno sodišče? Tja poslal vojsko? Lahko jim gospodarsko obrne hrbet, ampak če Rusija postane nekoč proEvropska, je to spet strel v koleno. Tako si to jaz predstavljam. Če se motim me popravite.
Hehe pri Kitajcu pa nacionalizacija ne gre. Če bi bilo to res, potem v Afriki nebi bilo problema.
Kmeri to upajo narest samo lastnemu folku, ko pa pride denar od zunaj se pa hec neha.

Mislim, osebno, da bi večina Rusov bila rada proEU, samo kot je za komunajzejre značilno, tam peščica ljudi drži oblast in denar ter odloča. Seveda je lažje sodelovat z Kitajci, ki nimajo morale, kot z neko EU.

Zakaj misliš, da država ki temelji na izvozu energetnov ima prebivalstvo z 200 USD minimalne plače?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.187
5.327
113
V Afriki imajo Kitajci podkupljene vse vlade, ki vemo da so vredne pol deci tople vode. En maybach in kaka palača in je že njihov. Afričani (wokerji ne berite dalje) so na razvojnem nivoju nižje. To je v Rusiji vseeno malenkost drugače. Podkupit enega oligarha ni ravno lahko. Sploh pa ker gre po hierarhiji od Putina potem navzdol.
 
Nazadnje uredil moderator:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.939
-891
113
.
V Afriki imajo Kitajci podkupljene vse vlade, ki vemo da so vredne pol deci tople vode. En maybach in kaka palača in je že njihov. Afričani (wokerji ne berite dalje) so na razvojnem nivoju malo nižje. To je v Rusiji vseeno malenkost drugače. Podkupit enega oligarha ni ravno lahko. Sploh pa ker gre po hierarhiji od Putina potem navzdol.
Američani imajo pa v Evropi podkupljene vse vlade. + v ukrajini in še kje. . Tisti, ki tega ne vidi je tudi na podobnem razvojnem nivoju kot afričani če že karikiramo.