Varilni aparat na žico --za doma

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Hvala za vzpodbudo_Oceno bom jaz težko podal.. Nimam nekega znanja iz varjenja .Bom pa dokupil še malo jeklenko če bo treba..
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
Hvala vsem za mnenja in da sem dobil malo širšo sliko..

Sicer sem se odločil potem malo po svoje , ampak vseeno vsakemu hvala za mnenje.
Sem vsaj dobil malo širšo sliko.

Izbrani mi je vsaj tako po opisu najboljši kompromis , ker uporaba bo res zelo redka.
Pretehtala je euro ročka ,z daljšim kablom ,vsaj vizuelno boljši pogon ,kovinski za žico...Nastavitve..

Verjetno da čisto vse kar ni od neke priznane znamke tudi ni zanič.

Naročil sem tega:
tudi mene zanima kako se obnese. Tudi sam sem tak 1x leto varilec.
Sem si sposodil na elektrode, pa mi ni blo všeč. Predvidevam, da bi s tem lažje in lepše kaj zavaril.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Počakaj da prispe... Potem pa da si vzamem čas. Tako na oko ,se mi zdi da za hobi ima kar dobre specifikacije. Bom javil ko probam ,drugače me pa malo pocukajte za rokav..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Eno info še prosim.. Se lahko uporabi, vari z žico s fluxom tudi če priklopiš mešanico s plinom.. ??
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Jst bi rekel da ni ok, ker imaš polnilo v žici ki pod vplivom toplote proizvaja inertni plin (najbrž CO2) in pri tem skoraj 100% poteka reakcija preko oksidacije (se porablja kisik). Če kisika ni (priključen inertni plin), najbrž flux ne reagira pravilno oz. popolno in se ti nabira v materialu. Rezultat je potem (bolj) porozen oz. nekvaliteten var.

Če imaš plin uporabi namensko žico za tisti plin (čeprav za hobi uporabo je vseeno oz. so uporablja univerzalne žice, ampak profi varjenje ni vsaka žica dobra za vsak plin in imaš žice ki so specifično prilagojene posameznemu tipu plina).
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
93
5
8
Ko je ravno tema o varjenju- a je tu kdo, ki bi mi zvaril dva dela aluminija? Gre za tale del na 3d printerju: na tale modri del za ekstrudorjem bi moral privariti en cca 4cm podaljšek, da bi zraven montiral še en senzor. Predvidevam, da je tole aluminij, ker je precej lahka zadeva, nisem pa siguren. Debelina je cca 2mm. Je mogoče kdo na območju Ljubljana - Domžale, ki bi bil pripravljen to narediti?
printer.jpg
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
Hvala vsem za mnenja in da sem dobil malo širšo sliko..

Sicer sem se odločil potem malo po svoje , ampak vseeno vsakemu hvala za mnenje.
Sem vsaj dobil malo širšo sliko.

Izbrani mi je vsaj tako po opisu najboljši kompromis , ker uporaba bo res zelo redka.
Pretehtala je euro ročka ,z daljšim kablom ,vsaj vizuelno boljši pogon ,kovinski za žico...Nastavitve..

Verjetno da čisto vse kar ni od neke priznane znamke tudi ni zanič.

Naročil sem tega:
si ga že dobil, že varil, kako je, vse ok?

koliko te je stalo s poštnino, kako dolgo si čakal?

sam tudi moram nekaj kupit za 2x na leto.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Ja prejel...To pride prej kot v enem tednu..Vse skupaj sem dal okrog 220 evrov ,točno bi moral pogledati.
Zapakirano ok, vse nedotaknjeno.


Varil realno nisem nič ,sem pa zalaufal toliko da vidim če sploh dela. Par pikov sem naredil z elektrodo in z žico.

Deluje vse.

Moram pa ali od nekoga ali pa najti kakšna okvirna pisana navodila kako se okvirno nastavljajo volti in amperi. V kakšnem okvirnem razmerju.

Treba razumeti da jaz sem 0 od šlosarja..haha

Pri nekaterih sem videl da imajo notri nalepko,ta pa nima , okvirno koliko je debelina varjenca in koliko se potem nastavi voltov ,amperov.. Ima tudi nastavitev v -5 0 +5 indukcijo. Te stvari moram dobiti neke okvirne vrednosti ,potem pa enkrat ko bo čas malo potrenirati.

( tista proba z žico sem dal volte na 16-17 in ampere 80-90 indukcija 0 ,pločevina nekje 1-1,5mm. Zvar je dejansko nastal ,ampak zaradi mojega nezznanja bolj tako tako..)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
hvalla.
ne morem se odločit ali bi vzel istega ali ipotoolsa...
To ti jaz ne morem rečti..

Tako po specifikacijah vem da temu rumenkotu ne manjka nič.
Profesionalci bi se verjetno pri obeh križali ,za nas amaterje sta pa še ta dva verjetno oba predobra. Vsaj po moje je bistveno tudi osnove naštudirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
To ti jaz ne morem rečti..

Tako po specifikacijah vem da temu rumenkotu ne manjka nič.
Profesionalci bi se verjetno pri obeh križali ,za nas amaterje sta pa še ta dva verjetno oba predobra. Vsaj po moje je bistveno tudi osnove naštudirati.
to se strinjam in mi je jasno. Samo saj sam veš, pač hočeš kupit najboljše... pa čeprav 3/4 ne boš potreboval:)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Pri varjenju je 10% tehnika in 90% človek, tako da še tako dober varilni aparat ne bo pomagal če pojma nimaš. Po drugi strani lahko s kitajskim varilnikom za 50EUR narediš skoraj vse kar rabiš doma, če le imaš znanje. Magične paličice tu ni, za začetek vzemi par kosov debelejšega železa/jekla in se uči na tistem toliko da dobiš malo vaje za resne produkte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.791
9.036
113
Pri varjenju je 10% tehnika in 90% človek, tako da še tako dober varilni aparat ne bo pomagal če pojma nimaš. Po drugi strani lahko s kitajskim varilnikom za 50EUR narediš skoraj vse kar rabiš doma, če le imaš znanje. Magične paličice tu ni, za začetek vzemi par kosov debelejšega železa/jekla in se uči na tistem toliko da dobiš malo vaje za resne produkte.
No tole ni čisto res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Kateri del ne drži? Da izkušen varilec lahko vari brez aparata, samo z uporabo avtomobilskega 12V akumulatorja (ali pa klasičnega trafota brez da bi spreminjal napetost/tok) in da neizkušen amater s superduper TIGom s 100 nastavitvami ne naredi vara, ki bi držal dva kosa pločevine skupaj?

Za mig je pomembno da zna podajat žico in da to dela zanesljivo in konstantno, za elektrode in tig pa še to ne rabiš ker podajaš material ročno sam.