Umrl je Borisav Bora Đorđević

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Oprosti tisti, ki zmore. To ni greh, ki bi ga nosil Bora :fredi:
Odpuščanje in kesanje sta neločljivi krščanski vrednoti. Alter apostol 8888 je velikemu kristjanu Bori zagotovo odpustil njegovo kesanje. Nekateri gredo raje na sodišče, kot pred Boga :evil:

Zmedeni ste.
Zmeden si ocitno ti. 8888 tezko odpusti Bori kesanje. Lahko mu odpusti dejanja zaradi katerih bi se naj Bora kesal.

Imel je dobro glasbo, velikokrat ga poslusam ampak bil je nastopac kateremu je ocitno jezik prehiteval mozgane. Tako z izjavami in dejanji med balkanskimi vojnami kot kasnejsim semi-politicnim udejstvovanjem. TO da je na koncu zivel v sloveniji je pac samo dokaz da je govoril eno zivel pa pac drugo. Dalec od tega da bi pri tem bil osamljen.

Naj pociva v miru, ce mu bo v vecnosti kdo sodil to pac ne bomo mi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.899
2.505
113
Zamesal si dva verza. Napisal je tako Dunajski konjarji kot dunajski kocijazi. Tako je prevod kar pravilen. Prvo je bilo v prvem verzu, dunajski kocijazi pa se pojavijo v drugem verzu iste pesmi. Mislim da jo imas celo prilepljeno v tej temi.
Popolnoma narobe.
Dunajski konjarji kot dunajski kocijazi sta dva popolnoma različna pomena. Tudi v originalu.
Prvo je hlapec, drugo je vrsta dela!
Tako kot četnik je četnik. In je neprevedljivo. Pa tudi samo en smisel ima :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.899
2.505
113
Zmeden si ocitno ti. 8888 tezko odpusti Bori kesanje. Lahko mu odpusti dejanja zaradi katerih bi se naj Bora kesal.

Imel je dobro glasbo, velikokrat ga poslusam ampak bil je nastopac kateremu je ocitno jezik prehiteval mozgane. Tako z izjavami in dejanji med balkanskimi vojnami kot kasnejsim semi-politicnim udejstvovanjem. TO da je na koncu zivel v sloveniji je pac samo dokaz da je govoril eno zivel pa pac drugo. Dalec od tega da bi pri tem bil osamljen.

Naj pociva v miru, ce mu bo v vecnosti kdo sodil to pac ne bomo mi.
Saj Hitler je nemško industrijo tudi dvignil na svetovni nivo.
Še rabljena nemška premija je danes več vredna kot marsikateri japonec, američan, anglež! glej ALTER.si
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
"U prvi mah mi je to ‘đubre’ zvučalo pomalo grubo, ali kad sam shvatila da je to ‘đubre’ zapravo jedna opasna, fenomenalna osoba kojom je on očaran, a ona ga nemilosrdno ostavlja, definitivno mi se dopala pesma!"
je rekla ta, ki ji je pesem napisal - Šević B.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Popolnoma narobe.
Dunajski konjarji kot dunajski kocijazi sta dva popolnoma različna pomena. Tudi v originalu.
Prvo je hlapec, drugo je vrsta dela!
Tako kot četnik je četnik. In je neprevedljivo. Pa tudi samo en smisel ima :)
Dej bebo se enkrat preberi kar sem napisal pol pa komentiraj ce bos razumel. Pokojni Bora je slovence poimenoval tako dunajski konjarji kot dunajski kocijazi. Oboje je uporabil le da v dveh locenih verzih. Zdej pejt pa pit naprej al karkoli pocnes da se spravis v stanje kjer samo ti ves kaj bi rad povedal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.899
2.505
113
Dej bebo se enkrat preberi kar sem napisal pol pa komentiraj ce bos razumel. Pokojni Bora je slovence poimenoval tako dunajski konjarji kot dunajski kocijazi. Oboje je uporabil le da v dveh locenih verzih. Zdej pejt pa pit naprej al karkoli pocnes da se spravis v stanje kjer samo ti ves kaj bi rad povedal.
Ni čudno, da si policaj. Izgleda, da si tudi s tistimi cigani gor rastel.
Mogoče pa si le toliko prijatelj z njimi, da te niso napral in si se teh grdih navad in besed od doma navadil!
Iz Zasavja pač ne moreš biti!

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: aljoman

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Ni čudno, da si policaj. Izgleda, da si tudi s tistimi cigani gor rastel.
Mogoče pa si le toliko prijatelj z njimi, da te niso napral in si se teh grdih navad in besed od doma navadil!

Ocitno so zate policaji dr. znanosti, cigani pa tutorji za bonton.

na, preberi kaj je napisal Bora in nato pametuj dalje:


Oće da se ocepe bečki konjušari.
Pa, neka se ocepe, šta će nam, u stvari.

Oće da se ocepe bečki kočijaši.
Pa neka se ocepe, kad nisu naši.

Zbogom lipicaneri i Postojinska jamo,
Bohinji i Bledovi, koji ću tamo.

Zadržite Triglave i brda kod Kranja,
planinare, smučare i ostala sranja.

Pa veselo jodlujte i igrajte šotu,
ne treba mi ništa vaše u životu.

Daćemo vam Kardelja, to je vaša loza,
daćemo vam Krško i Josipa Broza
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

mistique

Guru
16. jun 2009
13.592
1.378
113
Emona / Carnium
Kranj:
1000010536.jpg


Šota - Vallja e shotës

Follow me for more lyrics meanings or Illirycs meaning :fredi: