Vojna v Ukrajini 2

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Razen koncentracijskih taborišč je zadeva na nivoju Hitlerjeve Nemčije. In tako je treba z njo tudi ravnati, ne glede na to, da bo morda koga malo zeblo (a si predstavljate, da bi Churchill rekel, da ne bodo šli v vojno z Hitlerjem, ker rabijo ne vem premog iz Porurja?).

Chamberlain je nekaj poskušal v tem stilu in se mu ni ravno izšlo.
Nonetheless, Chamberlain is still unfavourably ranked amongst British prime ministers.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.976
2.521
113

Yurii Horovets, Maksym Mykhailov, Taras Karpiuk and Bohdan Liahov, four Ukrainian servicemen, were killed on the territory of the Russian Federation while performing a combat mission.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.893
9.566
113
Tole je pa top zadeva.
Namesto x dragih raket in ne vem kakšnega orožja, lepo en relativno poceni dron z eno raketo, ki ima praktično 100% uspešnost zadetka.
Hkrati še ne izpostavljaš svojih vojakov nevarnosti.
Na drugi strani pa neizurjeni vpoklicanci s prastarim orožjem.
Ni čudno, da jih Ukrajinci radirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.976
2.521
113
Še malo, pa bodo piri klavcu iz Buche doma!



1672153930057.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
A bejž bejž, možno da se začel lastni narod upirati Putino, s tem da požiga proizvodnje in ostale zadeve? :evil:
  • The number of large-scale fires has recently increased in Russia.
  • Only in the last two weeks there have been about a dozen of fires, including those at oil refineries in Siberia, oil depot in Surazh district of Bryansk Oblast, large shopping centres in Moscow and Moscow Oblast, thermal power plant in Perm, oil storage facility at the airfield in Kursk, Slava plant in Bryansk Oblast, etc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Kje so rakete dolgega dosega? V vsaj milijonskem številu...
Ker tole čakanje gre že meni na živce...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
To pa ni malo denarja...sankcije ne delujejo :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Finance Minister Anton Siluanov said on Tuesday that Russia's budget deficit could be wider than the planned 2% of GDP in 2023, with the oil price cap squeezing export income, an extra fiscal hurdle for Moscow as it spends heavily on its military campaign in Ukraine.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.132
113
Am, kva?


Until the1960s the province was kept on a tight leash, but in 1974 it was granted full autonomy, which gave it almost the same rights as Yugoslavia's six republics.
Kosovo je imelo od 1974 avtonomijo v okviru srbije, (avtonomna pokrajina) 1988 pa so avtonomijo ukinili. Takrat ko se je Kosovo osamosvojilo, ni bil avtonomna pokrajina, še manj republika.
Republika v okviru Srbije ali Jugoslavije, pa ni bila nikoli.

Tako da opravičevat, da se je Kosovo imelo pravico odcepit, ker je bil avtonomna pokrajina, je zgrešeno in napačno.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.132
113
Preden bi prišlo do volitev z nadzorom OSCE 2014, je RU pohitela in naredila lažne volitve v Donbasu brez OSCE in UA zakonodaje. Volitve niso bile v skladu s protokolom iz Minska sporazuma, ki ga je podpisala RU in UA. Zdaj pa pojdi pregledat, kaj vse piše v Minsk sporazumu med UA in RU.

In potem RU stran govori, da naj UA spoštuje dogovor Minsk, a sami ga pa ne spoštujejo.


Tako da tole še enkrat ponovim:

Tako da lahko vsakdo, ki mi hoče svetohlinsko predavati o tem, kako Ukrajina krši svoje svete pogodbene obveznosti, s tem sranjem odjebe tja, od koder je prišel---->
1f1f7-1f1fa.svg
.
To ni nobena ovira, da Ukrajina nebi mogla organizirat novih volitev v Donbasu z OSCE in po UA zakonodaji. Pa jih ni, ker se niso hoteli držat sporazuma.

Pa saj je sedaj Merklova že povedala, da so sporazum sklenili s figo v žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
To ni nobena ovira, da Ukrajina nebi mogla organizirat novih volitev v Donbasu z OSCE in po UA zakonodaji. Pa jih ni, ker se niso hoteli držat sporazuma.

Pa saj je sedaj Merklova že povedala, da so sporazum sklenili s figo v žepu.
Če si neumen si pač neumen, druga ti ne moreš rečit. Zdaj so pa vsi drugi krivi za 2015 referendum....

Kaj nekaj podpisuješ, če ne boš spoštoval sporazuma? Govorima o letu 2015 in ne 2022! Potem pa težijo čez 7 let, da ga naj UA spoštuje sporazum.

OSCE predstavniki so bili prisotni od 2014 do 2021 in dokumentirali prisotnost na tisoče ruskih vojakov v Donbasu, potem jih je pa RU izgnala iz območja! Hm...le zakaj jih je izgnala? Mogoče zaradi priprav na vojno 2022....







Oprosti, samo si prvo-kategorni rusofil/srbofil. Ti ni za zameriti, tudi ekstremi obstajajo na svetu!
 
Nazadnje urejeno: