TPMS - ventil za nadzor tlaka v pnevmatikah

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.974
153
63
ja, pejt se peljat, ce ne bo nic, tester.

men je crknil ventilcek... 7 let
Tudi po polurni vožnji naokoli se opozorilo ni ugasnilo. Jutri bom ročno malo izpraznil še eno gumo, da vidim, kaj mi bo pokazalo na displeju. Zdaj mi kaže, da je prazna zadnja leva guma. No, ventilček ne crkne, izprazni pa se baterija (življenska doba naj bi bila 5 let), ki je v senzorju ventilčka. Ponavadi se samo baterija ne da zamenjati, je treba menjati cel ventilček s senzorjem.
Takole pa izgleda prikaz na displeju.

20240914_185655.jpg
20240914_185615.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.474
-122
113
Tudi po polurni vožnji naokoli se opozorilo ni ugasnilo. Jutri bom ročno malo izpraznil še eno gumo, da vidim, kaj mi bo pokazalo na displeju. Zdaj mi kaže, da je prazna zadnja leva guma. No, ventilček ne crkne, izprazni pa se baterija (življenska doba naj bi bila 5 let), ki je v senzorju ventilčka. Ponavadi se samo baterija ne da zamenjati, je treba menjati cel ventilček s senzorjem.
Takole pa izgleda prikaz na displeju.

Poglej priponko 92495Poglej priponko 92496

hahaha, ja pol crkne, ce mores zamenjat.

original bo drag.

kupil bos ponaredek, ki ga je potem potrebno se preprogramirati. to je pa mal drugacna masina kot obd. preveri pri vulkanizerju, ce ima, preden menjate.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.974
153
63
hahaha, ja pol crkne, ce mores zamenjat.

original bo drag.

kupil bos ponaredek, ki ga je potem potrebno se preprogramirati. to je pa mal drugacna masina kot obd. preveri pri vulkanizerju, ce ima, preden menjate.
Ja vem, originali so kar dragi. Ko bom menjal celoletne gume, ki so stare 3 leta, bom menjal tudi vse senzorje, prej ne. Pa še nekaj bom preveril. Če je moja pištola na kompresorju točna. Na domačem kompresorju sem jo uporabil prvič, jutri grem preverit še na pumpo.