Ključavnica na prstni odtis in kodo

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri meni doma dela super Nuki,..sicer nimam tipkovnice in prstnega odtisa,.. ampak modri zob dela super..

Edino ključavnico moram zamenjati da bom
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Nuki 2.0?
Kako si zadovoljen? Dela tako kot obljubljajo? Ko prideš domov in si pred vrati, samo odpreš vrata s kljuko? Ni potrebe po poseganju na mobitel za odklep?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
ja 2:0,..

ja dela,..vrata se sama odprejo....ce imas telefon pri sebi.ce imas pa uro moras pa pritisniti na gumb...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
luka51 ali si kaj nabavil?

Sam sem malo zacel gledat. Sem mislil, da so te stvari kaj ceneje:/

Ta model, mi je google ponudil. Tam do 250€ bi se dal.
Obstaja se model N100. Morem pogledat reviewje.
BT ne rabim. Zanimivo se slisi, ce bi jih lahko na daljavo odklepal. Zigbee na ikea hub??

Random kitajca se bojim, da bi kaj po svoje (ne)delala.

 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Alternativa: daš klasično ključavnico in tole gor:
Stvar preverjeno deluje.
Najboljša pa je integracija s telefonom. Praktično ko prideš do vrat so ta že odklenjena.
če pravilno razumem, to deluje izključno samo s telefonom. Če prideš s praznim telefonom pred vrata, si v težavah? Osnovni je res 200€, z bridgom, da bi lahko integriral v smart home, pa je že 300€.
imajo tipkovnico za 80€.
Ne želim, da se samo nekaj dogaja. Želim pritisnit senzor/gumb (ne na telefonu), da preverim, če je res zaklenjeno in potem mirno odidem.

če komu ne smeta, da gre samo preko telefona i zigbee, obstaja še to pri nas https://pametne-hise.si/izdelek/danalock-zigbee-pametna-kljucavnica/
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
če pravilno razumem, to deluje izključno samo s telefonom. Če prideš s praznim telefonom pred vrata, si v težavah? Osnovni je res 200€, z bridgom, da bi lahko integriral v smart home, pa je že 300€.
imajo tipkovnico za 80€.
Ne želim, da se samo nekaj dogaja. Želim pritisnit senzor/gumb (ne na telefonu), da preverim, če je res zaklenjeno in potem mirno odidem.

če komu ne smeta, da gre samo preko telefona i zigbee, obstaja še to pri nas https://pametne-hise.si/izdelek/danalock-zigbee-pametna-kljucavnica/
Pri Nukiju lahko se zmeraj uporabis kljuc. Lahkompamkot si rekel tipkovnicomali telefon. Pri nas je skozi v uporabi telefon. Je res fajn da so vrata odprta ko prides.

ce imas pa pametno uro pa lahko tudi z njo odpres vrata.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
če pravilno razumem, to deluje izključno samo s telefonom. Če prideš s praznim telefonom pred vrata, si v težavah? Osnovni je res 200€, z bridgom, da bi lahko integriral v smart home, pa je že 300€.
imajo tipkovnico za 80€.
Ne želim, da se samo nekaj dogaja. Želim pritisnit senzor/gumb (ne na telefonu), da preverim, če je res zaklenjeno in potem mirno odidem.

če komu ne smeta, da gre samo preko telefona i zigbee, obstaja še to pri nas https://pametne-hise.si/izdelek/danalock-zigbee-pametna-kljucavnica/
Z bridgom je komplet 260 eur.
Imaš pa potem še bt žetončke, če kdo nima telefona in pa lahko tudi tipkovnico s kodo.
Kar je najbolje pri tem je to, da vzameš kvalitetno kljuko in ključavnico in še vedno lahko odklepaš s ključem, če vse crkne.
Ko se enkrat navadiš na BT odklep/zaklep je zadeva nepogrešljiva. Pa vrat ne moreš pozabit zaklenit. Jaz ne vem več kdaj mi je telefon crknil sicer. Poleg tega, če imaš bridge, lahko vrata odkleneš online s kjerkoli.
Kolega uporablja že vsaj 2 leti, brez ene same napake. Kvalitetna zadeva.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pri Nukiju lahko se zmeraj uporabis kljuc. Lahkompamkot si rekel tipkovnicomali telefon. Pri nas je skozi v uporabi telefon. Je res fajn da so vrata odprta ko prides.

ce imas pa pametno uro pa lahko tudi z njo odpres vrata.

lahko prosim razložiš kako točno zgleda cel postopek samozaklepanja in odklepanja?
Ker mi ni čist jasno kako to deluje in še v kombinaciji s par scenariji.

Če to cela družina uporablja, kako je potem ko en odide pa (ne)želi, da se samozaklene?
Ali pa greš ti prej ven, ker neseš smeti, greš po avto in zakleneš ženo v hišo, katera je ravno želela odpret vrata in oditi za tabo?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
lahko prosim razložiš kako točno zgleda cel postopek samozaklepanja in odklepanja?
Ker mi ni čist jasno kako to deluje in še v kombinaciji s par scenariji.

Če to cela družina uporablja, kako je potem ko en odide pa (ne)želi, da se samozaklene?
Ali pa greš ti prej ven, ker neseš smeti, greš po avto in zakleneš ženo v hišo, katera je ravno želela odpret vrata in oditi za tabo?
Mi ne uporabljamo samozaklepanje. Oz ce gremo vsi skupaj ven, pritisnes 2x na gumb in se zaklene po 20sec ko zapres vrata.

Drugace pa samo zapres vrata in ne zaklenes, pri nas se zaklenejo zvecer. Ko pa prides jih Nuki odpre (ali odklene in odpre, odvisno kako je narejeno).

Predlagam da gres na stran od Nukija, imajo super filmcke kako deluje :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
sem pregledal yt in njihovo stran.
Če te pravilno razumem, ko odhajaš pritisneš gumb na nuki z notranje strani in imaš čas 20sec, da zapreš vrata? Ko se približaš z BT telefonom, pa se same odklenejo?

Ali ima senzor, da so vrata res zaprta?
Razmišljam, če bi imel automatizacijo, da se zvečer zaklenejo same, samo če jih poleti pozabim zapret...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
sem pregledal yt in njihovo stran.
Če te pravilno razumem, ko odhajaš pritisneš gumb na nuki z notranje strani in imaš čas 20sec, da zapreš vrata? Ko se približaš z BT telefonom, pa se same odklenejo?

Ali ima senzor, da so vrata res zaprta?
Razmišljam, če bi imel automatizacijo, da se zvečer zaklenejo same, samo če jih poleti pozabim zapret...
Ja tako je...

Nuki ima tudi senzor, ki gleda ce so vrata zaprte. Kar pogresam je da bi te opoziril ce bi bile vrata odprte vec kot xx minut....
Jest imam nastiman da se zaklenejo ob 21:00, zjutraj odklenejo, pa potem ko gredo otroc v solo spet same zaklenejo. Zraven pa ko pridemo domov, se odklenejo in tudi same odprej, glede na BT...
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ja tako je...

Nuki ima tudi senzor, ki gleda ce so vrata zaprte. Kar pogresam je da bi te opoziril ce bi bile vrata odprte vec kot xx minut....
Jest imam nastiman da se zaklenejo ob 21:00, zjutraj odklenejo, pa potem ko gredo otroc v solo spet same zaklenejo. Zraven pa ko pridemo domov, se odklenejo in tudi same odprej, glede na BT...
Hvala!
Sedaj mi deluje bolj obetavno:)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sedaj je mos v celju, če bo šel kdo, pa lahko vrže uč, če imajo tam kaj po sejemski ceni ;)