Vojna v Ukrajini 2

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.407
3.845
113
Ljubljana
hmpg.net
Economist (to je znan proruski občasnik, ki ga bere peščica ljudi in ima sumljive pisce) pa trdi:

"Once again, however, the Russian economy appears to be proving the pessimists wrong. Data to be published on March 13th are expected to show that prices rose by 0.6% month-on-month in February, down from 1.1% at the end of last year. On a year-on-year basis inflation is probably no longer rising, having hit 7.5% in November Many forecasters expect the rate to fall to just 4% before long, and households’ expectations of future inflation have flattened. "

"Yet Russia still seems to be heading for a “soft landing”, in which inflation slows without crushing the economy. The performance of the economy is now in line with its pre-invasion trend; GDP grew in real terms by more than 3% last year. Unemployment remains at a record low. And there is little evidence of corporate distress; indeed, the rate of business closures recently hit an eight-year low. The Moscow Exchange is hoping to see more than 20 initial public offerings this year, up from nine last year."

"As new trading relationships have bedded in, Russian exporters have dared to raise prices, supporting revenues and profits. The discount on oil Russia offers to Chinese customers, for instance, has fallen from more than 10% in early 2022 to about 5% today. "

Skratka, izgleda, da Rusija lahko z vojno in sankcijami živi, preživi in celo raste. Kaj pa Ukrajina, EU, ZDA?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
Ampak tale papež je pa res usekan.
Kar poziva k pogajanjim in miru, a ne more počakat, da rusi zavzamejo še Harkov in Odeso, pa da umre še par stotisoč ukrajincev, pa še kak zahodni vojak, ameriška vojna industrija pa da zasluži še pri orožju, dokler imamo še kaj denarja, pa naj potem poziva k takšnim neumnostim, kot so pogajanja, premirje in mir.
Je prav, da so ga ukrajinci že dali ba njihovo črno listo za odstrel :)
A ni tako? :)

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ampak tale papež je pa res usekan.
Kar poziva k pogajanjim in miru, a ne more počakat, da rusi zavzamejo še Harkov in Odeso, pa da umre še par stotisoč ukrajincev, pa še kak zahodni vojak, ameriška vojna industrija pa da zasluži še pri orožju, dokler imamo še kaj denarja, pa naj potem poziva k takšnim neumnostim, kot so pogajanja, premirje in mir.
Je prav, da so ga ukrajinci že dali ba njihovo črno listo za odstrel :)
A ni tako? :)

Bodo v Ukrajini za kazen spet premaknili božič za 14 dni, ali pa vsaj za en teden, da ne bo takrat kot v Rusiji.
 
2. okt 2007
3.760
2.230
113
bo še zanimivo, če res Trump pride nazaj. In anketo mu zelo dobro kažejo. Me zanima, kaj pbosta potem na to porekla Ursula in naš Janez, ki si tako želita vojne in nomajne podpore UA...

Tukaj ima papež prav, vsako podaljševanje vojne v UA pomeni (pre)več nepotrebnih žrtev na obeh straneh. Resnega napredka na fronti pa ni bilo ne z ene ali druge strani že leto in pol. Pustimo razne PR posnetke, kako eni ali drugi uničijo en tank, to je kaplja v morje. Pa tudi nekega napredka ni videti v prihodnje....

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.264
2.399
113
Pomurje
bo še zanimivo, če res Trump pride nazaj. In anketo mu zelo dobro kažejo. Me zanima, kaj pbosta potem na to porekla Ursula in naš Janez, ki si tako želita vojne in nomajne podpore UA...

Tukaj ima papež prav, vsako podaljševanje vojne v UA pomeni (pre)več nepotrebnih žrtev na obeh straneh. Resnega napredka na fronti pa ni bilo ne z ene ali druge strani že leto in pol. Pustimo razne PR posnetke, kako eni ali drugi uničijo en tank, to je kaplja v morje. Pa tudi nekega napredka ni videti v prihodnje....

Ne seri, kmalu bodo v Lizboni. Aja ne, vsega jim je zmanjkalo, celo vsem vpletenim.
Aja spet ne, zdaj zdaj bodo propadli in eni in drugi. Pa celi Jadran so pokupili, eni in drugi.

To je povzetek samo zadnjih dveh strani.

Mi je zadnjič en jodlar razlagal, da vojne sploh ni, da nas samo cecajo za €€€.
Kitajec pa v petek, kako smo evropejci zarukani, da se celi svet smeji iz nas. Presneto poševnooki, živel pa bi tu.

Ljudje so vsekani, da je joj, s Trumpom na čelu, no pa JJ je tudi top 5 in vsega je kriv.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.759
-8.627
113
Kitajec pa v petek, kako smo evropejci zarukani, da se celi svet smeji iz nas. Presneto poševnooki, živel pa bi tu.
Eh, pol azije sploh ve ne, da imamo tle v EU nek lokalni spopad. Par novic je bilo ob začetku in to je to.
Pol se pa tle najdejo eni, ki trdijo, da ves svet, minus 3 države, sovraži Ruse :evil:
 
2. jul 2020
4.787
6.255
113
bo še zanimivo, če res Trump pride nazaj. In anketo mu zelo dobro kažejo. Me zanima, kaj pbosta potem na to porekla Ursula in naš Janez, ki si tako želita vojne in nomajne podpore UA...

Tukaj ima papež prav, vsako podaljševanje vojne v UA pomeni (pre)več nepotrebnih žrtev na obeh straneh. Resnega napredka na fronti pa ni bilo ne z ene ali druge strani že leto in pol. Pustimo razne PR posnetke, kako eni ali drugi uničijo en tank, to je kaplja v morje. Pa tudi nekega napredka ni videti v prihodnje....


Ves ono foro ko Republikanci zadržujejo pomoč ukrajini, češ da america first, zavarovati mejo... potem pa namenijo Izraelu par milijard.

Sem se smejal Hillary da so trumpa pomagali rusi izvoliti, ampak sedaj po takih ne me farbat, da niso republikanci kaj v španoviji z rusi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
bo še zanimivo, če res Trump pride nazaj. In anketo mu zelo dobro kažejo. Me zanima, kaj pbosta potem na to porekla Ursula in naš Janez, ki si tako želita vojne in nomajne podpore UA...

Tukaj ima papež prav, vsako podaljševanje vojne v UA pomeni (pre)več nepotrebnih žrtev na obeh straneh. Resnega napredka na fronti pa ni bilo ne z ene ali druge strani že leto in pol. Pustimo razne PR posnetke, kako eni ali drugi uničijo en tank, to je kaplja v morje. Pa tudi nekega napredka ni videti v prihodnje....


a se sploh dvomi glede trumpeta? bomo videli, kako bo poslusen od orozarskega lobija, ki je baje precej mocan v zda. pa tudi demokrati se nic exstra ne trudijo zmagat.

papez pa tokrat zal nima prav.

za zrtve na rus strani nam je res prav vseeno. ce se grejo agresijo, se to placa tudi na ta nacin. ce bi rus ostal doma, ne bi bilo nobene zrtve iz tega naslova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
bo še zanimivo, če res Trump pride nazaj. In anketo mu zelo dobro kažejo. Me zanima, kaj pbosta potem na to porekla Ursula in naš Janez, ki si tako želita vojne in nomajne podpore UA...

Tukaj ima papež prav, vsako podaljševanje vojne v UA pomeni (pre)več nepotrebnih žrtev na obeh straneh. Resnega napredka na fronti pa ni bilo ne z ene ali druge strani že leto in pol. Pustimo razne PR posnetke, kako eni ali drugi uničijo en tank, to je kaplja v morje. Pa tudi nekega napredka ni videti v prihodnje....

Papež naj rajši poskrbi, da bo manj zlorab med "božjimi otroci"
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.837
2.217
113
a se sploh dvomi glede trumpeta? bomo videli, kako bo poslusen od orozarskega lobija, ki je baje precej mocan v zda. pa tudi demokrati se nic exstra ne trudijo zmagat.

Točno to, orožarski lobiji so precej močni v ZDA. Sem pa presenečen, da so še kar tiho, zgleda da čakajo zadnje mesece pred volitvami. Na račun vojne in drugi držav, ima ZDA čez bilijon $$$ naročil.


Se zna zgoditi, da bo še pred volitvami dvoboj Trump-Orožarski lobiji.



Nič ne bo NATO vojakov v UA, Marcon bo še naprej sanjal vojake v UA. Če jih pa pošlje, pa krši NATO pakt o kolektivni obrambi.

No NATO country can send troops to Ukraine without the consent of other members of the Alliance", - Stoltenberg



Commander of the Air Force of the Ukrainian Armed Forces Nikolai Oleshchuk showed a video of the attack on the occupiers’ control center on the ship



 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.056
113
Jaz pa mislim, da je bila papeževa izjava zanalašč narobe vzeta. Ko to izjavo poslušam jaz, ne slišim niti malo tega, da bi namigoval na Ukrajino, ali pa morda na Rusijo.

Občutek imam, da se zanalašč vrši pritisk na Ukrajino. Ker ni videti, da bi Rusija kaj kratko vlekla, prej EU.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Jaz pa mislim, da je bila papeževa izjava zanalašč narobe vzeta. Ko to izjavo poslušam jaz, ne slišim niti malo tega, da bi namigoval na Ukrajino, ali pa morda na Rusijo.

Občutek imam, da se zanalašč vrši pritisk na Ukrajino. Ker ni videti, da bi Rusija kaj kratko vlekla, prej EU.

no, bela zastava pomeni le eno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Očitno rusi nimajo preveč težav z zahodnimi čipi kar se letal tiče. Novi Su-35 ki čakajo pred tovarno, 24 komadov. Zanimivo desno sta tudi dva nova potnipka sukhoi 100 (oziroma 6 ker 4 se ne vidi na sliki).

su35.jpg