Visok tlak, zdravila

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kako zdravila za visok tlak vplivajo na telo? Dobil sem testno prenesso, pa me sedaj stalno "zgecka" in draži grlo.
Farmacevt pravi da je možno.
Zdravnica naj bi mi potem napisala alternativo če bo "potrjeno" da so težave z grlom zaradi Prenesse.
Ima kdo kaj izkušenj. Na alterju sami športniki in zdravojedci?
Starša se oba zdravita za visok krvni tlak, mama ni imela nikdar previsok BMI, oče mogoče kako desetletje nekoliko kg več od ideale, jaz jih imam 20 preveč ;) pa hudič noče iti dol.
Nek povprečni pritisk 150/100.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
heh, ravno danes na pregledu. isto dobil tablete (prenessa) za testirat en mesec. dohtarca prav, da je stranski učinki kašelj. je rekla, da teža in hrana nista odločilen faktor, je pa dosti pomembno tudi gibanje. jaz sem se zdaj ene mesec testiral, pa skoraj vsak dan vsaj eno uro malo brcanja (bližnji hrib...) in imam nekje 140/100. in se gibanje kar pozna (dohtarca prav, da gre lahko dol od 5 do 10).
abraham je za ovinkom...se je treba servisirat :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moja zdravnica (in jaz, z vsem, kar sem poročal) sva potrebovala 3 mesece, da mi je našla pravo kombinacijo zdravil...
Prej imel cca 160/110, sedaj 125/70...
Jemljem pa zjutraj Byol 5mg, zvečer pa Lacipil 4mg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
kajpace: a to si začel z tabletami in si tri mesece ugotavljal kaj in kako? ali si že prej imel nekaj drugega in si na koncu prišel do pravih zdravil? starost, če smemo zvedeti?
aja, še nekaj...a vi tablete jemljete na tešče ali prej kaj pojeste? mnenja so različna...dohtar pravi na tešče sicer.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
kajpace: a to si začel z tabletami in si tri mesece ugotavljal kaj in kako? ali si že prej imel nekaj drugega in si na koncu prišel do pravih zdravil? starost, če smemo zvedeti?
aja, še nekaj...a vi tablete jemljete na tešče ali prej kaj pojeste? mnenja so različna...dohtar pravi na tešče sicer.

Ah, najprej mi je zdravnica dala Amlewel 5mg, enkrat na dan. Pa ni bilo dovolj in je po cca 14 dneh rekla, naj jemljem še zraven druge (Benfotiamin).
Pa mi ta ni pasal za želodec in je rekla, naj jem Amlewel 5mg in Byol 2,5mg. Potem je Amlewel ukinla (želodec) in rekla, naj jem Byol 5mg. Pa ni bilo dovolj. Potem je zraven Byola 5mg dodala Lacipil 4mg in zdaj je OK...
Jem pa Byol 5mg na tešče, Lacipil pa zvečer pred spanjem. Tako mi je rekla... In deluje...

Edit: Starost - Abraham par let nazaj... In potem so se začele "zabave" z zdravjem...
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Koliko na dan:)
Prenessa se mi ni obnesla, ker mi je na vsake 3 mesece pritisk sam od sebe nenormalno narasel, tako da imam zdaj že 2 leti Amlesso, zaenkrat bp.
Ja wellcome to the 50"club
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Jaz imam Amlessini. Nisem opazil, da bi kakor koli vplivale na telo, le pritisk je nižji.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jemljem Prestance, ki je kombinacija dveh zdravil. Nisem opazil stranskih učinkov. Je pa prijatelj, ki je imel kronični bronhitis, dobil za pritisk tako sranje, da ga je od kašlja skoraj pobralo.
 

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
129
23
18
spufana država
Ja ta visoki pritisk je res ena hinavska bolezen.
Jaz že več kot 4 leta jemljem Voxin. Pritisk se mi je po cca. 3 tednih jemanja stabiliziral.
Mal me skrbijo stranski učinki?
Kardiolog mi je razložil, da je voxin dobra izbira saj preprečuje večanje srca zaradi puščanja zaklopk.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Nas je pa kar.
Jaz sedaj jemljem Amlessini 2 tedna, nekaj se pozna samo verjetno bo treba pojačat dozo. Na začetku jemanja sem imel okol 160/100, zdaj sem nekje na 145/80 - +/- 5
Jemljem na tešče, tako so mi svetovali strokovnjaki
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
...men v bolnici vedno namerijo ful visok pritisk.Nazadnje 150/85.
Doma imam vedno nižjega,......menda "sindrom belih halj".
Imel sem tud aparat, da mi je merilo 24h,
Ni bilo ravno idealno (visoki cca 125-135, nizki BP), vendar ne še za rablete.

Vem pa, da sem rizičen ,saj ima mati previsokega oz. Je na tabletah ( bila cela jeba preden so ji dobili pravo kombinacijo zdravil).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Corsol
Temu ti praviš visok pritisk?
Jaz se se od srednje šole spominjam cifre 140/90 pa sem imel takrat kar normalno težo pa tudi bolj gibljiv sem bil kot danes.
Danes si ga doma nameri. v povprečje nekje 150/100 pri zdravniku pa sem ga imel na službenem pregledu letos celo nekih 165/117 al nekaj takega. Tudi pred 5 leti podobna zgodba. Zato sem sedaj sklenil da bo treba nekaj okoli tega naredit.
Ali je sindrom bele halje ali pa zdravnikov omron meri drugače kot moj Lidl.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
heh, kolikor ljudi, toliko zdravil. sej ne, da me zdaj skrbi glede te prenesse, a imate kakšne slabe izkušnje s temi tabletami? počutje ipd? da se vem pripravt :) no, trenutno bom na "kuri" samo en mesec...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Opazuj grlo, če te bo kaj zgeckalo v njem in sililo na kaselj.
Jemljem slab mesec, pred jemanjem sem ponoči okoli 2 ure moral kar pogosto na WC. Sem že prostato krivil. Oziroma sem krivil zatekanje leve noge čez dan zaradi potrganega limfnega in venskega ožilja.
Sedaj je tega bistveno manj. Bom pa videl sedaj kaj bo naredil dodan Rowel ki naj bi odvajal vodo.
Ne morem verjet da nas je na alterju toliko z visokim pritiskom. Sem mislil da je Alter bolj fit ;)
 
Nazadnje urejeno: