Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.639
2.094
113
Rusi uničili hokejsko dvorano na območju Donetska, ravno med živim vklopom na FR televiziji...


Zanima me ali je bilo vojaškega v tej dvorani :sprasujemse:
Če Rusi ne smejo igrati na svetovnem prvenstvu v hokeju 2023, potem tudi UA ne sme :evil: Zato treba uničevati hokejske dvorane :p

USA obveščevalne trdijo, da je padlih RU vojakov med 15k in 20k, definitivno pa je 100k pretirana številka...

Če bi bilo to res, zakaj je potem bila v RU mobilizacija? Zakaj potem grozi 2. mobilizacija v RU?

Tuki neki ne gre skupaj, a ni tako?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.171
5.302
113
to drži, samo po drugi strani če daš/žrtvuješ neke lokacije za te potrebe se da tudi to urediti. Tud rudniki zasvinjajo okolje za xxx let pa se veselo koplje premog itd...
Rudniki ga ne zasvinjajo, ampak večinoma degradirajo. Jederske odpadke pa je potrebno, pametno in skrbno skladiščit, da ne rečem dokler bo človeštvo obstajalo. Iz vidika co2 je jasno jederska najčistejša. Me panzanima kako pa kaj hranijo te odpadke Rusi. Po mojem se bo severno morje začelo ponoči samo svetit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
9.070
2.501
113
Cca. 10.000 let je treba skladiščiti. Lahko pa bi Musk dobil genialno idejo vse skupaj odpeljat bi vesolje. :)
 
2. okt 2007
3.640
2.108
113
???

saj 100k je skupaj z mrtvimi in ranjenimi, mrtvih bi naj bilo po podatkih UK, US cca. 20k Rusov, kar sem jaz tudi napisal... onesposobljenih za boj, pa je 100k na vsa,i strani, čeprav verodostojnosti informacij ene ali druge strani je zelo težko preveriti. Prave številke izgub bodo prišle ven čez par let...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.937
3.951
113
saj 100k je skupaj z mrtvimi in ranjenimi, mrtvih bi naj bilo po podatkih UK, US cca. 20k Rusov, kar sem jaz tudi napisal... onesposobljenih za boj, pa je 100k na vsa,i strani, čeprav verodostojnosti informacij ene ali druge strani je zelo težko preveriti. Prave številke izgub bodo prišle ven čez par let...

Tudi te številke projecirane na prebivalstvi obeh držav niso nič. 20.000 mrtvih rusov bi pomenilo projecirano na slovenijo 280 mrtvih, glede na to koliko časa traja vojna je to nekako tako kot bi vsak dan umrl en slovenec, kar je za vojno kot se izvaja smeh. Tudi če številko množimo s 5 kot uradno ukrajinci pravijo so cifre še vedno smešne. Recimo srbi so samo v operaciji nevihta imeli tam-tam padlih na celo populacijo kot jih imajo rusi v ukrajini v celi vojni po teh številkah.
 
2. okt 2007
3.640
2.108
113
Misem si mislil, da so RU tako naivno nerodni. Pikolo, takšne osnove so nas učili na šoli za rezervne oficirje, tam v RU pa sami neki generali, pa kot da gredo prvič v boj, brez osnovnih teoretičnih osnov. v tem letu vojne so nradeili že toliko šolskih napak, da se bodo lahko generacije na vojaških šolah učile, kako se ne sme postopat.
Res sem na začetku pričakoval, da je nivo organiziranosti, predvsem pa suposobljkenosti poveljnikov na dosti višjem nivoju. Potem pa se je že z nebranjenim konvojem proti Kijevu izkazalo, da očitno pa res niso tako strokovno podkovani, in da kot vedno, igrajo samo na maso, ne glede na žrtve. Do maja so imeli čas, da bi lahko nizali uspehe, sedaj pa je ladja toliko pod vodo, da povratka več ni, razen škoda s kakšno nuke, čeprav dvomim, da to upajo.

 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.118
9.362
113
40
MB
dobro jutro mojster.

bi lahko bil že iz prve roke navajen, da v komunizmu se pač največ da na vtis, če zadaj ni kaj dosti podpore niti ni tolko važno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.975
3.096
113
ti si pa očitno pozabil prebrati cel post in se ti je očitno preveč mudilo spet pisat o naivnosti in pravljicah.

Kobilica ima le 5g, pa je vseeno strah in trepet kmetov, ko pride cel roj mimo njihovih pridelkov.

Uran pa na drevesu raste.

Saj material za pridelavo tistih 320 kg odpadkov tudi ne.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.639
2.094
113
Rubelj še naprej izgublja ceno, v zadnjem mesecu je skoraj -15% izgubil, tudi volumen je začel padati pri RUB. Zgleda da je začela RU zavora popuščati okrog 10-12. Decembra 2022. Kar tako naprej.... :aplauz:


Ruske banke naj bi celo 122:1 RUB/USD zahtevale za menjavo, da ne govorimo o črnem trgu, od 200-400:1 razmerje.



Screenshot 2023-01-03 at 17-04-36 Russian Ruble to Euro Exchange Rate Chart Xe.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Rubelj še naprej izgublja ceno, v zadnjem mesecu je skoraj -15% izgubil, tudi volumen je začel padati pri RUB. Zgleda da je začela RU zavora popuščati okrog 10-12. Decembra 2022. Kar tako naprej.... :aplauz:


Ruske banke naj bi celo 122:1 RUB/USD zahtevale za menjavo, da ne govorimo o črnem trgu, od 200-400:1 razmerje.



Poglej priponko 62427
Kako pa kaj kaže Euru, kdaj pride na raven od preden smo nabili rusom sankcije? Se že kaj kaže?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Tist ti jaz ne vem, moj post je letel na trenutno ceno plina in kakšne želje je imel Putler za 2023.
Torej ne veš, kdaj se bodo cene v trgovinah spustile na januarsko raven.
Tam nanizozemskih borzah, al kjer ti bereš cene plina in nafte nisem še nikoli kupoval in najbrž nihče od nas z alterja ne.
Mene bolj zanima, kolk je bencin na Petrolu, in jutri se bo spet podražil.