V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
SIcer se tu nikakor ne strinjam z DEMZem, ker pač po moje je šlo tu za močne mučke, me pa zgodba kot opis nedotakljivih spominja na situacijo pri sorodnikih, ki so nekaj investirali v objekt s pomočno Agencije za kmetijske trge (zgodba je že iz dolgih let nazaj in se je vmes situacija že izboljšala). V glavnem, ko je prišel čas za zahtevek za izplačilo za razpis, so iz agencije javili, da je znesek na računu za 2 centa manjši od zneska na predračunu (za to je bilo potrebno nakazati 2 centa na dotično podjetje in potrdilo o plačilu in še nekaj dodatnega (kar se trenutno ne spomnim) poslati na agencijo. Za cela 2 centa.) in, da za objekt nimajo uporabnega dovoljenja. Ker je v razpisu takrat, ko so se prijavili bil pogoj "Pravnomočno gradbeno ALI uporabno dovoljenje" so se pač prijavili brez uporabnega, iz agencije pa so jim pojasnili, da pač pravnomočno gradbeno ni več OK, ker se je direktor tako odločil... Ko jim je dotični pojasnil, da bo šel v tožbo proti njim, pa mu je zaposlena pojasnila, da tam dela zgolj še en dan, in, da ji je popolnoma vseeno, ker tam dela zgolj še en dan, obenem pa mu je zahtevek zavrgla in mu poslala dodatno kontrolo za investicijo in zahtevek za uporabno dovoljenje, kar je stalo še dodatnih 15.000 EUR, da je imela vsaka stvar na objektu svoj pečat, da je zadeva popolnoma po standardih in z vsemi žigi. O tem, da je v razpisu pisalo pravnomočno gradbeno ali uporabno dovoljenje pa niti besedice več... Toliko o JS. Težke zgodbe so tu, ki pa ne pridejo v javnost. Pač v SLO JS dela bolj proti ljudem, kot pa zanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
To s subvencijami in raznimi nepovratnimi sredstvi je znana zgodba, obravnava stranke včasih izgleda bolj kot obravnava kriminalca.

Na faksu sem imel prfoksa, ki je bil sodni izvedenc za inovacije (pustimo za trenutek absurdnost besedne zveze), in se je nekoč zgražal nad norostjo države, ki ti je "potalala" sredstva (ali pa samo davčno oljašavo) za spodbujanje inovacij v podjetju, čez nekaj let, pa te je tožila za vračilo sredstev, ker tvoje inovacije niso bile dovolj "inovativne".

Takšna norost je skoraj pokopala tudi Bio separations, in bila tudi eden od razlogov, da se je takšna top šit firma ob prvi resni priliki prodaja v tuje roke - lastniku z dovolj kapitala, da je lahko poplačal izsiljevalski namišljeni dolg (tj. racket) lastne države, in takšnemu, ki teh sredstev za preživetje ne bo več rabil (ali pa si bo lahko špogal dovolj zaje6ane odvetnike, da državi takšne neumnosti ne bodo več prišle na misel).

Je pa res, da nekaj te SDKjevske miselnosti z leti le popušča. Še 100 let pa bomo normalna država...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

caki. nekaj je izvrsba, nekaj je pa blokada. o cem ti zdej govoris.

ce so e na racunu, banka vzame in ni blokade.
ce ni e na racunu, banka blokira racun, in je tudi vidno v raznih evidencah.

Ne postavljajte me na laž in Apollo8 , naslednjič ti bom vrat pregriznil :gorjaca: . Sedaj si mi že nekajkrat na ta način vskočil v besedo in dovolj te imam. Namesto da bi mi rekel "hvala" ker sem ti dal zastonj informacijo iz terena :mad: !

Samostojen sem že več kot 30 let in prvih nekaj let sem si celo sam vodil knjige. Program za izračun plač sem si prvič naredil še v Quattro-pro ju. Od 1997 dalje imam pa zaposleno lastno računovodkinjo in ni zunanja. Zato dobro vem kaj govorim in mi ni treba preveč soliti pameti. Zaželjeno je pa seveda, da me popravite če je kaj narobe.

Sedaj je Furs, včasih je bil pa Durs ali davčna uprava ali ... marsikaj. Danes če kaj ni pravočasno urejeno, pošljejo opomin. Bilo je obdobje, mislimda v Ropovih ali Bajukovih časih, ko niti opomina niso poslali ampak so enostavno zablokirali račun. Potem si se pa yebal naprej.

Postopek je pa tako, da Furs pošlje odločbo istočasno tebi kot dolžniku in banki kot izvajalcu. v tistem trenutku je banka dolžna blokirati račun in izplačati iz njega terjan denar. Potem ga odblokira. Pa če je bil račun zablokiran samo eno sekundo - pa je zabeleženo v registrih.

Če si s.p. je pa še večji hec. Takrat se ti ne obesijo na poslovni račun ampak na osebnega. Zakaj tako - nimam pojma, toda tako je. Ker imam dogodek, ko je bila računovodkinja na porodniški in je žena urejala zadeve - preko proklika plačala prispevke delavcev, ni pa opazila da je bilo zavrnjeno zaradi napake v sklicni številki. Nič niso opozorili, samo dobil sem obvestilo o plombi in konec. Ko sem klical v Brežice so mi pojasnili da se postopka ne da ustaviti, ker ga mora banka izpeljati. Potem so 14 dni črpali denar iz mojega osebnega računa in to po kontih, ne v enem znesku. :nigladek: Noro in nikoli nismo uspeli posešteti skupaj kaj vse so sploh potegnili dol. Kot da bi v hosti srečal raubarja ki ti obrne vse žepe !

Tako je to in tako ta zadeva deluje. Furs pa deluje tako kot mu pravkar vlada naroči. Ko se vlada zamenja, tudi mi začutimo spremembo pri načinu delovanja davčne uprave. In če bo nekdo rekel da ni res, pomeni da nima firme oz. nima pojma.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kar se pa tiče čisto prvega, ko sem nabavljal elektromaterial za obnovo mašine, zopet nimate pojma. Obstaja namreč limit pri gotovinskem poslovanju, mislim da je danes 500 Ejev. Včasih je bilo 200 DEM ali kako ...
Torej če si hotel kupiti malce več, še danes je tako, moraš zadevo izvesti preko poslovnega računa. Danes ko imamo ifone itd, je enostavno, včasih je pa to pomenilo en dan časa. Narediti predračun, ga poplačati, iti z dokazilom o plačilu tja po robo.

Lahko bi plačal z gotovino seveda, toda v tem primeru zadeve ne bi mogel spraviti v stroške in si povrniti DDV. Prej še PD.

Tako je to. Marsikaj je bilo pa še marsikaj bo. Toda na laž me pa ne boste postavljali, ker je čisto vsak moj zapis resničen, razen pri vicih. Tisti so pa res velikokrat izmišljeni ali kopirani.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.715
-1.015
113
145 km SZ od Opatije
Čaki, a se men sam zdi, a zdej ti hočeš pozornost preusmerit drugam? Ker tole zgornje nima kaj dost z odrezano roko ...

Torej, še vedno čakam, da mi nek "pametnjakovič" dokaže, da je plačuje zavarovanje za svoje ude za zavarovanje v višini več kot milijon evrov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Res je, sorry. Jaz sem se samo poizkušal rehabilitirati in vrgel Apolotu nazaj cegel v bučo. Mislim da bo treba še enega ..

Kar se pa one bjonde tiče, pa lahko zaradi mene dela s svojim telesom karkoli, toda zgodba iz vidika zavarovalnic je enostavno preveč neverjetna. Ker sem do sedaj že nekaj sveta videl, ne najdem nikjer podobne reference in mi je vse skup zavarovalniški konstrukt. Kar lahko opazujemo velikokrat, jaz osebno pa tri leta nazaj ko je njihov cenilec iz desetih metrov strokovno ugotovil, da "torej tole pa ni bilo storjeno na parkplacu". Kasneje je pa odvetnik povedal, da če greva v tožbo, da imava prbl. 10% šanse da kaj dobiva. Ob vseh sklenjenih zavarovanjih in to že od mojega prvega avta dalje.

Smem dvomiti? Verjetno smem, kadar VAM paše, sicer pa ne. Še do danes mi ni Matej potrdil, da bi - on ali pa katerikoli njegov znanec, torej bil sposoben si zavestno odrezat roko, proti pričakovanju neke odškodnine.

Tale Abramov mora bit nek ogromen telepat, da tako deluje. En tak ruski Rasputin. o_O Ali pa zavarovalnice lažejo. Kar je precej pogost primer, vsaj kar se mene tiče.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Nekaj strani nazaj je nekdo že izbrskal več podobnih primerov. Kaj pa je to kaj posebnega? Ko so ljudi vpoklicali v vojsko, se je kakšen šel tudi ustrelit v nogo, da se je rešil uniforme. In kakšen se je tudi na štrik obesil.

Tle zraven, sredi Lj, je ena bejba zapeljala pred vlak, ker bi morala na tisti dan iti v zapor.

Glede Abramova pa: srečo imaš, da takšnih ljudi ne poznaš. Takšnih psihopatov srečaš v korporativnih okoljih cel kup, le da tam kakor uspešno prosperirajo. Abramov je za kaj takega le prebutast.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Garfildd
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bom še malce dodal. Zavarovalnina o kateri ves čas pišejo, je pa nekaj čez milijon Ejev. Toda punca ni sama, torej bi si jih morala deliti z soudeleženci. Torej Abramovim in njegovo familijo ali kako :sprasujemse: .

Za odrezano roko bi ji tako ostalo morda 200.000 Ejev? Kaj naredi 20 let stara punca z 200 tisoč Eji in brez roke? Si najde nekega trumpa da jo bo živel naprej? :sprasujemse:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.715
-1.015
113
145 km SZ od Opatije
Kar lahko opazujemo velikokrat, jaz osebno pa tri leta nazaj ko je njihov cenilec iz desetih metrov strokovno ugotovil, da "torej tole pa ni bilo storjeno na parkplacu". Kasneje je pa odvetnik povedal, da če greva v tožbo, da imava prbl. 10% šanse da kaj dobiva. Ob vseh sklenjenih zavarovanjih in to že od mojega prvega avta dalje.
To se je tudi meni zgodilo, sem komaj uspel uveljavit škodni zahtevek. Ampak, kot sem že enkrat prej napisal, tu ne gre za 1000€ plačila, tu gre za velike vsote. In, če bi bil jaz na strani zavarovalnice bi tuda sam želel preverit, če je škodni primer upravičen. In, da je zadeva transparentna. Kar v tem primeru zagotovo ni, je preveč naključij.
Ne rečem, mogoče je bila res nesreča. Ampak glede na predstavljene indice dvomim, da je šlo za naključno, pač pa za planirano dejanje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.817
4.314
113
Čaki, a se men sam zdi, a zdej ti hočeš pozornost preusmerit drugam? Ker tole zgornje nima kaj dost z odrezano roko ...

Torej, še vedno čakam, da mi nek "pametnjakovič" dokaže, da je plačuje zavarovanje za svoje ude za zavarovanje v višini več kot milijon evrov.
Sem sirotinja, imam samo za 300.000€ ZV za celo telo, cela premija nekih 22€ se mi zdi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.715
-1.015
113
145 km SZ od Opatije
Bom še malce dodal. Zavarovalnina o kateri ves čas pišejo, je pa nekaj čez milijon Ejev. Toda punca ni sama, torej bi si jih morala deliti z soudeleženci. Torej Abramovim in njegovo familijo ali kako :sprasujemse: .

Za odrezano roko bi ji tako ostalo morda 200.000 Ejev? Kaj naredi 20 let stara punca z 200 tisoč Eji in brez roke? Si najde nekega trumpa da jo bo živel naprej? :sprasujemse:
Res je, tudi to imaš prav. Ampak ne pozabi, da je tale Abramov zelo sposoben manipulator. Julija ni bila prva oseba, ki jo je zmanipuliral.
Glede na tvoj zapis bi šel jaz še dalje; vse bi pobral Abramov, Juliji ne bi ostalo nič, niti 200000€, pa staršem prav tako ne.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nekaj strani nazaj je nekdo že izbrskal več podobnih primerov. Kaj pa je to kaj posebnega? Ko so ljudi vpoklicali v vojsko, se je kakšen šel tudi ustrelit v nogo, da se je rešil uniforme. In kakšen se je tudi na štrik obesil.

Tle zraven, sredi Lj, je ena bejba zapeljala pred vlak, ker bi morala na tisti dan iti v zapor.

Glede Abramova pa: srečo imaš, da takšnih ljudi ne poznaš. Takšnih psihopatov srečaš v korporativnih okoljih cel kup, le da tam kakor uspešno prosperirajo. Abramov je za kaj takega le prebutast.

Hmmm ... v bistvu sem nekoč že bežal iz neke firme pred psihopati. Toda nikakor v takem stilu kot je tu. Niti oče me ne bi mogel nagovoriti na kaj takega. Meni je to enostavno nepredstavljivo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.817
4.314
113
Res je, sorry. Jaz sem se samo poizkušal rehabilitirati in vrgel Apolotu nazaj cegel v bučo. Mislim da bo treba še enega ..

Kar se pa one bjonde tiče, pa lahko zaradi mene dela s svojim telesom karkoli, toda zgodba iz vidika zavarovalnic je enostavno preveč neverjetna. Ker sem do sedaj že nekaj sveta videl, ne najdem nikjer podobne reference in mi je vse skup zavarovalniški konstrukt. Kar lahko opazujemo velikokrat, jaz osebno pa tri leta nazaj ko je njihov cenilec iz desetih metrov strokovno ugotovil, da "torej tole pa ni bilo storjeno na parkplacu". Kasneje je pa odvetnik povedal, da če greva v tožbo, da imava prbl. 10% šanse da kaj dobiva. Ob vseh sklenjenih zavarovanjih in to že od mojega prvega avta dalje.

Smem dvomiti? Verjetno smem, kadar VAM paše, sicer pa ne. Še do danes mi ni Matej potrdil, da bi - on ali pa katerikoli njegov znanec, torej bil sposoben si zavestno odrezat roko, proti pričakovanju neke odškodnine.

Tale Abramov mora bit nek ogromen telepat, da tako deluje. En tak ruski Rasputin. o_O Ali pa zavarovalnice lažejo. Kar je precej pogost primer, vsaj kar se mene tiče.
Daj mi prosim povej kaj krije zavarovanje "na parkirišču" ?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.715
-1.015
113
145 km SZ od Opatije
Hmmm ... v bistvu sem nekoč že bežal iz neke firme pred psihopati. Toda nikakor v takem stilu kot je tu. Niti oče me ne bi mogel nagovoriti na kaj takega. Meni je to enostavno nepredstavljivo.
Tudi jaz ne. Sva pač povprečna. A če pogledaš gaussovo krivuljo, ti bo jasno, da se vsi ne moremo zgužvat pod tisti zvonc :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Res je, tudi to imaš prav. Ampak ne pozabi, da je tale Abramov zelo sposoben manipulator. Julija ni bila prva oseba, ki jo je zmanipuliral.
Glede na tvoj zapis bi šel jaz še dalje; vse bi pobral Abramov, Juliji ne bi ostalo nič, niti 200000€, pa staršem prav tako ne.

Torej je treba Julijo zaščititi !

Manipulatorji obstajajo, toda tale primer ... že res da je punca blond, toda tako blond pa spet ni človeka. :nigladek:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Daj mi prosim povej kaj krije zavarovanje "na parkirišču" ?

Odškodnino za škodo, ki jo je povzročila tretja oseba ali kako? Zavarovalnica je ~40 let veselo pobirala zavarovalnino, potem ko sem pa dejansko sam postal na vrsti - pa prst v rit!

Takega sistema ne rabim. Je popolnoma primerljiv s situacijo če grem sredi noči skozi ulico in me nekdo "nežno" obrauba. Zato ker v mojem primeru vsaj tepen nisem bil .. :confused:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.635
14.334
113
Smem dvomiti? Verjetno smem, kadar VAM paše, sicer pa ne. Še do danes mi ni Matej potrdil, da bi - on ali pa katerikoli njegov znanec, torej bil sposoben si zavestno odrezat roko, proti pričakovanju neke odškodnine.
Seveda, da ti nisem potrdil, saj nisem nor. Kar pa še ne pomeni, da zaradi tega, ker se jaz ne bi samopoškodoval ali pa tega ni naredil kdo, ki ga ti poznaš, nikjer na svetu ne obstaja oseba, ki bi to dejansko naredila. Primerov je mnogo in kar nekaj jih je bilo tudi že navedenih v tej temi - vse zgolj in samo zate oz. zaradi tebe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.635
14.334
113
A dej, ne seri. To maš ti za smrt, ne pa za odrezano roko ...

naslednji
Ne ne, to je brez problema ZV za 100% invalidnost potem je pa odvisno kakšen % dosežeš na podlagi neke nezgode in temu primerno se preračuna odškodnino/zavarovalnino.

Tudi Julija je zavarovana na podobne vsote (več 100.000€ za 100% invalidnost) in potem se to sešteva zaradi več polic, posledično mediji pišejo o 1+ mio € zavarovalne vsote. Ker pa so pogoji od police do police različni in ker izguba roke v zapestju ne pomeni 100% invalidnosti ampak je to načeloma največ 75% invalidnosti, pa ona niti približno ne bi dosegla tako visokega izplačila ampak konkretno manj (na blef - 60-75% tega zneska). Ob predpostavki, da se dokaže, da je dejansko šlo za nezgodo in ne za namerno poškodovanje seveda. Zato pa demz dejansko popolnoma brca v temo s svojimi izjavami, da je zdaj zavarovalnica na vrsti z izplačilom. Ni. Na vrsti je sodišče.