Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.641
2.094
113
V vojni so in pač pada.
Povračilni bi bil, da stolčejo mostove okoli Kijeva pa železniške postaje itd.
Potem lahko brez skrbi napadajo objekte v rusiji, če so seveda v vojni. Dobrodošla bi bila kakšna raketa do moskve ali pa st. petersburga, saj je vojna. ZDA in NATO imata pa idealno priložnost, da opozorita belorusijo, če vstopite v vojno v drugo državo, potem bodo mi vstopili belorusko ozemlje in ukrajinsko. To je pač opcija, tvegaj za putlerja ali pa pusti vse pri miru. :cheer:
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Potem lahko brez skrbi napadajo objekte v rusiji, če so seveda v vojni. Dobrodošla bi bila kakšna raketa do moskve ali pa st. petersburga, saj je vojna. ZDA in NATO imata pa idealno priložnost, da opozorita belorusijo, če vstopite v vojno v drugo državo, potem bodo mi vstopili belorusko ozemlje in ukrajinsko. To je pač opcija, tvegaj za putlerja ali pa pusti vse pri miru. :cheer:
Lahko napadejo Rusija, seveda.
Tudi nuke lahko nato prileti, tako to gre in Ukrajine ni več.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.724
113
Potem lahko brez skrbi napadajo objekte v rusiji, če so seveda v vojni. Dobrodošla bi bila kakšna raketa do moskve ali pa st. petersburga, saj je vojna. ZDA in NATO imata pa idealno priložnost, da opozorita belorusijo, če vstopite v vojno v drugo državo, potem bodo mi vstopili belorusko ozemlje in ukrajinsko. To je pač opcija, tvegaj za putlerja ali pa pusti vse pri miru. :cheer:
Tako je, zahod bi moral strogo grozit Belorusiji, pač z isto retoriko, ker tole pač razumejo, ostalo težko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.641
2.094
113
Tako je, zahod bi moral strogo grozit Belorusiji, pač z isto retoriko, ker tole pač razumejo, ostalo težko.
Točno tako, belorusija napade ua, zda in nato pa zavzamejo belorusijo, odstranijo ¨cipo¨od putina, nastavijo svoje ljudi, organizirajo referendum(takšnega kot ruzzofili), zmagajo referendum, nato postavi obrambo v belorusiji in to je to. Pa se vrne vse putlerju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.408
5.685
113
Tako je, zahod bi moral strogo grozit Belorusiji, pač z isto retoriko, ker tole pač razumejo, ostalo težko.
Belorusija je pod gospodarskimi sankcijami (eden od tipov vojne) EU/Zda že vsaj 15 let.
Lukašenku pravijo 'zadnji evropski diktator'.
No, če si kaj spremljal na yt kanal 'bald and bankrupt' si si lahko sliko te 'diktature' sam ustvaril.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.690
9.347
113
Tukaj se precej enostavno opleta z nukicami, napadi na Rusijo in zavzetjem Belorusije in ne vem čem še. Jaz bi se malo zamislil na vašem mestu, ker zadeva ni tako enostavna. Ker dokler se braniš na svoji zemlji je eno, ko začneš napadat drugo državo je pa drugo. Recimo že za tiste čike v obmejnih skladiščih na ruski strani, ki so se spremenila v goreče bakle, sem jaz samo gledal, da ni prišlo do hujše povratne reakcije s strani Rusije.
Mi pa ni jasno, kaj se sedaj Lukašenko gre z očitnimi lažmi, da se Ukrajina pripravlja na napad na Belorusijo. Izgleda je Putin izstavil račun. Čeprav sam upam, da se gredo samo igro groženj, ker jim ostalega ni več nič ostalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.641
2.094
113
Če pride belorusija v ua, naj ostale države gledajo? Naj belorusija tako pomaga, kot ZDA/EU pomaga ua, daje orožje in usposabljanje vojakov. Pa da vidimo kvaliteto orožja in usposabljanje vojakov :cheer: :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.587
10.198
113
kod Džej-Zija
Tukaj se precej enostavno opleta z nukicami, napadi na Rusijo in zavzetjem Belorusije in ne vem čem še. Jaz bi se malo zamislil na vašem mestu, ker zadeva ni tako enostavna. Ker dokler se braniš na svoji zemlji je eno, ko začneš napadat drugo državo je pa drugo. Recimo že za tiste čike v obmejnih skladiščih na ruski strani, ki so se spremenila v goreče bakle, sem jaz samo gledal, da ni prišlo do hujše povratne reakcije s strani Rusije.
Mi pa ni jasno, kaj se sedaj Lukašenko gre z očitnimi lažmi, da se Ukrajina pripravlja na napad na Belorusijo. Izgleda je Putin izstavil račun. Čeprav sam upam, da se gredo samo igro groženj, ker jim ostalega ni več nič ostalo.
Lukašenko se zaveda po moje še nečesa: če pade Putin, pade tudi on. Nima izbire, mora v ZZ koalicijo.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.989
785
113
Tukaj se precej enostavno opleta z nukicami, napadi na Rusijo in zavzetjem Belorusije in ne vem čem še. Jaz bi se malo zamislil na vašem mestu, ker zadeva ni tako enostavna. Ker dokler se braniš na svoji zemlji je eno, ko začneš napadat drugo državo je pa drugo. Recimo že za tiste čike v obmejnih skladiščih na ruski strani, ki so se spremenila v goreče bakle, sem jaz samo gledal, da ni prišlo do hujše povratne reakcije s strani Rusije.
Mi pa ni jasno, kaj se sedaj Lukašenko gre z očitnimi lažmi, da se Ukrajina pripravlja na napad na Belorusijo. Izgleda je Putin izstavil račun. Čeprav sam upam, da se gredo samo igro groženj, ker jim ostalega ni več nič ostalo.
Daj nam razloži kako se braniš, ko iz druge strani letijo rakete proti tebi ? Sprejmeš in je to tvoj vsakdanjik, da te raketirajo ?
Torej oni lahko... ti pa ne, ker potem si pa terorist.

Edit: ...itak pa zgleda, da gre vse v K.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.690
9.347
113
Daj nam razloži kako se braniš, ko iz druge strani letijo rakete proti tebi ? Sprejmeš in je to tvoj vsakdanjik, da te raketirajo ?
Torej oni lahko... ti pa ne, ker potem si pa terorist.

Edit: ...itak pa zgleda, da gre vse v K.
Ne, sesuvaš vojaške cilje. Saj sem napisal v sestavku, da so skladišča orožja gorela v Rusiji zraven meje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.985
900
113
Lukašenko se zaveda po moje še nečesa: če pade Putin, pade tudi on. Nima izbire, mora v ZZ koalicijo.
Vse lepo in prav, slej kot prej padeta prvi in drugi.

Ampak ali ima EU kakšno strategijo, kako naprej po "zmagi"?
Če pade Putin, kako bo to vplivalo na Rusijo, predvsem kaj se bo zgodilo z ogromnimi količinami orožja, če veliki šef zgubi oblast?
Če država razpade na en kup "oligarhij", kjer bo vladal lokalni oligarh?
Za dober denar se bo prodalo cel kup orožja, verjetno tudi kaj atomskega. Za "umazane bombe" naredit čisto dovolj.

Tudi v Ukrajini bo ostalo veliko neporabljenega orožja, ki seveda kar kliče po tem, da se ga "porabi".

In veliko tega orožja bo našlo pot v EU, kjer bomo lahke tarče za razne terorostične celice.

A nebi bilo bolje ponudit Putinu neko "mini" zmago, toliko da se izvede mao bolj mirna zamenjava oblasti v Rusiji?
Če nam je že vseeno za ljudi v Rusiji, dajmo se vsaj vprašat, kaj pomeni razpad Rusije za EU?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
India's foreign ministry has said it is "deeply concerned" at the escalation of the conflict in Ukraine, after dozens of Russian missiles hit several cities.