Vandaliranje avtov na Hrvaške

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Lejta svetovljana vsak in edin Hrvat ki se tukaj v SLO ustavi ali na počitnicah na smučanju ali pride kakšno blago iskat govori po hrvaško, nihče se ne potrudi slovensko niti besedice. Dajta mi razlog da bi se jaz trudil po njihovo, če pa vse LEPO razumejo po slovensko? Kaj se vidva koga bojita? A sta slučajno bebca da hodita na dopust nekam kjer se bojita da vaju bodo zaradi materinega jezika razbili? Kaj je z vami ljudmi narobe?
Ne boš verjel, ampak večina jih ne zna in ne razume slovensko. Imam par dobrih prijateljev dol in ne znajo. Neverjetno je, kako tega tule večina ne razume. Hrvati se v šoli nikoli niso učili SLO (kot smo se mi srbohrvaščine) in enostavno ne znajo. Tisti, ki so hoteli, so se naučili, večinoma pa ne znajo - še če se trudijo, razumejo narobe ipd ...
In mimogrede: ne samo enkrat sem v SLO trgovinah/kafičih iopazil pogovor s hrvati v angleščini ... Mlad slo kader (ki ne zna hrvaško) + hrvati, ki ne znajo slovensko, pa so se po angleško sporazumeli. Tudi na hrvaškem sem že to videl ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
... in vsi slovenci čist dobro razumejo hrvaško,


...

A ti hočeš doli komu ugajat da se tako zvesto trudiš?

...


Je pa res, sem ponosen državljan!
cheer.gif


Ne, tudi slovenci ne znajo hrvaško. Srednja generacija še, potomci južnih tudi, zdaj pejt pa na eno srednjo šolo ali faks mal med študente (torej v generacijo, ki se v šoli ni učila srbohrvaščine). Ne znajo. In večina tistih, ki misli, da zna, v resnici brca v temo.

...


Ne, jaz sem kulturen. Kjer znam, pač govorim v jeziku lokalcev.

...


Ti si nacionalno zatežen bedak.
bonk.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
to da mlajša generacija ne razume južnjaško še bo problem. Hrvati namreč po nekem čudnem naklučju mislijo da mi po defaultu znamo njihov jezik. In zdaj ko mlajša generacija ne zna, mislijo da se norca dela iz njih
stupid-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
SJTV naj te ne skrbi zame, sem kasnejša generacija in nikoli nisem imel srbohrvaščine v šoli niti se je nisem nikoli učil pa znam tekoče srbohrvaško. Pa tudi ko sem doli in govorim slovenski jezik me vsi prav dobro razumejo, tudi vse kar sem v lokalu naročil sem dobil, se nihče ni nič nikoli zmotil ali pa me samo 20% razumel in mi namesto svinjskega zrezka prinesel puranjega in namesto jabolčnega soka pomarančni... Je pa res eden izmed razlogov ta da tukaj živijo 20 ali več let in ne znajo besede slovensko (nočejo znat), zakaj bi potem jaz kot turist moral znat njihov jezik? smešno!
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Temu jaz rečem nevretenčar, ki se za vsako ceno prilagaja okolju kjer je.
Predvidevam, da tudi nadomestiš slovensko tablico na avto s kako v hrvatistanu bolj zaželjeno.
Ubogi ste mi taki, ki morate na dopustu paziti, da ne spregovorite v svojem jeziku in/ali avto kamuflirate ali skrivate, da nimate nevšečnosti.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.341
3.646
113
Zakaj pa Grki lahko znajo slovensko pa se ne učijo v šolah... pa Turki... še v Egiptu te znajo nekateri gostinci slovensko... odstotkovno verjetno več kot na hrvaškem
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ergo, BuDi vidva ne razumeta tega! Z mano vred pač nista takšna svetovljana, tako razgledana in takšna popotnika in poznavalca tujih kultur, kot so npr. SJTV1, Fiat007, malcomX in še kdo tukaj gori....
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
To bo to, ja.
Znajo pa krote dobro petregati in računati vsaki mm placa in to konkretno.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Povsem mirno lahko greš na Hrvaško z avtom. verjetnost, da ti ga bo kdo poškodoval je enaka, kot v Portorožu, ali celo manjša (sem domačin z naše obale, pa žal vidim kaj se dogaja).

sam hodim na Hrvaško že desetletja. tam govorim seveda njihov jezik. glede na to, da ga znam, je to povsem normalno. ne razumem kaj tu določenim osebkom ni jasno?! tudi ko potujem v kake druge kraje, se prej naučim vsaj osnov jezika, dežele v katero potujem. poznavanje jezika (pa čeprav slabo, a z izkazanim trudom) je super način, kako doživeti deželo bolj pristno. to domačini cenijo. tudi na Hrvaškem in tudi v Sloveniji.

Primitivci pa itak dobijo "batine" kamorkoli gredo, če ostanejo doma, jih pa pač dobijo doma.

vsem tistim, ki opevate lepote in cene drugih držav. se strinjam, mnogokje je lepše/ceneje kot na Hrvaškem. vendar zame so tisto potovanja in ne dopust. dopust je zame izključno Hrvaška. tisti ljudje, gostoljubje (da, prav ste prebrali), flora, fauna...nenadomestljivo.
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
Povsem mirno lahko greš na Hrvaško z avtom. verjetnost, da ti ga bo kdo poškodoval je enaka, kot v Portorožu, ali celo manjša (sem domačin z naše obale, pa žal vidim kaj se dogaja).

sam hodim na Hrvaško že desetletja. tam govorim seveda njihov jezik. glede na to, da ga znam, je to povsem normalno. ne razumem kaj tu določenim osebkom ni jasno?! tudi ko potujem v kake druge kraje, se prej naučim vsaj osnov jezika, dežele v katero potujem. poznavanje jezika (pa čeprav slabo, a z izkazanim trudom) je super način, kako doživeti deželo bolj pristno. to domačini cenijo. tudi na Hrvaškem in tudi v Sloveniji.

Primitivci pa itak dobijo "batine" kamorkoli gredo, če ostanejo doma, jih pa pač dobijo doma.

vsem tistim, ki opevate lepote in cene drugih držav. se strinjam, mnogokje je lepše/ceneje kot na Hrvaškem. vendar zame so tisto potovanja in ne dopust. dopust je zame izključno Hrvaška. tisti ljudje, gostoljubje (da, prav ste prebrali), flora, fauna...nenadomestljivo.

467716-post_slo.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
že desetletja? lubi bog pa kje vam je domišlija ostala da hodite nekaj desetletij na enak kraj na dopust
bonk.gif

taki kalibri bi še rinli dol če bi vam carinik pištolo na glavo držal in vas nebi spustil noter.
So pa mi najboljši komentarji hrvatoljubcev v tem stilu: če ne iščeš problemov, jih ne dobiš. ja, lepa tolažba, ni kaj. povejte mi prosim kaj išče nekdo ki ima parkiran avto z slo tablo in dobi rise gor? In rise dobivajo zato, ker imajo slo tablo. Če bi imeli švabsko, risov nebi bilo.
In verjetnost da ti avto poškodujejo samo zato, ker imaš slo tablo je v hrvaškem precej večja kot drugod.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
nek majhen odstotek hrvatov ti bo popraskal avto. ker si ti slovence, on pa [censored]. nek majhen odstotek mariborčanov ti bo popraskal avto. ker si ti ljubbljančan, on pa [censored]. enako se lahko zgodi mariborčanu v ljubljani. pa enako se ti lahko zgodi zaradi kakega sosed v bloku, ker parkiraš na "njegovem" mestu, ne upoštevaš zimskega pravila "gajbice"......

zakaj nekaj destletij na Hrvaško? ker tako pač preživljam DOPUST. ker je blizu, ker so prijazni, ker je lepo, ker nudi vse, kar potrebujem za odklopit glavo in uživat. in kdo je rekel, da vedno na isti kraj? rabiš kar nekaj destletij, da greš vsako poletje na drug otok. pri čemer zadnja leta sam hodim kar na isto mesto. je pač preveč lepo, da bi kakšnega drugega iskal.
ko pa grem potovat (na leto ali dve), pa se pač selim po svetu.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Se popolnoma strinjam s tabo. Potem pa še mediji vsak incident razpihnejo in gonja med ljudmi je tukaj.

Tudi jaz že desetletja hodim na Hrvaško, in razen lepih spominov nisem ničesar slabega prinesel nazaj. Ko sem na Hrvaškem, spoštujem domačine in turiste, ki so takrat z mano. Problemov in opraskanega avtomobila nisem imel še nikoli, navkljub velikemu številu dni preživetih v hrvatiji.

Je pa res, da ko sem dol ne polnim jajc z svojo večvrednostjo ker sem slovenec, kolikor znam se potrudim sporazumeti v hrvaščini ter z nasmehom sprejmem tudi kakšno nacionalno šalo jo ter z nasmehom tudi vrnem, brez podjebavanja. V večini gostišč kjer smo redno jedli je bila vedno fer in poštena postrežba ter marsi kdaj je "kuča častila" kakšen kozarček žganega na koncu.

Ne bom pa trdil da ni možno da pride do incidenta brez povoda. Na obeh straneh imamo namreč kar nekaj bedakov ki ne vidijo širše slike, ampak le to kar jim mediji servirajo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik Fiat007 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ergo, BuDi vidva ne razumeta tega! Z mano vred pač nista takšna svetovljana, tako razgledana in takšna popotnika in poznavalca tujih kultur, kot so npr. SJTV1, Fiat007, malcomX in še kdo tukaj gori....

Tiskreten
bonk.gif

No no, za začetk začni pravilno slovensko pisat pa bova potem naprej debatirala!
zmaga.gif
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Fiat007 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ergo, BuDi vidva ne razumeta tega! Z mano vred pač nista takšna svetovljana, tako razgledana in takšna popotnika in poznavalca tujih kultur, kot so npr. SJTV1, Fiat007, malcomX in še kdo tukaj gori....

Tiskreten
bonk.gif

No no, za začetk začni pravilno slovensko pisat pa bova potem naprej debatirala!
zmaga.gif

Glej, sploh ne vem, kaj naj ti še napišem. Ta moj post, ki si ga citiral, je nekako sarkastičen.
Res pa je, da kot uporabnik tega foruma spoštujem vsako mnenje, ki ga posameznik napiše. Prav tako pričakujem od ostalih uporabnikov, da spoštujejo mnenja drugih. Seveda je spoštovanje mnenja in strinjanje/nestrinjanje mnenja nekaj povsem drugega. Torej; spoštujem tvoje mnenje vendar pa se z njim ne strinjam. In če nekdo napiše, da uživa v dopustovanju na Hrvaškem in da so za njega hrvati popolnoma normalni je to od nekoga mnenje. To mnenje jo po nekem bontonu lepo spoštovati. Zaželjeno je komentiranje, ki pa lahko pripelje do tega ali se z mano strinjaš ali ne. In v tem primeru se ti pač z menoj ne strinjaš, kar je meni čisto vseeno. Ker tvoje nestrinjanje niti pod razno ne bo vplivalo na spremembo mojega mnenja in spreminjanje moje dopustniške destinacije...
Neprimero pa se mi zdi, da smo sedaj po tvojem mnenju ljudje, ki zagovarjamo dopust na Hrvaškem sarkastično imenovani "svetovljani", "razgledani popotniki" in "poznavalci". Sam sebe nisem nikoli imenoval kot nek super popotnik, poznavalec ali celo svetovljan. Res je, videl sem že kar nekaj sveta in Hrvaška mi ni edina tuja država v katero sem kdajkoli vstopil. Prepričan sem, da bo še veliko mojih dopustov tudi v drugih državah. Imam pač možnost dopustovati v lastni nepremični na Hrvaškem, kot ima še kar nekaj slovencev. In dokler sem z vsem doli zadovoljen, bom to svoje mnenje tudi zagovarjal.

Če pa ti nisi pripravljen sprejeti mnenja nekoga drugega, pa čeprav se z njim absolutno ne strinjaš, ti pa žal ne morem več pomagati. V tem primeru si vzemi kakšno pomirilo. Verjemi, lažje boš živel!

In še to - kot sem že enkrat napisal - jaz nisem noben nacionalist, nisem goreč pripadnik Slovenije in slovenskega naroda. Zame je Slovenija samo država v kateri živim, katere jezik govorim in katere obupna oblast vlada nad mano. In tako je po MOJEM mnenju tudi v vseh ostalih državah.

Pika!
cheer.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ne ne ne ne in še enkrat ne. Vidim da imaš težave kakor hitro je naenkrat v igri več podatkov! Seveda to ni nič hudega, treba se bo naučit povezovat zadeve skupaj! Glej, kot prvo ne morem sprejet tvojga mnenja in se z njim strinjat in sicer "dasemkreten". Ok to ti je najrž jasno in sva razčistila. Na tak način se na tem forumu ne pogovarjamo in če nam določeno mnenje ni všeč in tega ne mormo sprejet ker smo preveč živčni se raje umaknemo kot pa da uporabljamo takšne neprimerne izraze! Ok tudi to je rešeno. Zdaj pa grema na stvari ki jih ne znaš povezovat! Jaz nisem nikoli rekel da ne smeš ti dopustovat na Hrvaškem! Tudi jaz grem v petek za čez vikend na HRVAŠKO na dopust! Ja prav si slišal! Nisem noben nacionalist niti nimam nič proti Hrvatom! V vsej tej štoriji se je šlo samo zato, da bom jaz in določeni tukaj vedno govorili tam Slovenski jezik, saj Hrvati tudi v Sloveniji govorijo pretežno samo Hrvaški jezik. Oni se ne potrudijo da bi pokazali malo dobre volje in zakaj bi jaz kazal dobro voljo in se "trudil". Zaradi tega ni nihče slab in nihče ne išče problemov. Ko pa grem V Avstrijo, Nemčijo ali kam drugam pa sem primoran govoriti tuj jezik saj VEM da me ne razumejo, pa še to imajo nekateri toliko interesa da se naučijo, saj jim je to kruh! Torej ne ti meni da sem jaz nacionalist in vse ostalo kar si naštel in sprejmi to da jaz govorim na hrvaškem SLOVENSKO. Ni prav nobenega problema! Drugače pa je čisto vredu na Hrvaškem in grem tudi jaz za kak vikend ampak predvsem zato ker mi je blizu in ne zato ker bi tako užival v njihovih lepotah ter prijaznosti!

Pika.

nahrung002.gif
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Zdej sva pa kot dva kretena, ki se pod vplivom alkohola v vaški gostilni najprej stepeta, potem pa za šankom pijeta pivo, eden časti drugega in obratno. Ob tem pa seveda rešita celotno problematike države
grin1.gif


nahrung002.gif


P.S.
- Nisem trdil, da si nacionalist - vsaj spomnim se ne
wink-1.gif

- Nimam problemov s preveč podatki
wink-1.gif

- Ko se srečava dam za pivo, potem ti mne, pa jaz tebi, pa ti meni in potem tako v nedgled. Pogovarjava pa se v slovenskem jeziku
grin1.gif