V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

I

Izbrisan uporabnik #9334

Mater imam pomembne znance :aplauz: !

Imam poslovno idejo. Bi Janez in Roglič naredila en kroskantri okoli krvavca? 20% bi šlo v dobrodelne namene itd ... :cheer: Vreme je še kar, ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne ne :poreden:, jaz bi bil organizator. Organlizatorjev se pa ne lovi, ker so zelo zaposleni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kwa pa če naredimo, da istočasno štartata vsak iz nasprotnega konca in merimo za koliko bota falila Tiho Dolino? Se vsaj spotikala ne bosta vmes.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
:D

Ne. Blokada je bila objavljena avtomatsko, ko so se samovoljno odločili trgati tiste cente iz računa. KER NISEM hotel plačat nekaj, kar jim ne pripada !
Če se ti nekdo vsede na račun, je avtomatska blokada, če ne veš tega. Pa imaš lahko +milijon na njem. Se je ne da ustavit, ker (zdajšnji) Furs istočasno pošlje priporočeno pismo s povratnico dolžniku ter banki. Vmes je rezerviranih tistih 8 dni. Ker je bila banka uradno že v istem hipu obveščena, se postopka ne da več ustavit, gospot policaj :nigladek: . Tako je in približno tako je bilo tudi v 90. letih, kamor ta moj dogodek spada.
To ni res. Račun imaš blokiran v primeru da na njem ni dovolj sredstev da bi opravili izvršbo (v celoti). Če imaš sredstva na računu, ti enostavno poberejo denar, banka ti pa stroške zaračuna. Tko da al si se vse skupaj (slabo) izmislil ali pa si bil brez denarja na računu in ti je izvršba (za nekaj tolarskih centov kot si napisal sam) zablokirala račun.

In - DA. Ker je šlo za opremo v kar precejšnjem znesku in to pri firmi, s katero smo se poznali že dolga leta in precej sodelovali nekoč. Zadnjih ~5 let pa ne, ker nisem trenutno potreboval njihovih storitev itd ...

To nima nobene veze, blokade racunov ti v poslovnem svetu povzrocijo, da poslovni partnerji zelijo avanse. Z rabati to nima veze, sploh ce kupujes v vecjih kolicinah.

Hudič je v podrobnostih, dragi apolo. Ki te pa prav nič ne brigajo. Zgodba je pa lep primer, kako imamo večkratne kriterije, ko se gre za funkcioniranje družbe.

Zgodba ja. Fikcijska in se to slabo napisana. Ker trdis da se je zgodila je pa pac laz.

Nekdo ti da robo in plačaš - stvar rešena.
Nekdo ti da robo in jo plačaš z zamikom - stvar rešena.
Nekdo ti obljubi da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo (avans itd ) - stvar rešena.

Potem ti nekdo obljubi, da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo - potem pa noče plačat ?? ( ravno tale primer) ??

Ne vem kaj ima napisano s cimerkoli v temi. Razen da bluzis.

Ja, naj se razjasni. Toda obligacija mora tečt ! V tem je štos kar govorim. Dokler zavarovalnica ni sprejela akontacije za zavarovalno pravico, bi se zares smela izvleči iz posla. Ker ga je pa sprejela - naj pa požre kar je pač sprejela. End. Tudi zame kot malega državljana so postavljena ta pravila. Je morda zavarovalnica (in država zanjo) kaj več?

Ne pisat o obligacijah ker ocitno nimas pojma o njih. Ce bi bilo karkoli krseno, bi Abramov lahko civilno tzil zavarovalnico in tozbo tudi dobil. Zavarovalnica se drzi pogodbe ki jo je podpisal Abramov. Strinjal se je s tem da zavarovalnica lahko zadrzi izplacilo. Tko da nehaj ze javkat, ker se niti Abramov ne pritozuje.

Apolo - nikar. Ne smesi se

Oh jejhata no...ne ti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Matey

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Ne postavljajte me na laž in Apollo8 ,

Sam se postavljas. Ti napises nekaj kar ni res, mi samo obelodanimo to.

naslednjič ti bom vrat pregriznil :gorjaca: .

Srau pa letu. NE izrekaj grozenj ki jih lahko kdaj obzalujes.

Sedaj si mi že nekajkrat na ta način vskočil v besedo in dovolj te imam. Namesto da bi mi rekel "hvala" ker sem ti dal zastonj informacijo iz terena :mad: !

Tezko ti vskocim v besedo ce komentiram z nekajdnevnim zamikom. Ti pojma nimas kaj "teren" zares pomeni, tko da si ne pripisuj necesa kar se ni zgodilo.

Samostojen sem že več kot 30 let in prvih nekaj let sem si celo sam vodil knjige. Program za izračun plač sem si prvič naredil še v Quattro-pro ju. Od 1997 dalje imam pa zaposleno lastno računovodkinjo in ni zunanja. Zato dobro vem kaj govorim in mi ni treba preveč soliti pameti. Zaželjeno je pa seveda, da me popravite če je kaj narobe.

Oksimoron leta. Pocasi preberi kaj si napisal in se vprasaj ce ima smisel te dve trditvi eno za drugo izrect.

Sedaj je Furs, včasih je bil pa Durs ali davčna uprava ali ... marsikaj. Danes če kaj ni pravočasno urejeno, pošljejo opomin. Bilo je obdobje, mislimda v Ropovih ali Bajukovih časih, ko niti opomina niso poslali ampak so enostavno zablokirali račun. Potem si se pa yebal naprej.

Ja racun so ti zablokirali e na njem ni bilo denarja. Sicer so samo denar pobrali.

Postopek je pa tako, da Furs pošlje odločbo istočasno tebi kot dolžniku in banki kot izvajalcu. v tistem trenutku je banka dolžna blokirati račun in izplačati iz njega terjan denar. Potem ga odblokira. Pa če je bil račun zablokiran samo eno sekundo - pa je zabeleženo v registrih.

Če si s.p. je pa še večji hec. Takrat se ti ne obesijo na poslovni račun ampak na osebnega. Zakaj tako - nimam pojma, toda tako je.

ZAto ker kot s.p. odgovarjas z vsem svojim premozenjem in ce je poslovni racun prazen, ti bodo vzeli z osebnega. Ce je tudi ta prazen, ti bodo na koncu vzeli tud hiso in pasjo uto od flokija ce bo treba da dolgove poplacas.

Ker imam dogodek, ko je bila računovodkinja na porodniški in je žena urejala zadeve - preko proklika plačala prispevke delavcev, ni pa opazila da je bilo zavrnjeno zaradi napake v sklicni številki.

Ni opazila da ima se vedno enako sredstev na racunu? Pa to bi mogla ce skoz nad nulo poslujete.

Nič niso opozorili, samo dobil sem obvestilo o plombi in konec. Ko sem klical v Brežice so mi pojasnili da se postopka ne da ustaviti, ker ga mora banka izpeljati. Potem so 14 dni črpali denar iz mojega osebnega računa in to po kontih, ne v enem znesku. :nigladek: Noro in nikoli nismo uspeli posešteti skupaj kaj vse so sploh potegnili dol. Kot da bi v hosti srečal raubarja ki ti obrne vse žepe !

Ocitno imate tezave tako v racunovodstvu kot pri poslovodenju.

Tako je to in tako ta zadeva deluje. Furs pa deluje tako kot mu pravkar vlada naroči. Ko se vlada zamenja, tudi mi začutimo spremembo pri načinu delovanja davčne uprave. In če bo nekdo rekel da ni res, pomeni da nima firme oz. nima pojma.

V vec posameznih demantijih sem ti napisal da zadeva ne deluje tako kot opisujes ti.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Odškodnino za škodo, ki jo je povzročila tretja oseba ali kako? Zavarovalnica je ~40 let veselo pobirala zavarovalnino, potem ko sem pa dejansko sam postal na vrsti - pa prst v rit!

Takega sistema ne rabim. Je popolnoma primerljiv s situacijo če grem sredi noči skozi ulico in me nekdo "nežno" obrauba. Zato ker v mojem primeru vsaj tepen nisem bil .. :confused:
In kakšna je bila ta poškodba ki se je videla na 10m da ni to to?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zadnji konec kombija, okoli katerega pa res ne hodim vsaki dve minuti? In tako mi je nekdo razbil avto nekje na relaciji Sremič - Vrhnika - Krško, kjer sem šele opazil da imam zadnji štosfenger razbit ! Pa haubo tudi itd, vse kar ni direktno vidno skozi špegu.

Apollo8 , realnega sveta nisi nikoli videl. Nabijaj svoje blodnje še naprej, me niti ne preseneča da imamo to, kar pač imamo. Fijakerski konj je bolj razgledan od tebe. In to sem ti že pred nekaj leti razlagal. Ko ti jaz povem "knjigovodsko zabeležen" primer, greš dvomit vanj. Ko ti povem, kako so me v Celju policaji na 480 metrih izmerili da sem peljal sredi dopoldneva 84 km/h, čeprav je tam ležeči policaj na katerem bi avto zlomil če bi bilo res, ter ostale debate s teboj ... -> lepo se imej. Nisi kredibilen, kredibilnost ti je tule priznalo nekaj tvojih očitno osebnih prijateljev in titula da si kao nek uslužbenec MNZ ali kako se vam moderno reče.

Vsaka moja izjava na tem forumu (pa na drugih tudi) je dokazljiva, saj se direktno tiče mojega življenja in življenja mojih znancev, kadar sem jih omenjal. Marsikateri dogodek ki sem ga opisoval, se je dogajal takrat ko si ti še v vrtec hodil itd ! Predstavil sem ga pa vsakič samo zato, ker je bilo treba podsmoditi nekaterim nabijačem do nezavesti, ki jih je tale forum kar precej poln. :mad: Zato , dragi paglavec (ko boš odrastel se pa javi), lepo se imej.

Lahko te pa povabim na diskreten pogovor nekje na relaciji Sevnica - Ljubljana, da boš v osebnem stiku dobil pravilen občutek sveta v katerem živiš. Ker si trenutno krepki mimosun. Pošlji zs, od jutri do petka sem ti na razpolago od 10h do enih popoldne na tej relaciji.

End!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Zadnji konec kombija, okoli katerega pa res ne hodim vsaki dve minuti? In tako mi je nekdo razbil avto nekje na relaciji Sremič - Vrhnika - Krško, kjer sem šele opazil da imam zadnji štosfenger razbit ! Pa haubo tudi itd, vse kar ni direktno vidno skozi špegu.

Apollo8 , realnega sveta nisi nikoli videl. Nabijaj svoje blodnje še naprej, me niti ne preseneča da imamo to, kar pač imamo. Fijakerski konj je bolj razgledan od tebe. In to sem ti že pred nekaj leti razlagal. Ko ti jaz povem "knjigovodsko zabeležen" primer, greš dvomit vanj. Ko ti povem, kako so me v Celju policaji na 480 metrih izmerili da sem peljal sredi dopoldneva 84 km/h, čeprav je tam ležeči policaj na katerem bi avto zlomil če bi bilo res, ter ostale debate s teboj ... -> lepo se imej. Nisi kredibilen, kredibilnost ti je tule priznalo nekaj tvojih očitno osebnih prijateljev in titula da si kao nek uslužbenec MNZ ali kako se vam moderno reče.

Vsaka moja izjava na tem forumu (pa na drugih tudi) je dokazljiva, saj se direktno tiče mojega življenja in življenja mojih znancev, kadar sem jih omenjal. Marsikateri dogodek ki sem ga opisoval, se je dogajal takrat ko si ti še v vrtec hodil itd ! Predstavil sem ga pa vsakič samo zato, ker je bilo treba podsmoditi nekaterim nabijačem do nezavesti, ki jih je tale forum kar precej poln. :mad: Zato , dragi paglavec (ko boš odrastel se pa javi), lepo se imej.

Lahko te pa povabim na diskreten pogovor nekje na relaciji Sevnica - Ljubljana, da boš v osebnem stiku dobil pravilen občutek sveta v katerem živiš. Ker si trenutno krepki mimosun. Pošlji zs, od jutri do petka sem ti na razpolago od 10h do enih popoldne na tej relaciji.

End!
Ti sam razlozi celemu forumu kako se ti zgodi da mas blokiran racun ce imas dovolj sredstev na njem.

Sej verjamem da si preprican vase in se zelo cenis ampak glede na blodnje tule gor res nisi nekdo s katerim bi zabijal cas sredi dneva. Ce se bova kdaj srecala na kakem alter meetu ali pa nakljucno - ni problema, da bi se pa nacrtno dobival s teboj da ti povem da si nabijac pa ne vidim potrebe.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti sam razlozi celemu forumu kako se ti zgodi da mas blokiran racun ce imas dovolj sredstev na njem.

Sej verjamem da si preprican vase in se zelo cenis ampak glede na blodnje tule gor res nisi nekdo s katerim bi zabijal cas sredi dneva. Ce se bova kdaj srecala na kakem alter meetu ali pa nakljucno - ni problema, da bi se pa nacrtno dobival s teboj da ti povem da si nabijac pa ne vidim potrebe.

Hvala enako. S tem da meni se ni težko srečat s tabo. Ti si pa nek državni uslužbenec, ki bi pa še posebej moral vedeti kako sistem deluje. Toda - ne! Ko ti jaz prinesem podatek da me je na cesti policaj zavestno izigral, se postaviš na njegovo stran in greš teoretično negirat mojo osebno izkušnjo :nigladek: . Namesto da bi mi bil hvaležen za informacijo iz terena.
Ko ti pokažem kako FURS funkcionira, si zopet pameten kot tristo hudirjev in ugovarjaš tistemu kar je res. Pa - kwa si ti zaeden? Ne, midva pa res nisva sogovornika. In - lahko imaš na računu 10 milijonov sredstev, toda ko se bo nekdo odločil črpati svoj denar iz njega (v mojem primeru takratni Durs ali kako se je že takrat imenoval?) , bo takrat nastala blokada na računu. Pa če se gre samo za par tolarjev.

Sedaj se pa yebi ! Policaj usekani. :nigladek: Če že opravljaš neko delo, ga vsaj opravljaj kot treba :mad:, šalabajzer! Ne pa policaj.