Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Nobeno normalno podjetje ne uvede nove storitve zato, da bi manj zaslužilo. Temveč več. Jamstvo so firme uvedle zaradi več zaslužka in ne zato, da bi dobile manj denarja zaradi popravil, ki jih morajo naredit izven garancijskega roka. To je prva stvar, ki jo moramo razumeti. To se ne izključuje s tem, da se posamezniku jamstvo mogoče vseeno še splača in mu ponuja dodatno varnost za zapravljen denar.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Socializem rabimo verjetno zato, da bi bile uvožene dobrine bodisi nedobavljive ali pa vsaj 2x dražje kot čez mejo? Ali si mislil kaj smiselnega povedati?
Glede olja na servisih je že sedaj dovolj možnosti, kako se to reši. Na potrošniku je, če se mu ljubi. Komur so že pred desetletjem izpadli mlečni zobje in hkrati ni senilen, se bo spomnil, da bile včasih so gume na pooblaščenih servisih x2 kot pri Furlanu. Danes tega ni več. Nevidna roka trga je uredila brez socializma.
Posmehnil sem se ameriški mentaliteti, ki enači socializem s kakršno koli regulacijo trga. Očitno je, da v tem primeru rabiš regulacijo (ki določi, da je 151% MPC oderuštvo), pa to nikakor nima zveze s socializmom.

Če se je to z gumami zgodilo je super, ampak te niso enak primer kot olje, ker tipa gum nikoli niso predpisovali z jamstvom.

Če rabiš olje v embalaži z napisom Toyota (tj. originalno T. olja), ga poskusi dobiti v tujini in prinesi na servis. Na primer BMWjevo originalno olje lahko kupiš v kupu navadnih štacun.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Madona, kakšni bolniki so. Težka bo.

Izjemno bi bilo zanimivo, če bi lahko v tujini našel kakšen uradni Toyota servis, ki bi olje prodajal ceneje od naših in jim zraven prinseseš še račun :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Mogoče klic sem če lahko zrihtajo tudi 0w16...

 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Nobeno normalno podjetje ne uvede nove storitve zato, da bi manj zaslužilo. Temveč več. Jamstvo so firme uvedle zaradi več zaslužka in ne zato, da bi dobile manj denarja zaradi popravil, ki jih morajo naredit izven garancijskega roka. To je prva stvar, ki jo moramo razumeti. To se ne izključuje s tem, da se posamezniku jamstvo mogoče vseeno še splača in mu ponuja dodatno varnost za zapravljen denar.
10 letnega jamstva nekatere znamke nikoli ne bodo ponujale niti za doplačilo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
Pa to zaj samo sanjate al dejansko piše v pogojih da jamstvo gre če ti oni ne prodajo olja?
Ker v knjigici z navodili lepo piše kako olje je ok. Niso omenjene znamke ampak samo specifikacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Najbolji

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Pa to zaj samo sanjate al dejansko piše v pogojih da jamstvo gre če ti oni ne prodajo olja?
Ker v knjigici z navodili lepo piše kako olje je ok. Niso omenjene znamke ampak samo specifikacije.
Jaz osebno sem dobil od servisa po mailu, da v primeru mojega olje velja zgolj garancija 3 leta, 10 letno jamstvo pa ne. Toyota Sloveni je pa rekel takole,
1. odgovor na vprašanje če velja garancija v primer, de prineseš svoje olje:
Spoštovani gospod xxxx,

Da in ne. Veljavnost triletne tovarniške garancije ne bo pod vprašajem vse dokler ne pride do okvare, ki bi jo lahko pripisali nepravemu olju. Tedaj bi moral vaš dobavitelj neizpodbitno dokazati pravilnost podatkov.

Morda ste že slišali, da Toyota uvaja program Relax – 10 letno jamstvo, ki se aktivira z vsakokratnim rednim servisom. Veljavnost Relax garancije pa je pogojena z nakupom materiala pri pooblaščenem servisu.

Lep pozdrav


2. odgovor na vprašanje o original Toyoti olju, ki ga prineseš s seboj:
Spoštovani gospod xxxx,

Etiketa na embalaži prenese vse, ne glede na vsebino. Popolno obvladovanje kakovosti se zato začne že pri dobaviteljih, njihovih virih, postopkih, logističnih poteh itd.

Kdor nudi 10 let jamstva, hoče imeti pod nadzorom vse.

Lep pozdrav,
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Kdor nudi 10 let jamstva, hoče imeti pod nadzorom predvsem denarni tok. Težko si predstavljam, da firma to uvede zaradi drugega vzroka kot je dodatna finančna injekcija zaradi poprodajnih aktivnosti. Naivni potrošnik sicer res misli, da kvaliteta pri nekom toliko odstopa navzgor, da mu to ponudijo, ker so tako prepričani v kvaliteto svojega izdelka.
Močno dvomim, da 30 let jamstva mobilnosti, ki ga nudi mercedes, predvideva servisiranje na zunanjih servisih in svoje olje. Politike so sicer različne, prav vsi ravno ne prodajajo olja na servisih kot suho zlato glede na ostalo maloprodajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Jaz ne vidim razloga za lol.
Jamstvo je prostovoljna odločitev posameznika in podjetja, ki to ponuja. In dejstvo je, da je zadnji razlog čisto legitimen.
Saj se vsi spomnimo teme o kupovanju olja na parkirišču pri Leclercu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
Kdor nudi 10 let jamstva, hoče imeti pod nadzorom predvsem denarni tok. Težko si predstavljam, da firma to uvede zaradi drugega vzroka kot je dodatna finančna injekcija zaradi poprodajnih aktivnosti. Naivni potrošnik sicer res misli, da kvaliteta pri nekom toliko odstopa navzgor, da mu to ponudijo, ker so tako prepričani v kvaliteto svojega izdelka.
Močno dvomim, da 30 let jamstva mobilnosti, ki ga nudi mercedes, predvideva servisiranje na zunanjih servisih in svoje olje. Politike so sicer različne, prav vsi ravno ne prodajajo olja na servisih kot suho zlato glede na ostalo maloprodajo.
Mercedes mobilo podaljšuje na svojih servisih. Vedno za eno leto. In ja, lahko prineseš svoje olje. Sicer so cene olja oklestili, a so se vseeno faktor 2. Je pa servisna ura v rangu 100eur pa deli x2.
Kritje izgleda ok. Vseeno pa tale Fama z oljem pusti priokus.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
Jaz osebno sem dobil od servisa po mailu, da v primeru mojega olje velja zgolj garancija 3 leta, 10 letno jamstvo pa ne. Toyota Sloveni je pa rekel takole,
1. odgovor na vprašanje če velja garancija v primer, de prineseš svoje olje:
Spoštovani gospod xxxx,

Da in ne. Veljavnost triletne tovarniške garancije ne bo pod vprašajem vse dokler ne pride do okvare, ki bi jo lahko pripisali nepravemu olju. Tedaj bi moral vaš dobavitelj neizpodbitno dokazati pravilnost podatkov.

Morda ste že slišali, da Toyota uvaja program Relax – 10 letno jamstvo, ki se aktivira z vsakokratnim rednim servisom. Veljavnost Relax garancije pa je pogojena z nakupom materiala pri pooblaščenem servisu.

Lep pozdrav


2. odgovor na vprašanje o original Toyoti olju, ki ga prineseš s seboj:
Spoštovani gospod xxxx,

Etiketa na embalaži prenese vse, ne glede na vsebino. Popolno obvladovanje kakovosti se zato začne že pri dobaviteljih, njihovih virih, postopkih, logističnih poteh itd.

Kdor nudi 10 let jamstva, hoče imeti pod nadzorom vse.

Lep pozdrav,
Pustimo maile, ker so brezpredmetni.
Treba je pogledat pogoje za to jamstvo, če tam ni napisano, da rabiš njihovo olje zadeva pade.
Če res to jamstvo nudi Toyota in ne uvoznik zadeva pade, če ima uvoznik pogoje, ki so v škodo uporabniku.
Sem imel kolobocije z Piaggiotom, kjer da PVG svoje butaste intervale, ki niso v skladu z tovarniškimi. Sem dobil od inšpektorata odgovor, da se upošteva tovarniški interval in ne uvoznikov, ker je v mojo škodo. PVG bi pa naj dobil tudi kazen zaradi spreminjanja pogojev.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
V splošnih pogojih programa Relax piše tole:

"Toyota Adria ne prevzema odgovornosti za uporabo delov, tekočin in drugega materiala iz drugih virov, zato se v tem primeru program Toyota Relax ne aktivira."

in pa še en pogoj, ki ga prej za 10 let garancije na baterijo ni bilo:

"Vozilo nima več kot 160.000 prevoženih kilometrov"
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
188
23
18
okoli MB
V splošnih pogojih programa Relax piše tole:

"Toyota Adria ne prevzema odgovornosti za uporabo delov, tekočin in drugega materiala iz drugih virov, zato se v tem primeru program Toyota Relax ne aktivira."

in pa še en pogoj, ki ga prej za 10 let garancije na baterijo ni bilo:

"Vozilo nima več kot 160.000 prevoženih kilometrov"
Relax jamstvo NE vpliva na 10 letno jamstvo na hibridno baterijo brez omejitve kilometrov. https://toyotaadria.com/si/pdf/HHC2021-SLO.pdf
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Madona, kakšni bolniki so. Težka bo.

Izjemno bi bilo zanimivo, če bi lahko v tujini našel kakšen uradni Toyota servis, ki bi olje prodajal ceneje od naših in jim zraven prinseseš še račun :)
A pri hibridu pogojujejo svoje olje za redni servis znotraj garancije?
Jaz sem za mojo karjolo (1.6) v 2. letu zgolj rekel da bom imel svoje olje in si je zgolj zabelezila ( ob narocanju) da je na dan servisa zgolj vprasal ce imam svoje olje.
Nihce ni nicesar pogojeval.