V Sloveniji nam gre zelo dobro

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Da, sprejmi ga!
To bi bil zaresen in praktičen doprinos Sloveniji. Za razliko od onega konja zgoraj, ki je prilepil izvleček iz uradnega lista z neskončnim upanjem, da je tako pojasnil uspešno funkcioniranje države v štiritaktnem režimu s centralnim mazanjem
tongue-1.gif
.

More prvo kdo ponudit.

PRoblem Slovenije je, da bo jutri Mirko, ker bo to vsecna poteza, recimo sprejel zakon o financni policiji. Tja bo premestil carinike in davcne inspektorje. In kaj se bo zgodilo po pol leta? Nic, se vedno bodo na pocivaliscih iskali cigarete in kurilca. Ker ti ljudje (nic slabega sicer o njih), ne razmisljajo kot preiskovalci. Zal ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsi funkcionalno uporabni zakoni so bili sprejeti do nekje ... 1993 leta (?), takole na pamet. Kasneje so se dograjevali samo še aneksi in dopolnila. Zakon čez zakon, pravilo preko prejšnjega pravila. "Krojaček Hlaček" !
rolleyes-1.gif
(težko verjetno, da se ga bo še kdo spomnil)
Vso tisto zakonodajo po nekje 93. letu so spravili skozi samo z namenom kraje državne srebrnine! Tu in tam so nas, navadne državljane, vljudno povabili na referendum, zato da so bili oprani pred pravdo - pred Bogom pa niso, prav gotovo ne!

In tu se moja ljubezen do države konča. Slovenija je v meni, itak. Slovenija kot institucija pa, - žal !

Rešitev? Skenslati čisto vse anekse k zakonodaji po 1993. letu, morda še najbolje reset kpl. zakonodaje in začeti znova. Vendar postopek začeti z ustanovitvijo zelo močne finančne in premoženjske policije na presečni dan. Ta policija bi morala imeti zadolžitev raziskave gibanja premoženja v preteklost, do trenutka osamosvojitve 1991 leta. Predlagam namreč to leto takole, naivno. Do takrat so namreč bile zadeve dokaj znane in urejene, potem pa ne več.

Vse kar trenutno izvajamo, pa samo (po domače) "mešamo drek" ki čedalje bolj smrdi. Ter si poglabljamo karmo
rolleyes-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Spet si zasel iz konstruktivne debate.

Ce se uvede tako pravilo, se lahko tebe kaznuje se za vse odkrite in neodkrite prekrske ki si jih naredil z avtom od leta 91 naprej. Poleg tega financna policija ne bi imela cesa poceti, zakonodaja leta 93 se ni poznala mnozice gospodarskih kaznivih dejanj... Itd...

Ze ce jutri zacnemo preiskovati od kod ljudem denar itd, bo veselo.

Ampak ne dolgo, ker bo polovica jamracev in ljudi, ki kricijo "pokradli ste drzavno srebrnino", obmolknilo, ko bodo prejeli vabilo na zaslisanje, ker bo ugotovljeno, da so fiktivno loceni, da gre za fiktivno samohranilko, da na crno oddajajo stanovanje, itd...

Ker verjeti v to, da ce zapres 5 tajkunov, da si resil drzavno ekonomijo, je zabloda. In cisto nic vec. In tudi zato se IMHO ne uvede prave financne policije, ker bi po prstih dobili vsi. Vkljucno z mano.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako je!
smile-1.gif
In ta praksa se izvaja že od samega začetka in čeprav v zakonu lepo piše in nekoga (dovolj močnega) dobijo, se mu nič ne pripeti.

Istočasno je naša država sposobna deložirati družino iz svojega doma zaradi nekaj evrov dolga od bogve kje nazaj - beremo zgodbe v časopisih.

Zato, čedalje bolj se zavlačuje s temi preiskavami in razčiščevanji, večji problem nastaja. Mislim da nisem prav nič skrenil iz teme.
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dobro sem prebral in razumel, v bistvu vsi vemo že ves čas, da je res tako. Zato se tudi nič ne ukrepa v tej smeri.

Iz vsega mojega zapisanega odseva, kaj prinese s seboj revolucija (zato se je je treba bati
tongue-1.gif
). Preden se ponovno vzpostavi red, traja kar precej let - v teh letih te pa kradejo in glodajo vsi, ki imajo čas in voljo. Zato če bi se šli takšno podjetje nekoč še enkrat, bi se ga morali lotiti z neomajno policijo in policijsko uro tudi!

Kako bi pa ti sicer rešil to našo zavozlano situacijo? Imamo zakon čez zakon, eden drugega negirata ali dopolnjujeta, pet pravnikov si pravni problem tolmači na 5 različnih načinov
rolleyes-1.gif
. Izvaja se ga pa največkrat samo takrat, ko je interes.

Iz vsega skupaj jaz trdim, da v Sloveniji - ne da nam ne gre zelo dobro, gre nam zanič in gre nam rakovo pot.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.275
2.515
113
v lokalni ostariji
demz pa si prepričan da si to želiš? si ziher, da ti nisi nič naredil brez računa? ali pa plačal in nisi dobil računa? da nisi nikjer "izkoristil" kakšne "luknjice"? dvomim.

ljudje živijo razmeroma ok. na žalost se velik del finančnega "prometa" ustvarja na črno. zato so v osnovi plače nizke, potem pa ti delavci (ali pa brezposelni) fušajo itd in si na črno zaslužijo lep doprinos.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.129
3.471
113
Citat:
Uporabnik alkoholik p
ljudje živijo razmeroma ok. na žalost se velik del finančnega "prometa" ustvarja na črno. zato so v osnovi plače nizke, potem pa ti delavci (ali pa brezposelni) fušajo itd in si na črno zaslužijo lep doprinos.



Dajte se prosim zavedati, da si za ta "razmeroma OK" standard letno izposodimo 1.500.000.000 €.
Odštejte ta znesek, pa si potem predstavljajte naš "realni" standard.
.
Če pa upoštevate, da bo izposojeno treba tudi vrniti, si lahko zamislite kako trd bo pristanek.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd

To je edini način, ker je država požrešna za popizdit. Od vsakega eura, ki ga zaslužim, poberejo najmanj 40 centov. Gre pa vztrajno proti 50!!!

V Švici imaš pri slabih 10k bruto dobrih 8k neto.

V Sloveniji pri slabih 10k bruto bruto dobiš na račun 4300 eurov
bonk.gif
Ne dva nacina sta. Prvi je da se izogibas placilu davkov in ob tem se jamras. Drugi pa da se izogibas placilu davkov in si pac tiho.

Mislim da dobro ves kaj si mislim o nacinu obdavcitve pri nas. In te ne obsojam. Se mi bo zdelo pa malce idiotsko ce bos se jamrat zacel
=)

Sicer pa sem zadnjic razmisljal, da bi z veseljem pomagal pri vzpostavitvi financne policije. Ker furs v trenutni obliki je enostavno smeh. To bi bil tak zanimiv karierni izziv.


Ja jamral ne bom, ker nama gre za slovenske razmere vrhunsko. Je pa dejstvo, da si nikdar v življenju ne bom izplačal 10k bruto plače, če mi bo država pobrala 6k. In zato vsi mutijo kar se le da. Če bi mi pri 10k pobrali 2 ali pa 3 nebi nič razmišljal o tem, kako čimmanj legalno plačat ampak bi enostavno nakazal. Tako pa ni čudno, da je pol d.o.o.jev na minimalcu.

Btw. Ima kdo kako idejo kako naj čoln na firmo vzamem?
hysterical-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Meni je v Sloveniji lepo.

Meni tudi. Ležim doma in dobivam za 0 dela 550 evrov. Pokojnine.

Mnogi pa delajo za 650 evrov 200 do 250 ur. Tem je šele lepo...
Verjetno vsak dan po službi vsaj eno uro skandirajo: Bravo, Cerar, bravo, Cerar....
bonk.gif


Res te ne razumem. Kaj ima Cerar s tem, da ima nekdo 650€ plače? A takrat, ko je bil JJ na oblasti so imeli pa več?
hysterical-1.gif
A zdej bo vsak pričakoval, da bo Cerar poskrbel za njegovo plačo? Al pa Janša?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Btw. Ima kdo kako idejo kako naj čoln na firmo vzamem?
Če maš doo, lahko verjetno dodaš dejavnost. Rent-a-boat ali nekaj takega. Potem je lastništvo čolna upravičeno.
Rentaš ga pa 2x na leto, 1x sebi, 1x pa ženi.
bonk.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.101
9.333
113
40
MB
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd

To je edini način, ker je država požrešna za popizdit. Od vsakega eura, ki ga zaslužim, poberejo najmanj 40 centov. Gre pa vztrajno proti 50!!!

V Švici imaš pri slabih 10k bruto dobrih 8k neto.

V Sloveniji pri slabih 10k bruto bruto dobiš na račun 4300 eurov
bonk.gif
Ne dva nacina sta. Prvi je da se izogibas placilu davkov in ob tem se jamras. Drugi pa da se izogibas placilu davkov in si pac tiho.

Mislim da dobro ves kaj si mislim o nacinu obdavcitve pri nas. In te ne obsojam. Se mi bo zdelo pa malce idiotsko ce bos se jamrat zacel
=)

Sicer pa sem zadnjic razmisljal, da bi z veseljem pomagal pri vzpostavitvi financne policije. Ker furs v trenutni obliki je enostavno smeh. To bi bil tak zanimiv karierni izziv.


Ja jamral ne bom, ker nama gre za slovenske razmere vrhunsko. Je pa dejstvo, da si nikdar v življenju ne bom izplačal 10k bruto plače, če mi bo država pobrala 6k. In zato vsi mutijo kar se le da. Če bi mi pri 10k pobrali 2 ali pa 3 nebi nič razmišljal o tem, kako čimmanj legalno plačat ampak bi enostavno nakazal. Tako pa ni čudno, da je pol d.o.o.jev na minimalcu.

Btw. Ima kdo kako idejo kako naj čoln na firmo vzamem?
hysterical-1.gif

nikoli nisem razumel, zakaj se to tretira kot mutenje, to je povsem običajna praksa povsod, razen pri nas.

zakaj bi si izplačeval višjo plačo da bom plačeval kredit za avto, če je lahko avto na firmo in ga pač uporabljaš, je pa res da pol ni TVOJ kar je pri nekaterih slovencih problem
grin1.gif


fitnes karto si lahko plačaš s firme ... itd itd zakaj je to mutenje ?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kaj naj rečem. z zdravstvom pri nas imam dobre izkušnje, tako da ne morem iti z refrenom. pol familije bilo že pod rušo sicer (eni večkrat), da pa počakam en mesec na cepljenje in ni na vrsti moj mali jutri, to mi pa ni nekaj, kar bi me iz tira metalo...
s pravnim sistemom nimam nobenih izkušenj (razen z notarji, s katerimi imam dobre)
cestna infrastruktura se sploh ne uvršča na seznam, nanjo niti ne pomislim, ko me nekdo vpraša, če sem zadovoljna s svojim življenjem. (??)
pozabil si na šolstvo, kjer pa spet ne vem kaj naj rečem. Moji zahodni kolegi niso do znanja in izobrazbe prišli tako na izi in poceni kot jaz, pa sem po nazivu in znanju povsem konkurenčna. Moj tudi. Res pa gre obakrat za naravoslovne smeri, kjer praviloma zadeve držijo vodo tudi izven slovenskih meja.

jaz ne vem, a ko nekdo vpraša, če si zadovoljen z lajfom, najprej pomislilte, kaj bi morali drugi narediti za vas. našteval si samo stvari, na katerega nimaš direktnega vpliva. in te te tako iz tira vržejo, da ne moreš biti zadovoljen?

Kakorkoli 100 ljudi 100 čudi.

Dejansko je tako, če si nekam po vezah se privlekel v državno službo, pa nisi ravno za šalterjem, niti ne previsoko, ta scena: Svetovalec I, Svetovalec II, je ni države na tem svetu, ki bi ti ponujala to, kar ti ponuja Slovenija v smislu kvalitete življenja

- varnost (na žalost bo to iz dneva v dan čedlje bolj vredno)
- kvalitetno šolstvo
- tako kvaliteten vrtec za ta denar, ga ne dobiš nikjer v svetu (vprašaj koga ki je v npr. v Angliji, kaj meni o tem)
- zdravo okolje (zrak, voda, zelenje)

če si svetovalec I ali svetovalec dva, brez odgovornosti, z EU kriteriji nikakvo plačo (1300 - 1500 €), amapk po kupni moči in kaj dobiš si pa totalen car, največji car na tem planetu. Moj kolega, ki dela v Švici, se samo kislo nasmehne, ko sliši kaj o delavnih Slovencih.

Če si pa nekdo, ki ti ni nihče nič zrihtal, si zelo pameten in zelo delaven, je Slovenija ena najsalbših držav na tem svetu, treba je pa priznat, sicer z eno veliko prednostjo, da se s slovenskim potnim listom lahko zelo enostavno relociraš po vsem svetu.

Za tiste, ki so v glavni dobi življenja doživeli že tisto mehko Jugoslavijo, šli v Sloveniji v pokoj pri rosnih 50+, ne vem če je še katara generacija ne tem svetu imela tak luksuz.
Ni več samoumevno, da bo naslednja generacija živela bolje kot njeni starši.

svetovalec 1 (28 razred) in svetovalec 2 (30) imata prvi neto plačo pod 900 €, drugi pa nekje okrog 100o neto plače...

nimaš pojma kaj je resničnost...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Res te ne razumem. Kaj ima Cerar s tem, da ima nekdo 650€ plače? A takrat, ko je bil JJ na oblasti so imeli pa več?
hysterical-1.gif
A zdej bo vsak pričakoval, da bo Cerar poskrbel za njegovo plačo? Al pa Janša?

Cerar, Janša, ali kdorkoli bi moral v času "vladanja" dati nalogo dursu, fursu in policiji, da malo "pogleda" premoženje posameznikov, za katere izgleda, da imajo 5, 10 miljonov evrov in več.
Skratka: dati zeleno luč, ali bolje: dati NALOGO!

Akrapovič in Boscarol bi verjetno prišla skozi, Jankoviæ, Popovič in podobni tiči pa zagotovo NE. Čuza + zaplemba. Obratno dokazno breme! In če jim dokažejo utajo: 15 do 20 let zaradi utaje davkov, kar je praktično pri 60-letnikih - dosmrtna.

In zakaj ne? Lahko en sam razlog, zakaj ne? Bi elita izvedla vojaški udar, da zaščiti svoje premoženje?

Švicarskim,avstrijskim in še kakšnim bankam pa bi nakazali po 100 mijonov evrov za diskete.
Pri miljardah, ki so jih že spič.kali, bi bila to zelo dobra investicija, ki bi ji SPET sledil kazenski pregon , odvzem premoženja.

Tako pa: NIČ. Pa nič. Bo, kar bo.

Bo kar bo. Ker Cerar "razmišlja", kako bi polnil proračun in zadržal glasove (tudi pokvarjene elite), ki jih zankrat ima.

Glasov je sicer vsekakor vsak mesec manj. Slovenija pa je z znanimi, obrabljenimi, stokrat videnimi ekonomskimi in drugimi scenariji POPOLNOMA BREZ PERSPEKTIVE!

Policajček Apollo pa bi se šel finančno policijo, kjer bi lovil Fate, ki čistijo na črno in tistega kostajnarja na bolšjem sejmu, ki ne izda računa za vsak škrnicl kostanjev, ki jih prodaja.

Bi Apollo (recimo) aretiral svojega šefa, ki ima (recimo) vsem na očeh hišo z bazenom za 500.000, gliser za 150.000, itd.?
Bi kuratz (strah za službo.press)! On bi jebal reveže. Zato pa je tako, kot je!
 
Nazadnje urejeno:

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kaj naj rečem. z zdravstvom pri nas imam dobre izkušnje, tako da ne morem iti z refrenom. pol familije bilo že pod rušo sicer (eni večkrat), da pa počakam en mesec na cepljenje in ni na vrsti moj mali jutri, to mi pa ni nekaj, kar bi me iz tira metalo...
s pravnim sistemom nimam nobenih izkušenj (razen z notarji, s katerimi imam dobre)
cestna infrastruktura se sploh ne uvršča na seznam, nanjo niti ne pomislim, ko me nekdo vpraša, če sem zadovoljna s svojim življenjem. (??)
pozabil si na šolstvo, kjer pa spet ne vem kaj naj rečem. Moji zahodni kolegi niso do znanja in izobrazbe prišli tako na izi in poceni kot jaz, pa sem po nazivu in znanju povsem konkurenčna. Moj tudi. Res pa gre obakrat za naravoslovne smeri, kjer praviloma zadeve držijo vodo tudi izven slovenskih meja.

jaz ne vem, a ko nekdo vpraša, če si zadovoljen z lajfom, najprej pomislilte, kaj bi morali drugi narediti za vas. našteval si samo stvari, na katerega nimaš direktnega vpliva. in te te tako iz tira vržejo, da ne moreš biti zadovoljen?

Kakorkoli 100 ljudi 100 čudi.

Dejansko je tako, če si nekam po vezah se privlekel v državno službo, pa nisi ravno za šalterjem, niti ne previsoko, ta scena: Svetovalec I, Svetovalec II, je ni države na tem svetu, ki bi ti ponujala to, kar ti ponuja Slovenija v smislu kvalitete življenja

- varnost (na žalost bo to iz dneva v dan čedlje bolj vredno)
- kvalitetno šolstvo
- tako kvaliteten vrtec za ta denar, ga ne dobiš nikjer v svetu (vprašaj koga ki je v npr. v Angliji, kaj meni o tem)
- zdravo okolje (zrak, voda, zelenje)

če si svetovalec I ali svetovalec dva, brez odgovornosti, z EU kriteriji nikakvo plačo (1300 - 1500 €), amapk po kupni moči in kaj dobiš si pa totalen car, največji car na tem planetu. Moj kolega, ki dela v Švici, se samo kislo nasmehne, ko sliši kaj o delavnih Slovencih.

Če si pa nekdo, ki ti ni nihče nič zrihtal, si zelo pameten in zelo delaven, je Slovenija ena najsalbših držav na tem svetu, treba je pa priznat, sicer z eno veliko prednostjo, da se s slovenskim potnim listom lahko zelo enostavno relociraš po vsem svetu.

Za tiste, ki so v glavni dobi življenja doživeli že tisto mehko Jugoslavijo, šli v Sloveniji v pokoj pri rosnih 50+, ne vem če je še katara generacija ne tem svetu imela tak luksuz.
Ni več samoumevno, da bo naslednja generacija živela bolje kot njeni starši.

svetovalec 1 (28 razred) in svetovalec 2 (30) imata prvi neto plačo pod 900 €, drugi pa nekje okrog 100o neto plače...

nimaš pojma kaj je resničnost...

Ravno hotel isto napisat
smile-1.gif
Da je napisal bruto znesek in ne neto.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Res te ne razumem. Kaj ima Cerar s tem, da ima nekdo 650€ plače? A takrat, ko je bil JJ na oblasti so imeli pa več?
hysterical-1.gif
A zdej bo vsak pričakoval, da bo Cerar poskrbel za njegovo plačo? Al pa Janša?

Cerar, Janša, ali kdorkoli mi moral v času "vladanja" dati nalogo dursu, fursu in policiji, da malo "pogleda" premoženje posameznikov, za katere izgleda, da imajo 5, 10 miljonov evrov in več.
Skratka: dati zeleno luč, ali bolje: dati NALOGO!

Akrapovič in Boscarol bi verjetno prišla skozi, Jankoviæ, Popovič in podobni tiči pa zagotovo NE. Čuza + zaplemba. Obratno dokazno breme! In če jim dokažejo utajo: 15 do 20 let zaradi utaje davkov, kar je praktično pri 60-letnikih - dosmrtna.

In zakaj ne? Lahko en sam razlog, zakaj ne? Bi elita izvedla vojaški udar, da zaščiti svoje premoženje?

Švicarskim,avstrijskim in še kakšnim bankam pa bi nakazali po 100 mijonov evrov za diskete.
Pri miljardah, ki so jih že spič.kali, bi bila to zelo dobra investicija, ki bi ji SPET sledil kazenski pregon , odvzem premoženja.

Tako pa: NIČ. Pa nič. Bo, kar bo.

Bo kar bo. Ker Cerar "razmišlja", kako bi polnil proračun in zadržal glasove (tudi pokvarjene elite), ki jih zankrat ima.

Glasov je sicer vsekakor vsak mesec manj. Slovenija pa je z znanimi, obrabljenimi, stokrat videnimi ekonomskimi in drugimi scenariji POPOLNOMA BREZ PERSPEKTIVE!

Policajček Apollo pa bi se šel finančno policijo, kjer bi lovil Fate, ki delajo na črno in tistega kostajnarja na bolšjem sejmu, ki ne izda računa za vsak škrnicl kostanjev, ki jih prodaja.

Bi Apollo (recimo) aretiral svojega šefa, ki ima (recimo) vsem na očeh hišo z bazenom za 500.000, gliser za 150.000, itd.?
Bi kuratz (strah za službo.press)! On bi jebal reveže. Zato pa je tako, kot je!
Prvo bi se poglobil v to od kod tebi denar za poletni oddih ob tvoji penziji. Tko da te je upraviceno strah.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:Prvo bi se poglobil v to od kod tebi denar za poletni oddih ob tvoji penziji. Tko da te je upraviceno strah.
467716-post_slo.gif

Zmeraj se žanje, kar se je sejalo. Pred nekaj desetletji nisi mogel po res zakoniti prav nič resnega ustvariti. Če bi nekako še prišel do denarja, ga na koncu nisi mogel pretopiti v materialne dobrine. Nujne so bile veze in poznanstva in nekaj malega kršenja zakonodaje. Ta navada ne izgine kar tako. Tako pri zakonodajalcu, ki dela reči prezakomplicirane, da bi bile življenjske, zlahka preverljive s strani izvrševalcev zakonodaje, kot pri "uporabnikih" zakonodaje, torej povprečnih državljanih.