Vivid money - nova nemška banka

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Ko bodo dobili dovoljenje za Slovenijo. Do sedaj so delovali na črno.

Namreč SolarisBank mora priglasiti Banki Slovenije, da bo opravljal storitve v Sloveniji. Do sedaj tega ni naredil
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Zakaj pa potem še obstoječih računov ne zaprejo.

Furs jih je tudi vpisoval brez problemov, bi se morala že tam kakšna kontrola sprožiti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Mene so pravniki iz Vivida pred nekaj meseci prosili, da umaknem Vivid iz denar.svetidej.com. so rekli, da nočejo težav z Banko Slovenije. Da bodo v Slovenijo prišli 2023.

Se pa strinjam je čudno.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Jaz sem imel to Vivid Bank in kakor hitro sem jo lahko odprl, sem jo tudi zaprl. Zame bistveno slabse kot Revolut. Razen, ce se ti da folku tezit s vabili, pa se to se mi potem ne da hodit v tocno doloceno trgovino.

SvetIdej morda ves, kdaj bo Revolut ponujal rewardse v Sloveniji?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Take, ki jih ima trenutno v določenih državah ne vem.

Nekaj se govori o crypto rewardsih (zbiranje Revolut tokena). In preko tega tokena koristiš popuste na kriptu, tradingu, plačevanje po trgovinah, ...

Revolut trenutno bolj puša zahodno Europe oziroma trge z največ uporabniki. Tam odpira svoje podružnice, da bo lahko ponudil lokalni IBAN (Irska, Portugalska, Španija, Nizozemska, Belgija, Nemčija, Italija, Francija). Zato bodo tam prej dobili kredite do 30.000 EUR, Pay Later in druge stvari.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Mene za Revolut bolj to zanima:

da, Vaults
- omogočeno je tudi skupinsko varčevanje
- 0,65% letnih obresti na prihranke (kmalu)

Ta kmalu?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Zakaj pa potem še obstoječih računov ne zaprejo.

Furs jih je tudi vpisoval brez problemov, bi se morala že tam kakšna kontrola sprožiti.
Meni je še vedno fascinantno, da se lahko zapelješ v Avstrijo, Nemčijo, Švico, Dubaj ... in odpreš račun v takorekoč katerikoli lokalni banki brez problema. Kot slovenski državljan s stalnim bivališčem v Sloveniji. Noben ne bo težil niti tebi niti banki. Nobena posebna kontrola se ne bo sprožila, ker je to normalno.

Če pa ta ista banka ponuja prijavo preko interneta oz. modernih poslovnih poti, da ti ni treba tja hodit (ali pošiljat uradnega zastopnika, kar se navadno dela za odprtje računov na Kajmanskih otokih, v Panami... )... pa rabi "priglasitev za delovanje na področju Slovenije", eni pa se celo sprašujejo zakaj se kar računov ne zapre. :nigladek:

Ob tem da banka niti ne oglašuje posebej Slovencem (kot npr. razne tuje stavnice brez dovoljenja za delo pri nas), niti nima poslovalnice oz. izpostave.
 
Nazadnje urejeno:

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Saj se nisem spraševal ali je prav, da ima Banka Slovenije take pogoje. Sprašujem pa se ja, če novih ne smejo odpirati kako imajo lahko obstoječe še vedno odprte. Ne vem kako iz vprašanja razbereš moje stališče okoli tega.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Rewards Stock Pocket se je zaprl. Baje naj bi mi poslali kar štiri maile o tem, dobil sem pa samo oglase o spremembah v prihodnostih... pa je šlo vse.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Tudi meni je so zaprli, not je blo ene 350 eur. Nekaj se radi igrajo zgleda, so komu tocno so odgovorili, kaj je s temi sredstvi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Meni je tudi izginil, je bilo pa nekaj updateov aplikacije za Android v zadnjih tednih. Mogoce je kaj na tem? Je kdo bolj lazy glede posodabljanja in ima staro verzijo izpred pol leta?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Meni je tudi izginil, je bilo pa nekaj updateov aplikacije za Android v zadnjih tednih. Mogoce je kaj na tem? Je kdo bolj lazy glede posodabljanja in ima staro verzijo izpred pol leta?
Nima zveze z aplikacijo, trdijo, da so 4x poslali mail da zapirajo pocket in da je treba redeemat sredstva. Štirikrat. Celo citirali so mi ga:

This is the information I have about the last email:

''Hello xxxxx!

That’s it, we’re about to close your Stock Rewards Pocket on the 27/10/22. We’ll keep on sending all your rewards exclusively to one of your Crypto 2.0 Pocket.You still have funds in your Stock Rewards Pocket? Redeem them to your main Pocket now before it closes. Once the Pocket is closed, it won’t be possible to redeem them anymore.

Choose a crypto from our large catalog of 300+ coins to receive your Crypto Rewards! Get up to 25% cashback on all your purchases with the offers available from the Rewards tab of your Vivid app. You can also send your Crypto Rewards to your main Pocket at any time!

Build your Crypto portfolio with each card purchase that you make!

Your Vivid team ''


Štiri maile sem "očitno spustil" (v resnici nisem in ne bom odnehal). Sem pa čudežno dobil tega:

"What if I have Stock Rewards right now?

All the Stock Rewards you have earned before the date of your transition to Crypto Rewards will be kept on the same conditions within your Stock Rewards Pocket."
 
Nazadnje urejeno:

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
Ne drži. Noben ni prejel nobenega maila, sem že vsaj 4 ljudi našel. A je kdo sploh prejel njih mail da zapirajo pocket in da je treba redeemat sredstva?

Dejmo jim vsi pisat, da nismo prejeli nobenega obvestila in bodo upam ugovotovili svojo zmoto, če pa ne, bomo šli dalje!