Vojna v Ukrajini 2

2. jul 2020
4.819
6.328
113
Eni trdijo da je to druga najmočnejša sila na svetu ??? :oops1:
Za primerjavo...Afganistanci so v 10 letih ubili 14 tavžnt rusov.

Afganistan je bila bolj posebna vojaška operacija. Držali so par strateških lokacij, vmes pa so se muđahadini prosto sprehajali, velikokrat pomešani med civilno prebivalstvo. Tudi je pomagalo, da so že takrat pošiljali manjšine v boj. Kar je pomenilo pošiljati muslimane se boriti proti lastnim bratom po veri. In se niso bodli med seboj.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Češka ima cca 11miljonov prebivalec, protestiralo jih pa je cca 0.05-0.5%. To je tako kot naši petkovi kolesarski protesti :valjamse:

FgLb1lOVIAASat8
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.684
6.893
113
Attacks on ships in Crimea overnight have caused Russia to suspend participation in a grain export deal, TASS has cited Moscow's defence ministry as saying.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.155
4.696
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Rusija je sicer že večkrat zagrozila, da bo odpovedala sporazum o izvozu ukrajinskega žita, če bi prišlo do terorističnega napada ali sabotaže.

Kaj so pa potem drugi Ruski napadi po državi Ukrajine? Če ruzzofili to delajo, ni nič takšnega in je vse legit. Če pa Ukrajina to naredi, bi pa vse preknili in ne vem kakšni teroristični napadi. Jej, jej striček Putler :bonk::bonk::bonk:

Če jaz prav razumem tale sporazum, izvozni koridor je bil določen za ladje z žitom. Kaj je tam delala vojaška ladija? Zakaj mora njihova ladja nadzirati tale koridor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Konec

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.155
4.696
113
Rusija je sicer že večkrat zagrozila, da bo odpovedala sporazum o izvozu ukrajinskega žita, če bi prišlo do terorističnega napada ali sabotaže.

Kaj so pa potem drugi Ruski napadi po državi Ukrajine? Če ruzzofili to delajo, ni nič takšnega in je vse legit. Če pa Ukrajina to naredi, bi pa vse preknili in ne vem kakšni teroristični napadi. Jej, jej striček Putler :bonk::bonk::bonk:

Če jaz prav razumem tale sporazum, izvozni koridor je bil določen za ladje z žitom. Kaj je tam delala vojaška ladija? Zakaj mora njihova ladja nadzirati tale koridor?
Pa saj je to tipično za bullye, oni lahko vse, njim pa ne sme nihče nič... pač mentaliteta ubogih...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.684
6.893
113
"problem" te vojne, je da se vleče predolgo. In medtem že rusi pridno novačijo zaveznike, in če bo res počilo, bo naenkrat neki krščen duš od braziliji, irana, SK, pa ne vem še koga, poleg in bo vdaril po "zaveznikih" in potem bomo res imeli ww3.

Če bi nato takoj spucal rusa iz ukrajine, do tega ne bi moglo prit, ker rus ne bi imel dovolj časa....

kakršnokoli razvlačevanje vojne ni dobro....spet pozabljeno dejstvo iz zgodovine, takrat bi tudi lahko hitlerja v poljski ustavili...