upokojenci, za vas nimamo, so druge prioritete ... begunci, cigani

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Par kolegov je šlo ven v penziji.
En na Sri Lanki, dva Tajska, en Indonezija...
Imajo se bajno...
Ja, za razmislit...
Pred leti so bolje situirani ljubljanski penzionisti hodili čez zimo v opatijske hotele, sedaj pa res predvsem na Tajsko, ker je Šri Lanka bankrotirala. Menda je tudi ma Filipinih odlično in poceni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In?
To gospo so prav tvoji dali v penzijo z odlicnim %, in v odlicnih letih. Zakaj? Ker so takrat gospodarji slovencev bili malo pred penzionom in so si uredili dobre % penzije.
Potem pa hudi jansa in % dol, ker ni nikjer za vzet.
Mar bi ze prej povisali leta in pocasi nizali %, bi blo veliko bolj humano.

Zdaj pa si ob 300 eur. In se kar jih podpiras. Neverjeten si.
Janše, ki je najbolj stolkel pogoje, pa res ne podpiram. :evil:
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Razumljivo, ampak fak no, malo objektivnosti, ce ga "nasi" pobiksajo, ne bi skodilo.
Vsak desnicar na tabli ti bo rekel, da bi jj moral pustit sta na miru, pa twitter itd...

Od vasih pa ne slisis nobenega ocitka, ama vse je odlicno super fino kul, kar levi naredijo. Pa so vse za ljudi najpomembnejse zakone sprejeli. Vse.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Mhm 40 let je delala na minimalcu, penzijo ima ze tako previsoko glede na vplacila, zivi v subvencioniranem stanovanju in zraven se tarna. Boga revica mora se sama kuhati, ker drzava ne casti se dostave in kosila.

Koliko točno pa so vplačevali cigani, delomrzneži in ilegalci? Koliko je vplačevala makarovićka za svojo penzijo? Gospa je DELALA 40 let za mizerno penzijo s katero komaj preživi, krimigranti imajo pa stanovanje in hrano preskrbljeno, pa še na morje bi jih vozili.
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Cakaj malo. Kaj ukrajinci dobijo isto "zepnine", kot sirci in ostali?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
650
93

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Omenjena gospa ni lena in nesposobna. Je delala 40 let, plačo in penzijo so ji pa očitno kleptokomunajzarji pokradli, ko so bili na oblasti večino ali pa kar ves čas njene aktivne dobe.
Odvisno od definicije sposobnosti… ustvarila ni nic - nima prihrankov na strani, nima lastnega stanovanja, otrok ali nima, ali jih je vzgojila v isto bedo. Ni dovolj delati, treba tudi kaj narediti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Odvisno od definicije sposobnosti… ustvarila ni nic - nima prihrankov na strani, nima lastnega stanovanja, otrok ali nima, ali jih je vzgojila v isto bedo. Ni dovolj delati, treba tudi kaj narediti.

ne gre se zato, koliko je ustvarila, gre se za to, koliko je prispevala. 40 let je vsak mesec prispevala svoj delez drzavi. v skupno vreco. v to isto vreco, iz katere cigani ven jemljejo. vsak mesec, ze leta in leta. ne dajejo not, ven pobirajo. z blagoslovom drzave. pa ta problem ne bo kar izzvenel. ciganov je vsako leto vec ...

kje so se albanci, migranti ...

in zdaj, namesto da bi se ukvarjali z lastnim narodom, uvazamo se nove prejemnike socialne pomoci ...
 
Odvisno od definicije sposobnosti… ustvarila ni nic - nima prihrankov na strani, nima lastnega stanovanja, otrok ali nima, ali jih je vzgojila v isto bedo. Ni dovolj delati, treba tudi kaj narediti.

res je..gospa ni recimo tko sposobna kt nemc ki ga sta ga rešila mami pa ati potem je pa to poslanstvo prevzela crvena bukvica.....ampak ja vseeno je 40 let delala v državni službi, torej verjento ni sama kriva za plačo/penzijo ki si jo je zaslužila al kako? al bi morala onkraj meje k jodlarjem da bi danes lahk kolikor toliko normalno živela?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Odvisno od definicije sposobnosti… ustvarila ni nic - nima prihrankov na strani, nima lastnega stanovanja, otrok ali nima, ali jih je vzgojila v isto bedo. Ni dovolj delati, treba tudi kaj narediti.

Večino ali pa vso delovno dobo je delala v kleptokomunjarskem režimu, ko je bil ideal najemno stanovanje in štirinajst dni sindikalnih počitnic. Pa še vedno nisi odgovoril s čim si cigani, delomrzneži in ilegalci zaslužijo več kot ona, ki je pošteno v skladu z zahtevami režima delala ŠTIRIDESET let.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

S strani tvoje leve kamarile

Povem ti, da je TOČNO Tvoja kamarila naredila to mizerijo, šef jim je bil pa Peterle takrat (saj je tvoj, ane?)
Leta 1991 so ustanovili tajne managerske pogodbe in privatizacijo na vso silo. V tistem trenutku so pahnili vse povprečne in nižje delavce na minimalno plačo, bolje plačani so bili samo še vodstveni kadri.

Država kot najvešji delodajalec je pa zadevo peljala in kot sem zgoraj že navedel, so bili takrat na oblasti krščanski demokrati, šef in premier države je bil pa Peterle ! Država je vzpostavila točkovalni sistem plač po razredih, kjer so bruto plače do 22. razreda celo od minimalno :nigladek:!

Kakšen sistem je to, prosim?!! Narod pa hodi na volitve - zares bo treba plasirati v javnost primer Causescuja, da si osveži spomin :mad:.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In še primer mojega znanca, ki se je upokojil letos spomladi, bil je pa vzdrževalec v neki firmi, torej 4. stopnja izobrazbe. Naj opozorim, da je teh ljudi v naši populaciji vsaj pol ( ! ). Torej vprašam, koliko so mu naračunali za penzijo: - "440 Ejev :)."
- "Saj to je noro, niti za štrik ne boš imel da bi se zadrgnil itd o_O!"
- "Eh, saj ni tako hudo ... minimalna je pa 660 in toliko mi bodo izplačevali :aplauz: ".

- Prooosim !? Kakšen sistem mi to furamo in to že 30 let???

Mimogrede, sem že omenil, da že od 95. leta ne hodim po volitvah? Ker smrtno resno zagovarjam, da z mojim glasom ne bo nihče kradel. Če grem pa volit, pa ne bom spremenil sistema, ker moj glas še pol pljunka ni v morje simpatizerjev in uslužbencev države, ki jih je največ. In vsi čakajo kako drobtinico od korita.