Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Kdo govori samo o političnem udejstvovanju? Pred 1991 ni bilo Ukrajine kot samostojne države, tako da bomo ta del izpustili.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.856
5.618
113

hdx

Guru
1. jun 2011
1.541
2.259
113
Poglejte moj Krasnogorsk. Če bom maja nazaj, lahko pridete na obisk in gremo na rusinje
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.910
2.506
113
Sankcije deijejo?
A Boeing 737 flying to Moscow, Russia, made an emergency landing on Friday.

1702314031598.png
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Sankcije deijejo?
A Boeing 737 flying to Moscow, Russia, made an emergency landing on Friday.

Poglej priponko 77478


Dokler ne pade dol, ni probema.

Today, a Moscow-Khanty-Mansiysk flight with radioactive substances weighing 19 kilograms made an emergency landing at Vnukovo airport, Shot writes. On board the Utair plane, apart from the dangerous cargo, there were 104 passengers. The board signaled a landing gear malfunction at around 1:00 am. The plane circled for 40 minutes, but the dangerous cargo was not damaged during landing. "The landing went normally. The cargo for a cancer hospital was on board," Utair told RBC.

The An-24 flying to Bodaibo returned to Irkutsk in the morning. The airplane from the 60's had its speed indicators gone.

This is at least the fourteenth airplane to encounter failures during a flight in December.

On December 10, Iraero's SSJ-100 Superjet SSJ-100 returned to the airport due to an inability to retract its landing gear.

On December 8, an Airbus A319-111 (Rossiya) made an emergency landing in Minvodakh due to cabin depressurization.

In the morning of the same day, a Boeing-737 of S7 company returned to the airport due to engine failure.

On December 7, the engine of a cargo Tu-204 (Aviastar-TU) caught fire.

On December 6, a fire occurred due to a short circuit on board an Aeroflot Boeing-777.

On December 5, an An-12's steering control system failed, and another aircraft on a flight from Moscow to Kazan made an emergency landing due to a stabilization system control failure.

On December 2, Aeroflot's Airbus A321 made an emergency landing in Sheremetyevo due to a left engine failure. A Superjet 100 (Yamal) landed in Tyumen for technical reasons.

On December 1, Aeroflot's Airbus A321 landed at Pulkovo due to a problem with the air conditioning system. Aeroflot's Boeing 737 made an emergency landing in Yuzhno-Sakhalinsk due to a drop in landing gear pressure. In Novosibirsk, the autopilot and flaps of the IrAero flight failed.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
no, tega sicer nisem zasledil, pa kar dost redno spremljam tole temo.

No, porušeno zadevo bojo očitno dobili rusi. Druge posledice so pač običajne za vpletene v vseh vojnah. Ampak agresor je rusija, tako da je ona odgovorna za rušenje, mladino in pufe.

Pa sej pač nekako ni pričakovano, da se država kar takoj vda in podpiše prvo predajo, ki jo dobi pod nos? Al kako si ti predstavljaš aresijo sosednje države?

Če bi zahod drugače odreagiral takoj na začetku, bi imeli UA precej več možnosti za ohranitev ozemlja.

Sicer pa nikoli ne veš. Lahko je bilo že vse vnaprej dogovorjeno. Ker malo dvomim, da bi pri vseh obveščevalcih, Rusi tako zelo presenetili cel svet z invazijo na UA.

Če bi takoj sprejeli prve premirje bi v najslabšem primeru ostali brez Donecka in Luganska, verjetno bi še to ostalo kot del Ukrajine s samostojno oblastjo. In seveda v NATO ne bi šli. Kar pa bo v nadaljnjih pogajanjih verjetno tudi en od pogojev Rusije. Rusija seveda ne bo plačala stroškov obnove razen svojih pokrajin, za to bomo EU dali denar( mogoče bo EU uspela kaj zaplenjenega premoženja Rusije datiimogoče bodo na koncu pa še tu zviseli kar se niti ne bi čudil.
Povprečnemu rusu te številke ne pomenijo popolnoma nič, ker živi slabše kot slovenec na minimalcu. Statistika je zato, ker lahko prirejajo številke po svoje.
Lep primer sta inflacija in povprečna plača.

Življenje v Rusiji je težko opisat, ker moraš tisto depresijo doživet oz. živet. Večina vidi samo center Moskve in Sankt Peterburg.
Enkrat sem že napisal, da se sploh ne zavedamo, kako lepo nam gre v Evropi, čeprav tudi nam standard pada zaradi migrantov.

Premožni rusi imajo več nepremičnin in denarja v Evropi kot pa v Rusiji. Vsaj pred vojno je bilo tako, kakšna je situacija zdaj pa ne vem.
No kakorkoli, če bi bila Rusija taka velesila, bi bilo verjetno ravno obratno. Evropejci bi investirali v Rusijo in tam živeli.
Vem kako živijo rusi na daljnem vzhodu ker sem tam že bil. Podobno kot v celi centralni Aziji če odvzameš kakšna večja mesta. Ampak po drugi strani tudi v divjini Aljaske večinoma ni nič drugače pa imajo precej več denarja (tudi to sem že doživel). Trenutno sem v južni Ameriki pa ti lahko povem da tudi tukaj se ne vedo med in mleko. Razen velikih mest je vse kot naša ciganska naselja.
Ampak v EU imamo pač drugačne prioritete kot jih imajo ti ljudje. Ko pogledaš malo drugje po svetu izven EU hitro ugotoviš kako lepo nam je pa čeprav se ves čas samo jamra.
Pa Afrike niti ne bom omenjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

hdx

Guru
1. jun 2011
1.541
2.259
113
Če bi takoj sprejeli prve premirje bi v najslabšem primeru ostali brez Donecka in Luganska, verjetno bi še to ostalo kot del Ukrajine s samostojno oblastjo. In seveda v NATO ne bi šli. Kar pa bo v nadaljnjih pogajanjih verjetno tudi en od pogojev Rusije. Rusija seveda ne bo plačala stroškov obnove razen svojih pokrajin, za to bomo EU dali denar( mogoče bo EU uspela kaj zaplenjenega premoženja Rusije datiimogoče bodo na koncu pa še tu zviseli kar se niti ne bi čudil.

Vem kako živijo rusi na daljnem vzhodu ker sem tam že bil. Podobno kot v celi centralni Aziji če odvzameš kakšna večja mesta. Ampak po drugi strani tudi v divjini Aljaske večinoma ni nič drugače pa imajo precej več denarja (tudi to sem že doživel). Trenutno sem v južni Ameriki pa ti lahko povem da tudi tukaj se ne vedo med in mleko. Razen velikih mest je vse kot naša ciganska naselja.
Ampak v EU imamo pač drugačne prioritete kot jih imajo ti ljudje. Ko pogledaš malo drugje po svetu izven EU hitro ugotoviš kako lepo nam je pa čeprav se ves čas samo jamra.
Pa Afrike niti ne bom omenjal.
Nisem govoril o daljnem vzhodu, ampak o Moskovski oblasti, kjer sem preživel večino časa.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.742
6.172
113
Ampak v EU imamo pač drugačne prioritete kot jih imajo ti ljudje. Ko pogledaš malo drugje po svetu izven EU hitro ugotoviš kako lepo nam je pa čeprav se ves čas samo jamra.

Največ se imajo za pritoževati tisti, kateri niso šli dlje od Paga in Ikeje v Celovcu.

Nekaj časa sem živel in delal nekje na 1/3 poti med Moskvo in Petersburgom. Vse papirje delal z kuverto v bundi. Da se je posel dobilo, se je organiziralo poseben športni dogodek v tujini za hčerko direktorja... in potem bo nek dohtar youtuba tu pisal kako je ukrajina skorumpirana. Po par mesecih dela z rusi se nisem čudil, da je Černobil počil.

Moja nekdanja soseka, poleti je veliko lepša kot pozimi :srce:

1702378869263.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Če bi takoj sprejeli prve premirje bi v najslabšem primeru ostali brez Donecka in Luganska, verjetno bi še to ostalo kot del Ukrajine s samostojno oblastjo. In seveda v NATO ne bi šli. Kar pa bo v nadaljnjih pogajanjih verjetno tudi en od pogojev Rusije. Rusija seveda ne bo plačala stroškov obnove razen svojih pokrajin, za to bomo EU dali denar( mogoče bo EU uspela kaj zaplenjenega premoženja Rusije datiimogoče bodo na koncu pa še tu zviseli kar se niti ne bi čudil.

Vem kako živijo rusi na daljnem vzhodu ker sem tam že bil. Podobno kot v celi centralni Aziji če odvzameš kakšna večja mesta. Ampak po drugi strani tudi v divjini Aljaske večinoma ni nič drugače pa imajo precej več denarja (tudi to sem že doživel). Trenutno sem v južni Ameriki pa ti lahko povem da tudi tukaj se ne vedo med in mleko. Razen velikih mest je vse kot naša ciganska naselja.
Ampak v EU imamo pač drugačne prioritete kot jih imajo ti ljudje. Ko pogledaš malo drugje po svetu izven EU hitro ugotoviš kako lepo nam je pa čeprav se ves čas samo jamra.
Pa Afrike niti ne bom omenjal.
O kakšne premirju govoriš? In kaj bi bilo, če bi sprejeli to premirje? Čez par let bi se zgodba ponovila, le da bi se vmes Rusi na zasedenih ozemljih utrdili, hkrati pa še etnično očistili vse ozemlje, ki bi si ga prisvojili.
Identična zgodba, kot na Krimu.
Bullyu NI NIKOLI DOVOLJ, dokler ga en s čelno zbije na tla. Takrat se pa potem ustavi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Tako je, po Ljubljani tudi ogromno ljudi pada po stopnicah, skozi okna, pa sami sebe samoumorijo s petimi streli v glavo.