Vojna v Ukrajini 2

Clancy

Majstr
20. avg 2007
791
355
63
V petek je bil zanimiv dokumentarec o diktaturi v Belorusiji in Lukašenku.
Če kdo ni gledal:

 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.587
10.198
113
kod Džej-Zija
Vse lepo in prav, slej kot prej padeta prvi in drugi.

Ampak ali ima EU kakšno strategijo, kako naprej po "zmagi"?
Če pade Putin, kako bo to vplivalo na Rusijo, predvsem kaj se bo zgodilo z ogromnimi količinami orožja, če veliki šef zgubi oblast?
Če država razpade na en kup "oligarhij", kjer bo vladal lokalni oligarh?
Za dober denar se bo prodalo cel kup orožja, verjetno tudi kaj atomskega. Za "umazane bombe" naredit čisto dovolj.

Tudi v Ukrajini bo ostalo veliko neporabljenega orožja, ki seveda kar kliče po tem, da se ga "porabi".

In veliko tega orožja bo našlo pot v EU, kjer bomo lahke tarče za razne terorostične celice.

A nebi bilo bolje ponudit Putinu neko "mini" zmago, toliko da se izvede mao bolj mirna zamenjava oblasti v Rusiji?
Če nam je že vseeno za ljudi v Rusiji, dajmo se vsaj vprašat, kaj pomeni razpad Rusije za EU?
Se popolnoma strinjam in mislim, da zahodne elite nimajo pojma, kako naprej.

Prenos oblasti komu? Putin nima naslednika, njegov krog je pa ravno tako zblojen kot on. Medvedjev je bolj radikalen, ostali precej podobno.

Še bo zabavno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.972
69
113
Se popolnoma strinjam in mislim, da zahodne elite nimajo pojma, kako naprej.

Prenos oblasti komu? Putin nima naslednika, njegov krog je pa ravno tako zblojen kot on. Medvedjev je bolj radikalen, ostali precej podobno.

Še bo zabavno.

to bo cas pokazal. rus je presenetil, seveda ni plana se...

zakaj se zdej krivi eu, k da je ona kriva za to vojno?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.690
9.347
113
Ker se je EU sama spravila v to godljo, ko se je zbratila s Putinom in postala odvisna od njegovega pucen plina. Račun vedno pride, slej ko prej.
Je pa Putin naredil ogromno strateških napak, prva je bila ta, da je šel v napad po zimi in ne recimo pred zimo. Če bi se to zgodilo pred zimo in ne ob polnih skladiščih plina, pa da bi še pipico zaprl, bi bila enotnost EUja pri odzivu zelo verjetno bistveno slabša, vsaj menim tako.
Ampak to se zgodi vsem, ki mislijo, da so na vrhu sveta in postanejo samozaverovani v sebe. Od tega, da bo vkorakal v Kijev in ga ''osvobodil'' v treh dneh, do tega, kako bo EU in preostali svet reagiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.248
5.557
113
Lukašenko se zaveda po moje še nečesa: če pade Putin, pade tudi on. Nima izbire, mora v ZZ koalicijo.

In Beloruska vojska bo šla z veseljem pomagati Putinu, ker se temu ni dvignil nekega jutra. Množice po Minsku bodo vzklikale v znak podpore, ker sinovi in možje gredo na fronto...

Se bo prej znašel ustreljen po hitremu sojenju, putin pa bo moral denacificirati še belorusijo zaradi nato nacistov, kateri so mu vrgli prijatelja iz oblasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
  • Všeč mi je
Reactions: Konec
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Svabi kot da so pozabili na preteklost?

Rus je vseeno odšel na koncu, Američan ne.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.464
869
113
Na temo zracne obrambe

6EC86918-623D-473F-B20F-8F55FA175404.jpeg
 
  • Haha
Reactions: jonny77

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.729
4.040
113
Vse lepo in prav, slej kot prej padeta prvi in drugi.

Ampak ali ima EU kakšno strategijo, kako naprej po "zmagi"?
Če pade Putin, kako bo to vplivalo na Rusijo, predvsem kaj se bo zgodilo z ogromnimi količinami orožja, če veliki šef zgubi oblast?
Če država razpade na en kup "oligarhij", kjer bo vladal lokalni oligarh?
Za dober denar se bo prodalo cel kup orožja, verjetno tudi kaj atomskega. Za "umazane bombe" naredit čisto dovolj.

Tudi v Ukrajini bo ostalo veliko neporabljenega orožja, ki seveda kar kliče po tem, da se ga "porabi".

In veliko tega orožja bo našlo pot v EU, kjer bomo lahke tarče za razne terorostične celice.

A nebi bilo bolje ponudit Putinu neko "mini" zmago, toliko da se izvede mao bolj mirna zamenjava oblasti v Rusiji?
Če nam je že vseeno za ljudi v Rusiji, dajmo se vsaj vprašat, kaj pomeni razpad Rusije za EU?
Razpad Rusije se dogaja, pa Rusi še dojemajo ne....
Rusija postaja Afrika, Afrika pa Kitajska....

Tiste teorije zarot o orožju pa pusti. Danes je lahko pridet do orožja v Rusiji, saj je tam leglo korupcije in že na vojski se vidi, da manka oprema, ki je ključna za boj...

Kitajcem, ta scenarij zelo zelo ustreza, Rusi pa so bedaki, še celo poudarjajo, da se obračajo na V, ko bodo dojeli bodo slepi...
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.603
500
113
Rusija je za moje pojme prevelika in posledično prenerodna država. Ogromno naravnih bogastev je neizkoriščenih. Je samo vprašanje časa, kdaj bojo koga zasrbeli prsti da si odreže en konc, sploh v tem času, ko se kaže njena bolj realna podoba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran