Trapasti, senilni, prepotentni traktoristi!

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Vozim 90 km/h (toliko je tudi omejitev) ko pred sabo na cesti vidim traktor z obračalnikom. Cesta je ravna, lepo pregledna, nasproti nobenega, zato ko se približam traktorju dam žmigavec in že zapeljem na drugi pas, ko traktor nenadoma, brez žmigavca zavije levo proti polju (polja so tam na levi in desni, ceste za na polje tam ni bilo). Zaviranje na polno in ABS ter oster zavoj v desno me je rešil pred nesrečo. Pa tudi to, da me idiotski kmet še vedno ni videl in je mirno peljal čez cesto. Če bi se ustavil, bi ga nasadil na polno sredi ceste, tako pa mi je ravno uspelo še po desnem robu priti mimo.

Tip je bil seveda nek star foter, z napol delujočim traktorjem, jaz kot "mladi divjak" sem na srečo imel nekaj bolj modernega, da so vsaj zavore in refleksi rešili kar se je dalo. Divjak seveda v narekovajih, saj sem želel mimo priti s hitrostjo enako omejitvi oz. nekaj nižjo, traktor pa je pri svojih 30 km/h mirno presekal pot.

Tele stare, samovšečne senilneže je potrebno spraviti s cest.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ni šans, da staremu vzamejo traktor, ker bo to v medije prišlo kako so mu vzeli edino sredstvo za preživljanje
bonk.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.660
9.315
113
Če je pa on traktor fural še ko je bil tvoj oče v jajcih
grin1.gif
.
Ne moreš pomagat, jih nič ne izuči. Sam sem enega podobnega čičota ustavil in nahrulil, pa ni nič pomagalo. Čukasto gledal in potem izdavil, da v vseh letih ni imel niti ene nesreče, pa da kaj mu jaz mulo bom pridigal. Vse kar mi je še uspelo naredit je bilo, da sem mu zaloputnil vrata in šel.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Vozim 90 km/h (toliko je tudi omejitev) ko pred sabo na cesti vidim traktor z obračalnikom. Cesta je ravna, lepo pregledna, nasproti nobenega, zato ko se približam traktorju dam žmigavec in že zapeljem na drugi pas, ko traktor nenadoma, brez žmigavca zavije levo proti polju (polja so tam na levi in desni, ceste za na polje tam ni bilo). Zaviranje na polno in ABS ter oster zavoj v desno me je rešil pred nesrečo. Pa tudi to, da me idiotski kmet še vedno ni videl in je mirno peljal čez cesto. Če bi se ustavil, bi ga nasadil na polno sredi ceste, tako pa mi je ravno uspelo še po desnem robu priti mimo.

Tip je bil seveda nek star foter, z napol delujočim traktorjem, jaz kot "mladi divjak" sem na srečo imel nekaj bolj modernega, da so vsaj zavore in refleksi rešili kar se je dalo. Divjak seveda v narekovajih, saj sem želel mimo priti s hitrostjo enako omejitvi oz. nekaj nižjo, traktor pa je pri svojih 30 km/h mirno presekal pot.

Tele stare, samovšečne senilneže je potrebno spraviti s cest.

Sredi noči isto pri omejitvi 90 in tej hitrosti dejansko naletim na traktor s prikolico brez luči, odsevnikov ipd pred mano.... Tko se še nisem nikoli posral na cesti....

Maš pa take in drugačne, eni se umikajo, eni ne, eni svinjajo (kar bi morali spucati recimo) eni ne, večinoma so itak vsi pijani.......... Tak manever kot ga je tebi naredil pa je najbolje da pričakuješ vedno ko kakega srečaš in se prepričaš da ni nobene ceste kamor bi zavil pa še v tem primeru moraš biti previden.... saj ponekod so table, pač traktorji na cesti, tam pač moraš predvidevat vse zgoraj naštete.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.206
2.591
113
Mladih ni več kaj dosti na kmetijah, zato si naletel na starega, senilnega...Tu kaj dosti ne moreš storiti, ker so refleksi isti kot pri vseh ostalih v teh letih, za povrh pa so ljudje še navajeni iz časov, ko se je vozilo samo po makadamih, da lahko kar tako zavijajo levo. Na neoznačene stroje sem pa tudi jaz že naletel, drugače pa doma skrbimo, da vse sveti, nova zakonodaja pa še določa obešanje prirezanih trikotnikov in pa še več luči za daljše in širše stroje. Če bo pa to kaj pomagalo pri starejših, t.i. senilnih, pa ne vem.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.973
3.095
113
Približno tako kot srečaš v ovinku dva kolesarja ki vozita vzporedno z 20 km/h nasproti pa avto...........
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hjah, za moje pojme za en k... voznik .Če vidiš pred sabo traktor iz leta '60 in na njemu ateja iz leta '23, potem bi moral PREDVIDEVAT morebitni blesav manever traktorista in ne bi sral v hlače, ko te rešuje ABS.
@Mis: če bi kdo ta stare vprašal so pa "ta mladi vsi na mamilah" in itak da divjajo ....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.998
9.680
113
točno to
jaz grem mimo traktoristov ko po jajcih. ravno zaradi tega
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.284
2.220
113
SV SLO
Mimo traktorjev vozim vedno izredno previdno. Preden grem sploh prehitevat traktor se najprej prepričam, da ni mogoče na levi kakšne poljske poti.

Je pa res, da sovražim, traktoriste, ker nanašajo svinjarijo na cesto, ker vozijo pijani(dostikrat), ker vozijo brez luči na prikolicah, ker bi morali vsi, ki vozijo po glavnih cestah imeti utripajočo oranžno luč pa je nimajo. To zanje dvoje je sploh stresno zvečer in ponoči čez dan me niti ne moti.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Na neoznačene stroje sem pa tudi jaz že naletel, drugače pa doma skrbimo, da vse sveti, nova zakonodaja pa še določa obešanje prirezanih trikotnikov in pa še več luči za daljše in širše stroje. Če bo pa to kaj pomagalo pri starejših, t.i. senilnih, pa ne vem.

Najbolj enostavna rešitev za recimo prikolico so tiste magnetne luči. Daš gor, ko greš na cesto. Ker v gozdu boš slej ko prej kako zdrobil...
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Jaz pri traktoristih, razen če je očitno, da me je opazil, vedno potrobim, preden začnem prehitevati.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.111
9.352
113
40
MB
jaz jim ponavadi trobim ko jih prehitevam pol ko se je spomno zapeljat na avtobusno ko se je nabrala 2 km kolona za njim
grin1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Tip je bil seveda nek star foter, z napol delujočim traktorjem, jaz kot "mladi divjak" sem na srečo imel nekaj bolj modernega, da so vsaj zavore in refleksi rešili kar se je dalo. Divjak seveda v narekovajih, saj sem želel mimo priti s hitrostjo enako omejitvi oz. nekaj nižjo , traktor pa je pri svojih 30 km/h mirno presekal pot.

Tele stare, samovšečne senilneže je potrebno spraviti s cest.

Ti resnično nisi normalen. Lih dva taprava sta se našla skupaj. 80 mimo traktorja.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Na kakšnih 40-50 pa res. A ni lažje mal zabremzat, pa prehitet po pameti, kot pa gonit mimo,pa se v najslabšem primeru razletet na 100 kosov. Kaj ti pomaga če si mel prednost, pa je kriv traktorist, če boš pa ob življenje al pa invalid?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.335
1.073
113
saj se bo naučil no... saj je rekel da je še mlad =)
jaz si tudi traktorja ne upam z max. omejitvijo prehitevat.... zbremzam dol na 50 pa potem ko po jajcih
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.787
383
83
Vipavska dolina
KSZ
Kaj bi šele pisali o mlajših traktoristih...
Pijan, narkoman,

Tega zakona pa ne poznam, da moraš imet na glavni cesti rotacijsko, od kdaj je to?
A ni več samo če je priključek širši?