Vojna v Ukrajini 2

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Bravo, Rusi so uničili še 5 Patriot sistemov od 2 dostavljenih :cheer: :valjamse:


At the position in Zhytomyr, the radar and 5 PU of the MIM-104F "Patriot" РАС-2/3 complex

Kot prvo, koliko SISTEMOV je tam, dejansko ne veš. Lahko 2, lahko pa tudi kakšen več in dostave niso na veliko razglašali.

Kot drugo, novica piše, da so uničili 5xyz od ENEGA sistema. Ne pa 5 sistemov.


O tem, a zadeva drži ali ne, ne bom.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Kot prvo, koliko SISTEMOV je tam, dejansko ne veš. Lahko 2, lahko pa tudi kakšen več in dostave niso na veliko razglašali.

Kot drugo, novica piše, da so uničili 5xyz od ENEGA sistema. Ne pa 5 sistemov.


O tem, a zadeva drži ali ne, ne bom.

Da nebi odkrivali tople vode, direktno iz RU MOD-a:

Kinnzhal hypersonic missile system hit and completely destroyed a multifunctional radar station as well as five launchers of U.S.-manufactured Patriot surface-to-air missile system in Kiev.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Da nebi odkrivali tople vode, direktno iz RU MOD-a:

Kinnzhal hypersonic missile system hit and completely destroyed a multifunctional radar station as well as five launchers of U.S.-manufactured Patriot surface-to-air missile system in Kiev.
No vidiš.
Torej 1 sistem, ne 5 :zmaga:
(Sistem je cel komplet radar, lanserji, ter pomožna vozila)
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Koliko launchers ima 1 sistem? In spet en problem, niti enga dokaza, aja skrivajo pred javnostjo, to smo že slišali iz RU ust. :fredi:

Smo pa že navajeno od HIMARS-a, do 12/2022 so uničili čez 50 kosov HIMARS batteries, vse informacije so vidne na RU MoD-u. Koliko dokazov smo do danes videli? :valjamse:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Koliko launchers ima 1 sistem? In spet en problem, niti enga dokaza :fredi:

Več kot enega :fredi:

Lej, ne skači vame o dokazih. Sem v prvem postu povedal, da ne bom debatiral o resničnosti novice, ker me boli krščen duš.

Se bom pa obregnil v čisto tehnične zadeve, ko se en proba delati norca in 5 lanserjev proglasi za 5 sistemov:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Več kot enega :fredi:

Lej, ne skači vame o dokazih. Sem v prvem postu povedal, da ne bom debatiral o resničnosti novice, ker me boli krščen duš.

Se bom pa obregnil v čisto tehnične zadeve, ko se en proba delati norca in 5 lanserjev proglasi za 5 sistemov:valjamse:

Saj ne skačem, sam povem, da se veliko piše in malo dokaže. Nisi nič kriv :srce:


Če bi res uničili toliko sistemov, bi se Patriot izkazal za slabega. Tale sistem se je izkazal za presneto dobrega, res da je drag ko *****. Škoda, da ne bomo nikoli videli skupaj Patriot + Iron Dome + NASAMS v UA.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Ajde, k se mi glih da googlat...

A PATRIOT battery (i.e., the basic firing unit) consists of a phased array radar, an engagement control station, computers, power generating equipment, and up to eight launchers, each of which holds four ready-to-fire missiles.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Saj ne skačem, sam povem, da se veliko piše in malo dokaže. Nisi nič kriv :srce:


Če bi res uničili toliko sistemov, bi se Patriot izkazal za slabega. Tale sistem se je izkazal za presneto dobrega, res da je drag ko *****. Škoda, da ne bomo nikoli videli skupaj Patriot + Iron Dome + NASAMS v UA.
Kaj pričakuješ, da bodo ukrajinci, ko jim rusi sesujejo nek tak sistem to na veliko slikali in objavljali?
Sistem, je na ukrajinskem teritoriju, dostop do lokacije pa tudi nima ravno vsak, prej bi rekel da je to top secret lokacija.
In pričakuj, da bodo ukrajinci (in tudi obratno velja) takšne dogodke prikrili oz zanikali, če se je le možno.

Itak je pa Zelenski fotografiranje in objavljanje zadetkov raket... z zakonom prepovedal. Da ni dokazov.
Od takrat naprej se je tudi uspešnost sestreljenih raket povečala haha.

Prav imaš edino v toliko, da vsem ne gre verjeti, s čimer se kakšna stran hvali. Ampak to vemo že od ghost of Kiew naprej.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Kot prvo, koliko SISTEMOV je tam, dejansko ne veš. Lahko 2, lahko pa tudi kakšen več in dostave niso na veliko razglašali.

Kot drugo, novica piše, da so uničili 5xyz od ENEGA sistema. Ne pa 5 sistemov.


O tem, a zadeva drži ali ne, ne bom.
Kupi si očala....

1702752550118.png
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Več kot enega :fredi:

Lej, ne skači vame o dokazih. Sem v prvem postu povedal, da ne bom debatiral o resničnosti novice, ker me boli krščen duš.

Se bom pa obregnil v čisto tehnične zadeve, ko se en proba delati norca in 5 lanserjev proglasi za 5 sistemov:valjamse:
Še enkrat si preberi celo novico, ali ne ne znaš brati, ali pa pač zanikaš po navodilih Kremlja

1702752655782.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Predvidevam, da sta bila torej v realnosti 2 drona ali pa jata nedolžnih srak. :evil:
Čestitke rusom za uspešno akcijo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.502
113
Putin: Mi imamo sedaj tam cca 617 000 vojakov!

p.s. oblečenih, oboroženih, nafutranih, mumicije, skret papirja
Mene ne bo noben nasral, da so normalno opremljeni!
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Še pred dnevi sem o tem pisal, da se mu lahko najslabše zgodi, če sprožijo 7.člen. Počasi se bo moral Orban vprašati, je vredno zaradi UA in lastnih interesov? ;)




EU officials have considered reactivating the Article 7 punishment procedure for rule of law breaches, which can result in the suspension of Hungary’s voting rights. It can be blocked by another member state, but Poland is not seen as a protector anymore.

The European Union wants to deprive Hungary of the right to vote in order to conclude an agreement on the allocation of money to Ukraine, report the Financial Times with reference to European diplomats.




GBnVySnWYAAOXht.jpg
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
tukaj se strinjam z Orbanom, saj se sedaj že več kot leto dni v UA nakazujejo enormne količine denarja bbrez vsakršnega nadzora, zakaj je bilo porabljeno. Na bojiščih pa že nekaj časa nobenega napredka.

in se mi zdi zelo prav, da se bori proti pranju EU denarja čez UA. Zato pa so visoki uradniki UA skočili "v luft"
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: matofill

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Večji nadzor denarja bi moral biti in upam da bo prišlo do tega.

Orban bi se moral boriti proti pranju denarja v lastni državi, zato pa ima blokiranih še 2/3 denarja od 2022. Zakaj ne uredi zakonodajo, da bi prejel še teh 2/3(20 miljard€)? Česa ga je strah? Da ne bo moral več sprati denarja iz EU sklada? Vsa leta so mu gledali čez prste....

Upam, da se mu ne zgodi najslabši scenari in dobi 7. člen EU, potem ostane brez vsakega € iz EU in pravice v EU, to si pa navadni državljani ne zaslužijo zaradi lastnih interesov Orbana.