Vivid money - nova nemška banka

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Sem kontaktiral support in (pričakovano) nobene pametne informacije, razen da se trudijo izboljšati storitev. Danes sem ponovno poskusil v DM in ni bilo cashbacka. Zadnjega sem dobil pred posodobitvijo aplikacije, tak da zna bit kej s tem povezano. Jutri poskusim še Lidl (pri njih sem dobil zadnji cashback) in če ne bo nič, grem naprej težit supportu. (Izpolnjujem vse pogoje - nisem presegel omejitve, dostop imam do 28. aprila zaradi invajta dveh kolegov...itd).
 

nakoruzi

Pripravnik
8. mar 2008
209
0
16
Če jim javiš z dokazillm o plačilu, bi ti morali upoštevati cashback. Imaš pa čas do konca tega meseca (če si plačeval januarja). Vsaj tako piše v pogojih:

The customer shall check the Vivid Points balance in the Vivid Reward Pocket of the customer’s Bank Account at least once a month for the previous month. If Transactions of the previous month are not listed at all, or if the stated amounts are incorrect, the customer shall inform Vivid Money until the end of the month following the month of the respective Transaction, enclosing the proof of purchase and information about the Partner. In the event of a late complaint, the customer’s claim to the granting of Vivid Points for the Transaction concerned shall be forfeited.



Pa še moj link za Superdeals:
https://vivid.money/r/gregorRQH?lt=super_deals :nazdravje:

Jaz sem kupil 2 vinjeti v Leclercu. Tako me je prišla ena 95,7€.:cheer: Če pa še delnice Tesle zrastejo, bo pa že super duper deal.:aplauz:
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Pozdravljeni
Malo sledim in spremljam te online banke. Najbolj sta mi v oči padli Vivid in N26. Katera je "boljša" oz. cenejša, rabil bi 2 kartici,da bi s partnerko imela vsak svojo na istem računu. Pa na katero je v krajšem času nakazan denar iz NKBM. Ena je Visa druga Mastercard kaj je prednost ene ali druge. NKBM je že po defaultu Visa.
Cashback je samo na Vivid?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
N26 ne poznam ker imam revolut. Denar na revolutu dobim v parih minutah, na vivid pa traja 1 dan iz nkbm
 

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Pozdravljeni
Malo sledim in spremljam te online banke. Najbolj sta mi v oči padli Vivid in N26. Katera je "boljša" oz. cenejša, rabil bi 2 kartici,da bi s partnerko imela vsak svojo na istem računu. Pa na katero je v krajšem času nakazan denar iz NKBM. Ena je Visa druga Mastercard kaj je prednost ene ali druge. NKBM je že po defaultu Visa.
Cashback je samo na Vivid?
Imam obe, vsaka ima svoje prednosti in slabosti, najbolj je pa odvisno od tvojih uporabniških navad. Obe ne zaračunava ta mesečnega nadomestila, denar pride enako hitro gor. Trenutno imaš pri vivid dobrodošlico v obliki metal kartice, 5€ in 1 mesec dostopa do super deals cashback.
Tukaj sta še oba referal linka, če te še kaj zanima vprašaj, https://vivid.money/r/tomazHXC?lt=super_deals
 
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ksz, kot so že prej omenili, vsaka od teh bank ima svoje prednosti in slabosti.
jaz sem najprej uporabljal N26, predvsem zato ker sem dobil brezplačno Mastercard plačilno kartico. Del plače si nakazujem tudi na to banko, tako da z njo tudi plačujem položnice, počasi nanjo tudi selim trajnike, saj ni provizij pri plačevanju položnic in trajnikov. pri tej banki mi je všeč to, nimajo samo mobilne banke, ampak tudi spletno banko, saj je določene stvari lažje urejati preko računalnika, kot preko telefona.
potem sem staknil Revolut. zadeva mi je bila všeč predvsem zaradi tega, ker sem kartico lahko vnesel v Google pay in potem s telefonom brezstično plačeval na POS terminalih. dobra stran Revoluta je tudi enostavna izmenjava denarja med uporabniki Revoluta, aplikacija v tvojem telefonskem imeniku namreč doda povezavo do vseh ostalih uporabnikov revoluta. Praktično je predvsem takrat, ko gremo sodelavci na malico in je treba na koncu poračunat. Revolut ima še eno prednost in sicer omogoča hitro polnjenje računa preko druge Mastercard/Visa kartice (top-up). Žal mi po menjavi telefona ni več uspelo kartice prijaviti v Google pay za brezstično plačevanje, zato sem revolut potem manj uporabljal.
zdaj nazadnje imam še Vivid, ki spet omogoča, da vnesem kartico v Google pay in plačujem s telefonom brezstično. Vivid je zanimiva tudi zato, ker ponuja cashback na različne nakupe, od trgovin (Lidl, DM, Amazon, ...) pa do gostiln oz. dostave hrane, res pa da so določene ugodnosti omejene samo na prvi mesec uporabe oz. na nagrado ob povabilu novega uporabnika. jaz sem recimo v januarju na ta račun nabral 18 evrov cashbacka + 40 evrov nagrade.
evo, sem pogledal in recimo vivid omogoča tudi to, da si s tvojo partnerko odpreta vsak svoj račun in potem odpreta skupni račun - pocket:
Tako da jaz bi ti mogoče od vseh teh bank najbolj priporočal Vivid, ti se prijavi preko mojega referral linka spodaj in dobiš bonus, nato pa partnerka preko tvojega linka in ponovno boš dobil bonus. lahko pa tudi poskusiš še ostali dve banki, saj nobena od teh bank nima stroškov poslovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ne vem, če je bilo že napisano, ampak max 50€ superbonusa dobiš 2x. Prvič, ko sam odpreš račun in drugič, ko prvi uporabi tvoje povabilo. Naslednja povabila samo podaljšajo čas veljavnosti, ne dajo ti pa novih 50€.
"In case, the Eligible Customer invites more than one New Customer, the limit of up to 50 Vivid Points remains. For clarification: This limit does not increase in case the Eligible Customer invites more than one New Customer. "
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
V bistvu se dolgoročno splača samo za prime membership verjetno - se prav če dosti zapravljas izven EU? Pa še to je težko teh 10 eur nabrat da se ti splača?

Kak pa je mišljeno v prime ko je 100 eur cahbacka na mesec postavka: up to 10% cashback on online purchases? Kako prideš do 10 %? Se to že sedaj pozna na nakupih iz strani, ki niso v super deals?

Zaprtje računa kaj stane :D?
 

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Ne vem, če je bilo že napisano, ampak max 50€ superbonusa dobiš 2x. Prvič, ko sam odpreš račun in drugič, ko prvi uporabi tvoje povabilo. Naslednja povabila samo podaljšajo čas veljavnosti, ne dajo ti pa novih 50€.
"In case, the Eligible Customer invites more than one New Customer, the limit of up to 50 Vivid Points remains. For clarification: This limit does not increase in case the Eligible Customer invites more than one New Customer. "
Ne bo držalo, v meniju Super deals imaš na vrhu napisano, kdaj se obnovi limit 50€
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ne bo držalo, v meniju Super deals imaš na vrhu napisano, kdaj se obnovi limit 50€
Sem pripel še izsek iz pravil o superdeals, ki pravi drugače. Si sam že dobil več kot 2x50€? Kot sem napisal, časovno se obnovi, znesek 50€, pa glede na pravila dobiš samo 2x. Že to je 100€ na stranko, ki jih nikoli ne bodo dobili nazaj, pomoje mora iti za ogromne zneske.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sem pripel še izsek iz pravil o superdeals, ki pravi drugače. Si sam že dobil več kot 2x50€? Kot sem napisal, časovno se obnovi, znesek 50€, pa glede na pravila dobiš samo 2x. Že to je 100€ na stranko, ki jih nikoli ne bodo dobili nazaj, pomoje mora iti za ogromne zneske.

Ko berem tole vajino, mi je še manj jasno vse skupaj.

Imam vprašanje:
1. Če nekdo začne na novo, dobi Super deals takoj ko vključi nekoga drugega?

2. A je to vračilo superdeals kaj omejeno tudi s plačilom provizije, ko vključiš enega novega? Torej, če je zaslužek od novo prodobljenih omejen?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48

Pomoje dobiš 4 tedne super deals in max 50€ bonusa takoj, ko odpreš račun, potem pa kot obstoječ user dobiš še 8 tednov in spet max 50€, ko nekdo s tvojim linkom odpre nov račun. Oboje samo 1x, kot jaz razumem pravila. Lahko invajtaš več userjev, ampak na superdeals to ne vpliva, podaljša se ti pomoje samo veljavnost do kdaj lahko porabiš.

Za provizijo, ki jo dobiš, če pripelješ novega userja, pa nič ne najdem, da bi bila številčno omejena.