vinjeta 2022

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
zdravo,

dosedaj smo uveljavljali strošek vinjete preko potnih nalogov (ob nakupu vinjete, sem le to vzel na firmo in jo "pripel" k prvemu potnemu nalogu za katerega sem jo potreboval).
Z 2022 pa mi računovodkinja pravi, da se to ne da več - ker vinjete lahko na firmo kupiš samo za službena vozila.

To drži? Je kakšen drug "obvoz"?

lp
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Baje se moraš registrirat in naj bi šlo. To je njihov odgovor:

Pozdravljeni,


v primeru, da potrebujete račun na podjetje, se boste morali registrirati v spletni trgovini kot podjetje. Na podlagi vnesenih podatkov, se bo potem ustrezno tudi kreiral račun.


V primeru, da potrebujete pomoč, smo vam na voljo na telefonski št. +386 1 518 83 50.


Lep pozdrav,
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Močno dvomim, da bi ob kontroli inšpektor pustil strošek letne vinjete za zasebno vozilo zaradi službene poti po avtocesti.
Lahko pa je povsem OK, dokler nimaš kontrole.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Glede na to, da bo na računu verjetno podatek o registrski številki avtomobila, ne boš mogel dati v strošek takega nakupa če avto ni v lasti podjetja. Mogoče spraviš pri zaposlenih oz. za avte zaposlenih to skozi na podlagi 5. člena Uredbe o višini povračil stroškov z zvezi z delom in drugih dohodkov......kjer piše v drugi točki, da šteje tudi povračilo taks, in podobno. Vinjeta je pač nujna za potovanje po SLO avtocestah. Je pa to bolj vprašanje za resnega računovodjo oz. davčnega svetovalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Glede na to, da bo na računu verjetno podatek o registrski številki avtomobila, ne boš mogel dati v strošek takega nakupa če avto ni v lasti podjetja. Mogoče spraviš pri zaposlenih oz. za avte zaposlenih to skozi na podlagi 5. člena Uredbe o višini povračil stroškov z zvezi z delom in drugih dohodkov......kjer piše v drugi točki, da šteje tudi povračilo taks, in podobno. Vinjeta je pač nujna za potovanje po SLO avtocestah. Je pa to bolj vprašanje za resnega računovodjo oz. davčnega svetovalca.
Nekoč daleč nazaj je Finančni minister Andrej Bajuk jasno rekel, da gre strošek vinjete v strošek firme (če gre zaposleni na službeno pot po AC s svojim vozilom),...Jasno!
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Nekoč daleč nazaj je Finančni minister Andrej Bajuk jasno rekel, da gre strošek vinjete v strošek firme (če gre zaposleni na službeno pot po AC s svojim vozilom),...Jasno!
Kaj pa sem jaz napisal, da moraš ti meni neke klicaje pisat? Če se nekdo gre resno firmo bo to preveril pri računovodstvu.
Najmanj kar lahko reče FURS ob inšpekcijskem pregledu, da je vinjeta res strošek firme, ampak ne letna. Ker službena pot bo mogoče 1x ali 2x na leto in ni upravičen davčno priznan strošek potem celoletna vinjeta.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Kaj pa sem jaz napisal, da moraš ti meni neke klicaje pisat? Če se nekdo gre resno firmo bo to preveril pri računovodstvu.
Najmanj kar lahko reče FURS ob inšpekcijskem pregledu, da je vinjeta res strošek firme, ampak ne letna. Ker službena pot bo mogoče 1x ali 2x na leto in ni upravičen davčno priznan strošek potem celoletna vinjeta.
Letna, letna, letna....!!!! (še klicaji zate)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
No, no, brez razbujanja.

Na zadnji seji je Vlada odločila, da bo od letos naprej možen nakup pomladne, poletne, jesenske in zimske vinjete.
Letne vinjete bodo na voljo samo za avtomobile z letnimi gumami. Za vozila z montiranimi zimskimi gumami bo potrebna zimska vinjeta.
Nikakor pa se niso mogli zediniti glede pomladnih in jesenskih vinjet: najverjetneje bodo v uporabi za vozila s premalo profila na pnevmatikah.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Kaj pa sem jaz napisal, da moraš ti meni neke klicaje pisat? Če se nekdo gre resno firmo bo to preveril pri računovodstvu.
Najmanj kar lahko reče FURS ob inšpekcijskem pregledu, da je vinjeta res strošek firme, ampak ne letna. Ker službena pot bo mogoče 1x ali 2x na leto in ni upravičen davčno priznan strošek potem celoletna vinjeta.
Pa gres vsak mesec na eno sluzbeno pot in upravicis nakup letne vinjete. :evil:
Ne jambram, iščem resitve.
Zna pa kdo iskat dlako v jajcu, cese bos peljal iz stozic v Jarše in zato kasiral vinjeto..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pa gres vsak mesec na eno sluzbeno pot in upravicis nakup letne vinjete. :evil:
Tudi če bi šel vsak dan na službeno pot s svojim vozilom po avtocesti in bi dobil kilometrino, ki ti pripada za nadomestilo stroška uporabe lastnega vozila, si ne predstavljam, kako bi posebej vinjeta šla skozi pri resnem davčnem pregledu. Možno da gre, bilo pa bi čudno. Potem bi ti lahko firma tudi tankala avto ali plačala servis.
Ampak seveda, dokler ni kontrole (ki so mimogrede najbrž zelo redke in še to tam, kjer neka avtomatska kontrola udari ven), je vse OK.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Tudi če bi šel vsak dan na službeno pot s svojim vozilom po avtocesti in bi dobil kilometrino, ki ti pripada za nadomestilo stroška uporabe lastnega vozila, si ne predstavljam, kako bi posebej vinjeta šla skozi pri resnem davčnem pregledu. Možno da gre, bilo pa bi čudno. Potem bi ti lahko firma tudi tankala avto ali plačala servis.
Ampak seveda, dokler ni kontrole (ki so mimogrede najbrž zelo redke in še to tam, kjer neka avtomatska kontrola udari ven), je vse OK.
Glede na to, da že od časa Bajuka poznamo Vinjetni sistem še nobena firma ni poročala, da bi ji davčni inšpektor izvrgel račun za vinjeto za delavca, ki je šel z lastnim vozilom na službeno pot in se pri tem peljal po vinjetno cestninjeni cesti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Mater da se ne spomnim kako je bilo v casu ABC in se prej. Sem se ze vozil sluzbeno,ampak za cestnino pa ne vem, alj smo dobili posebej ali ne?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Kjerkoli sem delal sem se vedno pretežno vozil s svojim avtomobilom in vedno poleg "kilometrine" dobil povrnjene tudi ostale stroške - cestnine (ja, davno nazaj tudi ABC kartico), mostnine, predornine, parkirnine, vinjete itd. Kontrole so ta podjetja redno dobivala in verjetno se ja katera vtaknila tudi v potne stroške ampak težav na ta račun ni bilo nikoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
na šipo katera je za B stebričkom na voznikovi strani.

ker,
ko te DARSovc prehiteva, da lahko odčita podatke iz lista! (prehitevanje po desni je prepovedano).