Uporabni programi za IPHONE + opis + slike

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Še eno vprašanje glede itunes.

Apple je častil nov album od U2, ko ga grem gledat piše purchased, download ni nikjer kake ikonice. V mapi od itunes oz. download ga pa tudi nimam.

Kje je? Se vem, da ga lahko s torrenta potegnem, samo me bolj znanstveno zanima.
tongue-1.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Evo mi je uspelo najti
smile-1.gif


Pojdi v Music app (bivši iPod) in klikni na spodnji zavihek albums in tam notri imaš album, oz. vsako skladbo posebej za downloadat iz iclouda
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Meni tudi...

lybrary----> purchased (zgoraj desno)----> pa ga že vidiš not-----> desno spodaj download all

Če je to enostavnost in oh in sploh izkušnja
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
In po kakšnih fajlih želiš brskat? iOS aplikacije so vse v lastnem peskovniku in ne morejo videti datotek od drugih aplikacij...torej so razni file explorerji relativno neuporabni... razen, če imaš jailbreak...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Pac preko mass storage (ko se mi pokaze v Windows explorerju) nalozim prezentacije, slike, filme... Pa kaksno datoteko iz maila, wetransferja in podobno. In bi jih potem odpiral in sortiral.


Kaj pa za čiščenje prostora v notranjem spominu? Imam kao 7gb aplikcij, čeprav jih sploh nimam veliko (velikoooo manj kot na telefonu), 5gb mi pise other (nimam pojma kaj je tu misljeno) in mi tezi da ni dovolj prostora... (air 16gb 3g).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Na takšen explorer pozabi. Edino z jailbreakom. Naredi restore, pa nloži ponovno kaj rabiš.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Resno? Ne morem dokumentov (ppt, pdf), slik in videa naložit preko usb kabla brez namestitve tistega iTrash (iTunes) ali kaj podobnega in potem datotek odpirat na tablici??
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Ravny pravi:
Lahko naložiš preko mail ali pa preko oblaka
wink-1.gif
in pa seveda iTunes.
Jao
uf-1.gif
Torej domnevam, da so tudi vsi OTG kabli potem nesmiselni, saj USB ključka tako ali tako ne bo prebral...
Če preko Dropboxa ali Drive nalagam ali so stvari potem dosegljive tudi off-line (in če so, kako jih brišem da mi ne zasedajo prostora)?

iTunes v službi ne pustijo na računalnik, ker non-stop menda nekaj šari po omrežju, doma sem ga pa tudi odstranil, ker je non stop težil in hotel vedet vse
smile-1.gif
. Pa itak naprave ne uporabljam doma...

Po 2 mesecih uporabe vsak dan znova spoznavam, da je Apple super, samo nikakor ne morem ugotovit zakaj
evil.gif
Ker gre za službeno napravo pa nisem mogel ibirat, saj se nadrejenim zdijo iNaprave tako super...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Opcij je neskončno. Imaš aplikacije, ki se lahko povežejo na smb share (windows share), ftp, http, webdav, ... In preko ios aplikacije prenašaš datoteke. Potem pa imajo te aplikacije spletni vmesnik preko katerega se lahko povežeš preko brskalnika in prenašaš datoteke. Ne rabiš nobenih dodatnih aplikacij na računalniku.

Najbolj se pa uporabljajo razne cloud aplikacije ala dropbox. Tu si pa lahko označiš datoteke, ki jih želiš imeti shranjene na napravi in so na voljo tudi offline. Ostale so pa shranjene v oblaku.

Ker pa ima vsaka aplikacija svoj peskovnik je najbolje, da se vsak tip datotek shrani v bundle od aplikacije, kjer se bo uporabljal. Filmi v aplikaciji za predvajanje videa (good player je recimo zelo dober. omogoča vse žive načine prenosov datotek), dokumenti v aplikaciji za urejanje dokumentov, ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Lej... Apple je z iOS napravami spremenil filozofijo pri določenih stvareh (in uporabniku dostopen file system je ena izmed njih)... in glede na prodajne številke jim s tem zelo očitno uspeva. Na take korenite spremembe se pa težko navadijo le ljudje, ki so že od prej zapriseženi klasični računalniški filozofiji... beri: stari mački. Prihodnost (vsaj kratkoročna) pri teh napravah je pač v oblaku in to se bo treba navaditi.

PS: To, da ljudje ne izklapljajo/vklapljajo 3G-ja, WiFija in podobnih zadev pa še zdaleč ne pomeni, da naprave ne uporabljajo... jaz imam vse non-stop vklopljeno. Taka naprava na EDGE povezavi brez WiFi-ja je pač useless... za teh par % baterije na dan pa tudi ne bom časa izgubljal s spreminjanjem nastavitev (pa četudi bi bile hitreje dostopne). Za zahtevne tech g33k userje je pa vedno na voljo alternativni sistem...