Vazektomija - da ali da?

sad

Guru
24. avg 2007
20.835
9.509
113
A ti bereš kakšen deugi forum? Ker tukaj se zanimajo za vazektomijo smao tisti, ki že imajo otroke. Vsaj jaz sem tako prebral.
Pač bi radi tudi mi enkrat prišli do rabljene premije. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.195
9.274
113
ko tule prebereš kakšna muka je z otroki, ni čudno, da je vedno več, takih ko jih nočejo. bodo črni nadomestili a ne...
egoizem, lepota 21st. Sicer pa taki tak boljš da jih nimajo.
woke agenda, pol ga pa kupiš že izdelanega, ko je mal starejši.
Tukaj se pogovarjamo o tem da ni fajn met otrok pri 45 letih, ko si tri že skor do kruha spravil. Al kje si ti?
Sicer pa, zakaj ti še kakega ne narediš, da ne bojo črni nadomestil? Pa woke tud ne pase v vsako temo, ko lajna.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.543
10.014
113
Tukaj se pogovarjamo o tem da ni fajn met otrok pri 45 letih, ko si tri že skor do kruha spravil. Al kje si ti?
Sicer pa, zakaj ti še kakega ne narediš, da ne bojo črni nadomestil? Pa woke tud ne pase v vsako temo, ko lajna.
kaj veš, mogoče pa še spečem na stara leta 2 ali 3 s kakšno 25 letnico. Kdo bi vedel? Če lahko Bernie kao, bom pa še jaz, ali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.543
10.014
113
A ti bereš kakšen deugi forum? Ker tukaj se zanimajo za vazektomijo smao tisti, ki že imajo otroke. Vsaj jaz sem tako prebral.
Pač bi radi tudi mi enkrat prišli do rabljene premije. :valjamse:
haha, ne morem verjet, da še kar favšija udarja, na skoraj 9 let staro zgonjeno premijo. Resno? In se meče starino naprej... smeh - kisli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.195
9.274
113
kaj veš, mogoče pa še spečem na stara leta 2 ali 3 s kakšno 25 letnico. Kdo bi vedel? Če lahko Bernie kao, bom pa še jaz, ali.
Ti kar, nihče ti ne brani skakanja z vozičkom naokoli pri 50tih, pa pedenanja muh 25 letnice, če se ti da, ti kar, jih par poznam, ki so si to nakopal na glavo, vsi od prvega do zadnjega so po parih letih shiral. Kaj ma pa to z woke agendo, črnimi, egoizmom, lepoto, veš pa samo ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kajn

Guru
5. okt 2007
2.675
1.461
113
Iskajoč brata
Ravno o tem govorim.... tudi meni so rekli, kaj pa če,... če zakon gre po zlu, srečam kakšno mlajšo brez otrok,...
Tudi jaz ne želim pri 50 plenice previjat...
HEC: sem rekel ženi, da jo tudi nima za skrbet, da bom kakšnega na strani uštimal :)
 
  • Haha
Reactions: sad

Ted

Guru
8. sep 2007
1.709
585
113
Osebna izkušnja:
1. Najprej dvomi o posegu - ko prebereš, da je skrajna možnost ob zapletih kastracija, te malo zaskrbi :/.
2. Dolga čakalna doba najprej na pregled, potem še ćakalna doba na sam poseg. Predhodno potrebuješ odobritev komisije - pogoj je tudi starost (35 let če se prav spomnim).
3. Sam poseg - vsaj neprijeten, nekoliko tudi boleč, sicer pa relativno hiter in v lokalni anesteziji.
4. Morebitni zapleti - meni so se vneli šivi in sem nato rešil z Amoksiklavom. Namesto tedna dni "okrevanja" je vse skupaj zato trajalo cca. 3 tedne. Vsekakor tisti teden po posegu računaj na fizični počitek. Načeloma normalno funkcioniraš že dan po posegu, kak šport pa raje pozabi za nekaj dni.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.709
585
113
5. prvi sex na polno, pa potem po testerje v trgovino zjutraj, če je ziher slepo streljalo :evil:
Glede na to kako sem čutil rezanje in žganje cevovodov, me to ni skrbelo. Je že nekaj let od tega in nimam novih potomcev :).

Poseg sem imel v času korone tako da tistega naknadnega merjenja niti nisem opravil.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.709
585
113
Da se razumemo, lahko da res obstajajo kakšne posledice na daljši rok. Tako kot lahko obstajajo posledice uporabe hormonskih motilcev (pesticidi), hormonskih terapij (kontracepcijske tabletke, spremembe spola) itd...
Zgornji članek ugotavlja, da v preverjeni literaturi (razen višje omenjenega članka/indikacije iz 2007) ne obstajajo članki/raziskave, ki bi napeljevali k omejevanju vasektomije na podlagi zdrastvenih tveganj. Moja ocena je, da je hormonska kontracepcija veliko bolj tvegana (tako za ženske kot moške).