Vandaliranje avtov na Hrvaške

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Kolegi me strašijo, da se Hrvati izživljajo na slovenskih avtih in jih vandalirajo. Ima kdo kakšne podobne izkušnje ali je to lari-fari. Zanima me predvsem za Kvarner (Krk). Naj vržem nemške tablice gor ko bo parkiran?
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Dvomim, da je res. Je pa res da pa se vedno najdejo neki fanatiki, ki jim je država majka.
bonk.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Najmanj to.

Ponavadi že carinik na meji, ko se odpelješ mimo njega, nastavi ključ in "ressskkk" imaš štrajfo po celem boku.

bonk.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ne se preveč bat
smile-1.gif
resda so mogoče komu to storili samo to so kakšni posamezniki. Ni pa veliko tega.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Najmanj to.

Ponavadi že carinik na meji, ko se odpelješ mimo njega, nastavi ključ in "ressskkk" imaš štrajfo po celem boku.

bonk.gif


Pa to se ti je dejansko zgodilo ali je to plod tvoje bogate domišljije?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Najmanj to.

Ponavadi že carinik na meji, ko se odpelješ mimo njega, nastavi ključ in "ressskkk" imaš štrajfo po celem boku.

bonk.gif


Pa to se ti je dejansko zgodilo ali je to plod tvoje bogate domišljije?

resno.
včasih se zgodi da sta celo dva carinika. vsak na svoji strani s ključkom.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Zakaj pa pol rineš z avtom dol. Idi z busom/vlakom/letalom/biciklom ali peš!
Hudiča, da grem na dopust pa moram tam tablice menjat, da bo moja lastnina ostala cela?!
bonk.gif

Saj ste ja nori! A slovensko tudi ne boš upal govoriti in boš raje spekedrano angleščino ali nemščino mlatil?! To pol za mene ni dopust!
Idi raje tja, kjer zaradi tege ker si slovenec ne boš ti ali tvoje imetje ogroženo!
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Meni so par let nazaj v Vodicah razbili zadnjo šajbo.
Vrgli so mi 5kg kamen v avto. Še parim pred hotelom pa so odtrgali stranska ogledala.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Najmanj to.

Ponavadi že carinik na meji, ko se odpelješ mimo njega, nastavi ključ in "ressskkk" imaš štrajfo po celem boku.

bonk.gif


Pa to se ti je dejansko zgodilo ali je to plod tvoje bogate domišljije?

Pa dobro, kolko si ti star?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Zakaj pa pol rineš z avtom dol. Idi z busom/vlakom/letalom/biciklom ali peš!
Hudiča, da grem na dopust pa moram tam tablice menjat, da bo moja lastnina ostala cela?!
bonk.gif

Saj ste ja nori! A slovensko tudi ne boš upal govoriti in boš raje spekedrano angleščino ali nemščino mlatil?! To pol za mene ni dopust!
Idi raje tja, kjer zaradi tege ker si slovenec ne boš ti ali tvoje imetje ogroženo!
Jaz dol govorim hrvaško, v angleško govorečih koncih angleško, pri nemcih&co malo lomim nemščino, pri italijanih sem bolj bogi, pa razen osnov raje engleško tolčem, drugje tudi. In nikjer ne pričakujem, da bodo govorili slovensko. Zakaj pa bi?
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Zakaj pa pol rineš z avtom dol. Idi z busom/vlakom/letalom/biciklom ali peš!
Hudiča, da grem na dopust pa moram tam tablice menjat, da bo moja lastnina ostala cela?!
bonk.gif

Saj ste ja nori! A slovensko tudi ne boš upal govoriti in boš raje spekedrano angleščino ali nemščino mlatil?! To pol za mene ni dopust!
Idi raje tja, kjer zaradi tege ker si slovenec ne boš ti ali tvoje imetje ogroženo!
Jaz dol govorim hrvaško, v angleško govorečih koncih angleško, pri nemcih&co malo lomim nemščino, pri italijanih sem bolj bogi, pa razen osnov raje engleško tolčem, drugje tudi. In nikjer ne pričakujem, da bodo govorili slovensko. Zakaj pa bi?

Podpis!
Tudi jaz vedno na Hrvaškem govorim lepo po njihovo.
Na živce mi grejo potem tisti, ki so zraven in pametjujejo vs mislu "Kaj govoriš po njihovo, saj vse razumejo slovensko". OK, se strinjam, ampak potem naj ti zagovorniki slovenskega jezika naslednjič, ko bodo v Sloveniji govorili s kakšnim angležom, tudi na smrt zagovarjajo slovenski jezik in naj mu tupijo v glavo nekaj v slovenščini.
rolleyes-1.gif


Res ne zastopim tega "jebanja" hrvatov in obratno. Politika je res kur*ba!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Lejta svetovljana vsak in edin Hrvat ki se tukaj v SLO ustavi ali na počitnicah na smučanju ali pride kakšno blago iskat govori po hrvaško, nihče se ne potrudi slovensko niti besedice. Dajta mi razlog da bi se jaz trudil po njihovo, če pa vse LEPO razumejo po slovensko? Kaj se vidva koga bojita? A sta slučajno bebca da hodita na dopust nekam kjer se bojita da vaju bodo zaradi materinega jezika razbili? Kaj je z vami ljudmi narobe?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Kaj je s tabo narobe ?
smile-1.gif


Je pa res, sem ponosen državljan!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Če ti znaš jezik sogovornika, on pa tvojega ne, ne vedim razloga, da ne bi govoril v njegovem jeziku, katerikoli to je.

Vsi hrvati ne razumejo tako dobro slovensko, zato če le znam povedati po hrvaško, to tudi naredim, če ne drugega je to zame dober trening, znanje jezika pa še nobenemu ni škodilo...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.479
2.948
113
Tudi jaz govorim po hrvaško, tu in tam se mi pri kaki besedi zalomi, drugače pa ni problem. Živim 3 km od meje, sosedje v Vinogradu so hrvati, odnosi popolnoma korektni, prijazni ljudje, pa tudi na dopustu še nisem imel težav, jih tudi ne iščem.
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kaj je s tabo narobe ?
smile-1.gif


Je pa res, sem ponosen državljan!
cheer.gif

Popolnoma nič se ne bojim batin. Nimam popolnoma nobenega razloga za strah. Hrvaško ne govorim zato, da bi s tem nekomu ugajal, ampak zato ker se mi to zdi korektno in popolnoma O.K. Sam osebno o hravtih nimam slabega mnenja. Na morje hodim tja vsako leto, na Hrvaškem imamo tudi nepremičnino kamor se vsako leto vračamo.
Imaš prav, neke podobnosti med našim in nemškim jezikom res ni. Ampak veš, tudi hrvaški jezik ima kar nekaj izrazov popolnoma drugačnih od naših. In tako kot ti ne razumeš 100% vseh njihovih izraziv, velja tudi obratno.

Konec koncev pa vsak preživlja in doživlja svoj dopust po svoje.
Meni osebno je hrvaško morje veliko vredno, izkušnje so dobre in nimam popolnoma nobene potrebe po nekih "in" destinacijah v Grčiji, Turčiji in še kje drugje.

Jaz ostajam zvest hrvatom
evil.gif


Btw.
Nacionalna zavest pri meni ni ravno visoka.
smirk-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Lejta svetovljana vsak in edin Hrvat ki se tukaj v SLO ustavi ali na počitnicah na smučanju ali pride kakšno blago iskat govori po hrvaško, nihče se ne potrudi slovensko niti besedice. Dajta mi razlog da bi se jaz trudil po njihovo, če pa vse LEPO razumejo po slovensko? Kaj se vidva koga bojita? A sta slučajno bebca da hodita na dopust nekam kjer se bojita da vaju bodo zaradi materinega jezika razbili? Kaj je z vami ljudmi narobe?

Vidiš, lahko vzameš slovenijo iz balkana (EU), nemoreš pa vzet slovenca iz balkana. To je klasično balkansko razmišlanje,
nebom govoril po njihovo, ker me razumejo... Zato pa so fužine "mali zagreb", človek že 20 let v slo, pa ne govori besede slovensko,..
In tu se lahko mi razlikujemo od njih, pridem dol, mu naročim kosilo v prfektni hrvaščini, in to je to...
Pa hrčki dejansko ne razumejo slovensko, mam xy poznanih hrvatov in vsi pravijo da ko se pogovarjam po tel. razumejo 20%,...
Če se lahko se prilagodim, tut meni nebi pasalo da se mi žena od turka dol zamotana šeta po trgovini,... Prilagodi se okolju
koliko se le da....