Covid-19 Vitamin D

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
namesto kakršnegakoli konstruktivnega pogovora. Sej ni čudnga, da gre vse v maloro. Ko bi ta Covid vsaj možgane potamanil.
Če so pa že mnoga leta nazaj dokazali, da ni konstruktivnih pogovorov :)

Cash Virusa ne moreš ubit ker ni živ. Drugače pa ja UV žarki poškodujejo virusov dedni zapis. (oziroma dedni zapis vsake celice, ki absorbira te UV žarke (kožni rak recimo je posledica prekomernih poškodb dednega materiala in posledičnih mutacij celice) Zato se tudi UV-C lučke uporabljajo za dezinfekcijo v prostorih kjer je potrebna hitra dezinfekcija ali pa kjer bi bila uporaba tekočih razkužil težavna ali neuporabna.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Virus ni ziv...kako pa potem deluje in nas zjebe u 3pm? :rolleyes: Samo na kratko, ce lahko?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Uporabi mehanizme celice gostitelja, da namesto njega razmnoži dedni materjal in zgradi beljakovinske ovojnice. Ko nastane neko število novih virusov gostitljeva celica poči (odmre) ali pa virusi zapustijo celico, ki preživi. Torej nas zjebe, ker celice uniči ali pa zato, ker celicam pobere energijo za njeno normalno delovanje. To je čisto poenostavljeno, da se mi kdo ne obesi gor :)
Virus kot tak je zgolj skupek nekih beljakovin in dednega materiala.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ha, torej je to neka "pametna" snov, katera nam skoduje. Nisem vedel tega. Vedno sem mislil, da je ta stvar ziva. :oops1:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ni pametna. Če bi bla pametna bi sama od sebe to delala.
Vso pamet ji dajo žive celice.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
fakej ti dejansko res verjameš v to?? Na smrt si prepričan, da D vitamin reši svet al kaj? In da si ti edini na svetu, ki to veš??
Ti si prepričan v to, da je zdravstvo zabito ko telegraf štanga in nima pojma.
Še 1x naslednjič, ko rabiš dohterja se z YT pozdravi. Ker oni itak samo cajt zapravlajo v šolah. Pojma tak nimajo.
Po pravici povedano, so bile študije o vplivu vit. D na covid, narejene šele v zadnjem letu. Prva je bila tista španska, ki je kazala neverjeten vpliv na zmanjšanje umrljivosti. Pa so jo skritizirali, češ da ni bila dovolj reprezantivna. Po pripovedovanju dr. Siuke pa je študij do sedaj že več kot 50 in v vseh je dokazan pozitiven vpliv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Noro, šele v zadnjem letu so bile narejene študije o vplivu vit. D na covid. Kako, da jih niso naredili že prej? Aja, morda zato, ker covida prej ni bilo? :valjamse:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zmanjsa naj na 2000 UI dnevno...drugace pa, ce ima kapsule 3000 UI, pa naj vzame na vsake 2 dni eno, oz. pon, sre, pet, sob, ned. Tako pride 15.000 UI na teden, ce pa bi jemal vsak dan 2000, pa bi prisel na 14.000 UI na teden.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Zmanjsa naj na 2000 UI dnevno...drugace pa, ce ima kapsule 3000 UI, pa naj vzame na vsake 2 dni eno, oz. pon, sre, pet, sob, ned. Tako pride 15.000 UI na teden, ce pa bi jemal vsak dan 2000, pa bi prisel na 14.000 UI na teden.
To svetuješ na podlagi Darjana in Andya al dejansko veš kaj se zgodi z "viškom" D vitamina?

Tak vsi malo čez prst to svetujete. A 5 postov nazaj pa nisi vedel kaj je virus.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
To svetujem na podlagi nasvetov zdravnika, ki je bil intervjuvan....kak mesec dni nazaj je bil clanek.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ok torej zaj prebere človek en članek in je že primern za dajanje nasvetov o prehrnaskih dopolnilih. kul kul kul
Jaz sem tudi oni dan prebral kaj pomeni različna vsebnost ogljika v železu in ne grem metalurgu pameti solit kak naj meša, da bo dosegel določene željene lastnosti.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in sad

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, sem prebral tudi druge vire...recimo na NIJZ pise, da je max vrednost uzivanja 4000 UI na dan za odrasle, za otroke pa 2000 UI, ampak to so res cisto max vrednosti. Normalno je 2000 UI na dan za odraslega in 1000 za otroke. Poglej na net in ti bo skoraj povsod pisalo cca 2000 UI na dan, se predvsem sedaj, v casu korone...
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Kdaj se je andy specializiral za vitamin D ? Pred okužbo ali po okužbi s kitajcem ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ne, sem prebral tudi druge vire...recimo na NIJZ pise, da je max vrednost uzivanja 4000 UI na dan za odrasle, za otroke pa 2000 UI, ampak to so res cisto max vrednosti. Normalno je 2000 UI na dan za odraslega in 1000 za otroke. Poglej na net in ti bo skoraj povsod pisalo cca 2000 UI na dan, se predvsem sedaj, v casu korone...
Ok glej prebral si. Ampak dajte se zavedat nekaj. Če si neko priporočilo prebral nisi zaj ti človek ki svetuješ drugim. Ne poznaš njegovega zdravstvenega ozadja, krvne slike kaj ima česa nima in koliko mu primankuje. Kaj če pa bi bilo to pri nekomu že preveč in bi imelo kake negativne vplive?
Nevem, ugibam. Nisem strokovnjak za D vitamin kot ste tu eni.
Ah kje to je nemogoče, če pa vsi pravijo, da je D vitamin, ko da bi bombone jedo.
Eni si ga celo na cinkovo ploščico za malco mažejo.

Dajte se folk malo v roke vzet pa razmislit preden kr nekaj povprek brez ozadja pišete. Človeški organizem je "delan" za neko količino D vitamina. Če je vnašaš več od tega bojo negativne posledice, ker ga itak ne porabi več kot ga lahko.
Ker ja tudi ta magični vit D ima lahko negativne posledice za zdravje.

Po drugi strani pa jemljete neke zvarke vprašljivega porekla. Kak veš kaka doza je tam not? Kaj če je več kot piše? Kaj če sploh ni nič itd.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in sad

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Prav, v redu, se vdam. Vitamin D ne pomaga...to je to. Gremo naprej... :zmaga:
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Ok glej prebral si. Ampak dajte se zavedat nekaj. Če si neko priporočilo prebral nisi zaj ti človek ki svetuješ drugim. Ne poznaš njegovega zdravstvenega ozadja, krvne slike kaj ima česa nima in koliko mu primankuje. Kaj če pa bi bilo to pri nekomu že preveč in bi imelo kake negativne vplive?
Nevem, ugibam. Nisem strokovnjak za D vitamin kot ste tu eni.
Ah kje to je nemogoče, če pa vsi pravijo, da je D vitamin, ko da bi bombone jedo.
Eni si ga celo na cinkovo ploščico za malco mažejo.

Dajte se folk malo v roke vzet pa razmislit preden kr nekaj povprek brez ozadja pišete. Človeški organizem je "delan" za neko količino D vitamina. Če je vnašaš več od tega bojo negativne posledice, ker ga itak ne porabi več kot ga lahko.
Ker ja tudi ta magični vit D ima lahko negativne posledice za zdravje.

Po drugi strani pa jemljete neke zvarke vprašljivega porekla. Kak veš kaka doza je tam not? Kaj če je več kot piše? Kaj če sploh ni nič itd.

Še en sitn dohtar. :D
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, za vse ostale, ki zelite jemat vitamin D


Luka, ti lahko mirno preskocis, da se ne bos vznemirjal :zmaga: