Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
ej, imaš čisto prav. Sva na isti strani.

Vse lepo in prav. ampak še vedno ne veva, KDO bo tisti, ki jim bo rekel, da naj se umaknejo in da ga bodo upoštevali?

Nimam pojma. Si pa samo mislim, da ta KDO ne more biti ena oseba ali organizacija.. Še najbližje smo temu, da to stori Ukrajina sama. Kar je tudi trenutno stanje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.399
113
Pomurje
Kdo bo pa Gadafija vrnil? Pa Huseina? Pa arabsko pomlad? Pa nemško in japonsko suverenost?(no, ti si še je ne zaslužijo)
Še na Sirce sem pozabil?

Kdo bo to vse urejal in uredil?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.645
-318
113
Nimam pojma. Si pa samo mislim, da ta KDO ne more biti ena oseba ali organizacija.. Še najbližje smo temu, da to stori Ukrajina sama. Kar je tudi trenutno stanje.

a dej. sej vidiš, da nič ne morejo. Da pa neha orožje prihajat od zahoda bo pa itak konec v enem mesecu.

Na UA upat je bz. torej, KDO?

Rusom nič ne kaže, da bi bil blizu zloma zaradi sankcij. Torej, sankcije ga ne bojo prisilile. Na terenu je statično že 1 leto. Ruse zalaga Iran in Kitajska, UA pa Zahod. Zdej se gremo, kdo bo dlje zdržal. neverending story. S tem da rusi samo držijo pozicijo, UA mora pa napadat, kar pomeni, da moramo mi vložit več energije in sredstev. Je pa Zahod precej kapitalistični, tko da se vse gleda skozi denar.... RU, Iran in Kitajska ne gleda tako. Tam bo za vojsko, tud če bojo lačni.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Kdo bo pa Gadafija vrnil? Pa Huseina? Pa arabsko pomlad? Pa nemško in japonsko suverenost?(no, ti si še je ne zaslužijo)
Še na Sirce sem pozabil?

Kdo bo to vse urejal in uredil?

Kar je acqua passata bo težko spet prišlo nazaj, bi se pa lahko iz tega kaj naučili. Škoda pa ker ljudje ponavadi radi pogrevamo pretekle dogodke do onemoglosti. Zdaj če misliš, da je še kaj za uredit, si nekaj (deset)let(ij) prepozen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
a dej. sej vidiš, da nič ne morejo. Da pa neha orožje prihajat od zahoda bo pa itak konec v enem mesecu.

Na UA upat je bz. torej, KDO?

Rusom nič ne kaže, da bi bil blizu zloma zaradi sankcij. Torej, sankcije ga ne bojo prisilile. Na terenu je statično že 1 leto. Ruse zalaga Iran in Kitajska, UA pa Zahod. Zdej se gremo, kdo bo dlje zdržal. neverending story. S tem da rusi samo držijo pozicijo, UA mora pa napadat, kar pomeni, da moramo mi vložit več energije in sredstev. Je pa Zahod precej kapitalistični, tko da se vse gleda skozi denar.... RU, Iran in Kitajska ne gleda tako. Tam bo za vojsko, tud če bojo lačni.

Glede na trenutno +- par m premikanje naprej nazaj, jim gr eše kar OK. Si pa kot izgleda rusija ne zmore nabrati prednosti več, kljub 30% vložku BDP v vojaško industrijo še kar ni napredka, po drugi strani pomoč UA zaradi interesov pomočnikov ne bo eskalirala višje, ker € in $ so pač še vedno bolj pomembni kot UA ljudje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.645
-318
113
Glede na trenutno +- par m premikanje naprej nazaj, jim gr eše kar OK. Si pa kot izgleda rusija ne zmore nabrati prednosti več, kljub 30% vložku BDP v vojaško industrijo še kar ni napredka, po drugi strani pomoč UA zaradi interesov pomočnikov ne bo eskalirala višje, ker € in $ so pač še vedno bolj pomembni kot UA ljudje.

si pomislil, da mogoce pa le nimajo takih apetitov?
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
312
132
43
Kingston town
a dej. sej vidiš, da nič ne morejo. Da pa neha orožje prihajat od zahoda bo pa itak konec v enem mesecu.

Na UA upat je bz. torej, KDO?

Rusom nič ne kaže, da bi bil blizu zloma zaradi sankcij. Torej, sankcije ga ne bojo prisilile. Na terenu je statično že 1 leto. Ruse zalaga Iran in Kitajska, UA pa Zahod. Zdej se gremo, kdo bo dlje zdržal. neverending story. S tem da rusi samo držijo pozicijo, UA mora pa napadat, kar pomeni, da moramo mi vložit več energije in sredstev. Je pa Zahod precej kapitalistični, tko da se vse gleda skozi denar.... RU, Iran in Kitajska ne gleda tako. Tam bo za vojsko, tud če bojo lačni.
Tako je! Anglosaksonska krvolocna kabala gleda vse skozi denar. Zahod briga za zivljenja, samo denar denar denar, do zadnjega ukrajinca. A ne veste da zahod dobi za vsakega umrlega ukrajinca 1000 Eur in to Hunter Biden osebno pol razdeli zahodnim politikom, kar poglejte je na internetu polno VERODOSTOJNIH podatkov. Trump pa Putin pa hoceta to ustavit. In za to se gre.....samo denar denar denar. Zato ni konca vojne!
Se dobro da imamo normalne drzave kot Rusija, Iran, Sirija, Kitajska itd, kjer vedno poskrbijo za svoje!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
Govoriš o Krimu? Krim ni ruski oziroma rusko ozemlje pač pa ukrajinsko, ki ga je Ukrajina s pogodbo dala v "najem" Rusiji za vojaške namene. V pogodbi so zagotovo napisani tudi členi, po katerih pogodba lahko postane neveljavna. Ampak nisem strokovnjak sploh okoli tega, samo prebral sem in niti ne vem ali je vse to res oziroma ali je še vedno veljavno.
Kaj pa če bi se izkazalo, da je tisto darilo ukrajinca Hruščova, ko je Krim podaril Ukrajini neveljavno? Oz dano nezakonito? Da recimo ni imel pristojnosti za podarjat zemljo, ali da je bilo brez pristanka parlamentov republik.... Bi potem lahko trdili, da je Krim ruski?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.399
113
Pomurje
Kar je acqua passata bo težko spet prišlo nazaj, bi se pa lahko iz tega kaj naučili. Škoda pa ker ljudje ponavadi radi pogrevamo pretekle dogodke do onemoglosti. Zdaj če misliš, da je še kaj za uredit, si nekaj (deset)let(ij) prepozen...
Zgodovina bi nas naj učila, da v prihodnosti ne delamo istih napak, ampak, ker jih delamo mi zahodnjaki, ni nič narobe.
No, sedaj je, ko več nihče ne filtrira afričanov, afganistancev itd.
Oh joj, problem ima samo EU, naši "partnerji" čez lužo pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Kaj pa če bi se izkazalo, da je tisto darilo ukrajinca Hruščova, ko je Krim podaril Ukrajini neveljavno? Oz dano nezakonito? Da recimo ni imel pristojnosti za podarjat zemljo, ali da je bilo brez pristanka parlamentov republik.... Bi potem lahko trdili, da je Krim ruski?
Lahko bi.

Ampak iz tega naslova nihče, niti rusi ne, pravzaprav ne vlečejo nobenih zaključkov. Očitno, tudi rusi, vejo zakaj.

PS: sej jst se strinjam, da bi moralo biti bolj legitimno, ampak kot mnoge stvari v SZ je tudi ta narejena na hojladri. In glede na to, da ni edina taka, bi se pa lahko sedaj, po 70ih letih, pa že lahko kaj naučili in nehali obnašat po kavbojsko.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Zgodovina bi nas naj učila, da v prihodnosti ne delamo istih napak, ampak, ker jih delamo mi zahodnjaki, ni nič narobe.
No, sedaj je, ko več nihče ne filtrira afričanov, afganistancev itd.
Oh joj, problem ima samo EU, naši "partnerji" čez lužo pa ne.

Napake delamo vsi.

Ostalo ne morem komentirat ,ker ne vem na kaj točno misliš.