Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Torej sem jaz edini revež tu s temi problemi. Nč, bo treba zgleda res zatežiti. Hvala tony:zmaga:
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
Ja na cisternah.
Večina osebnih je brez prekatov.
Hmm, en izmed citatov:
Sicer pa je rezervoar sam po sebi bolj kompleksna stvar, kot bi nemara mislili. Notranjost je predeljena s prekatnimi stenami, ki skrbijo, da med vožnjo gorivo ne pljuska po prostoru, v primeru, da gre za vozilo s štirikolesnim pogonom, je rezervoar ponavadi predeljen in gre kardan vmes. Je pa še vedno le en in sta oba dela dejansko povezana, le vmesni del je ozek. V rezervoar vodi cev, po kateri gorivo natočite, iz njega cev, ki poskrbi, da gorivo sploh pride do motorja, senzor za gorivo pa je dejansko plovec, ki nam potem sporoča, koliko goriva je še na voljo. Dovodna cev ima običajno mrežico oziroma prepreko, ki onemogoča, da bi po njej gorivo stočili ven, če bi vam ga kdo na parkirišču denimo želel ukrasti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
večina rezervarjev je navadna napihnjena plastika brez prekatov. V obliki katero dovoljuje prostor kjer rezervar leži.
Še na nobenem ko smo ga pucali ai pa menjavali pumpo nisem videl prekatov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni,

zanima me če je kdo že primerjal cene servisnih storitev na različni pooblaščenih servisih.

Včeraj sem imel servis na 45k km. Peljal sem ga v BTC. Na uradni strani (priponka) sem videl, da je cena servisa 211€. Računal sem še čistilo za šobe (18€) in nekako v glavi imel znesek 230€. Ampak ups :) Končni znesek je bil kar 286€. Če odštejem čistilo je še vedno 60€ več kot obljubljajo.

Vsekakor 60€ ni tolikšen znesek, da bi me bolelo srce ampak raje bi šel na eno večerjo kot pa dal serviserjem :)

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem svojega olja na servis? Sklepam, da niso ravno veseli takšnih strank, če seveda pogledamo cene olja na uradnih servisih.

LP
 

Priponke

  • Zajeta slika.PNG
    Zajeta slika.PNG
    302,9 KB · Ogledi: 137

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Pozdravljeni,

zanima me če je kdo že primerjal cene servisnih storitev na različni pooblaščenih servisih.

Včeraj sem imel servis na 45k km. Peljal sem ga v BTC. Na uradni strani (priponka) sem videl, da je cena servisa 211€. Računal sem še čistilo za šobe (18€) in nekako v glavi imel znesek 230€. Ampak ups :) Končni znesek je bil kar 286€. Če odštejem čistilo je še vedno 60€ več kot obljubljajo.

Vsekakor 60€ ni tolikšen znesek, da bi me bolelo srce ampak raje bi šel na eno večerjo kot pa dal serviserjem :)

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem svojega olja na servis? Sklepam, da niso ravno veseli takšnih strank, če seveda pogledamo cene olja na uradnih servisih.

LP

Ravno glede olja ne bi vedel, vendar sem bil zadnjič tudi jaz v BTC in mi je sprejemnik dal dva bona za taxi, da grem lahko v službo in nazaj. Omenil je, da če bi prinesel "svoj material", mi to ne bi pripadalo. Tako da očitno ni problem, če prineseš nekaj, kar si kupil drugje.

Toporisic
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
Pozdravljeni,

zanima me če je kdo že primerjal cene servisnih storitev na različni pooblaščenih servisih.

Včeraj sem imel servis na 45k km. Peljal sem ga v BTC. Na uradni strani (priponka) sem videl, da je cena servisa 211€. Računal sem še čistilo za šobe (18€) in nekako v glavi imel znesek 230€. Ampak ups :) Končni znesek je bil kar 286€. Če odštejem čistilo je še vedno 60€ več kot obljubljajo.

Vsekakor 60€ ni tolikšen znesek, da bi me bolelo srce ampak raje bi šel na eno večerjo kot pa dal serviserjem :)

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem svojega olja na servis? Sklepam, da niso ravno veseli takšnih strank, če seveda pogledamo cene olja na uradnih servisih.

LP
malo raztegnejo račun.... veseli ali ne, srečni naj bodo da kdo pride...tole o nošenju olja ni več tabu tema. Prinesi, in še tam nekaj prišparaš...ce gre za 1 do 2 € po litru res ni vredno, če pa 10€/l, potem pa me lahko tudi grdo gledajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gr3Ga23

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Pozdravljeni,

zanima me če je kdo že primerjal cene servisnih storitev na različni pooblaščenih servisih.

Včeraj sem imel servis na 45k km. Peljal sem ga v BTC. Na uradni strani (priponka) sem videl, da je cena servisa 211€. Računal sem še čistilo za šobe (18€) in nekako v glavi imel znesek 230€. Ampak ups :) Končni znesek je bil kar 286€. Če odštejem čistilo je še vedno 60€ več kot obljubljajo.

Vsekakor 60€ ni tolikšen znesek, da bi me bolelo srce ampak raje bi šel na eno večerjo kot pa dal serviserjem :)

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem svojega olja na servis? Sklepam, da niso ravno veseli takšnih strank, če seveda pogledamo cene olja na uradnih servisih.

LP
Zakaj jih pa nisi takoj vprašal, kje je nastala razlika med oglaševano ceno in dejansko ceno? In jim pokazal na spletu veljavno ceno.
Če je napačna, je to njihova težava, zaračunati bi ti morali to in potem popraviti ali pa ne oglaševano ceno na spletu.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
No, vsekakor se mi ni dalo prerekati. Škoda časa in energije. Bom raje drugič ravnal preventivno.

Kam vozite vi na servis?

Jaz sem prva dva servisa naredil v Novem Mestu, tam sem namreč tudi kupil avto. Sedaj pa mi je bilo bistveno bolj enostavno peljati v Ljubljano.

Primerjava:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cabin air filter: LJ - 27,03€ (brez ddv); NM - 17,43€ (brez ddv)
Servisna ura: LJ - 54€ (brez ddv); NM - 44€ (brez ddv)
Olje: LJ - 109,96€ (brez ddv); NM - 99,3€ (brez ddv)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena daljšega servisa na 30k km - Novo Mesto - 221,58€ (brez ddv)
Cena krajšjega servisa na 45k km - Ljubljana - 220,35€ (brez ddv)
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Jaz nosim svoje olje, motul hybrid 0w16, 50 eur vs 160 na pooblaščenem. Hvala, jih raje jaz zapravim.

Itak vozim na pooblaščenega izključno zaradi garancije, drugače me niti blizu nebi videli.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Bom tudi sam drugič kupil olje.

Zaradi garancije pa ni potrebno voziti avta na pooblaščen servis. Problem je jamstvo. Toyota mislim, da ima garancijo samo 3 leta oziroma 100.000km. Jamstvo pa traja 5 let in nima omejenih kilometrov. V pogojih za jamstvo pa jasno piše, da je obvezno avto voziti na pooblaščen servis.

Bom pa vseeno na toyota adria naslovil vprašanje zakaj prihaja do takšnih odstopanj pri ceni.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Ja, sej to z garancijo mi je jasno, ampak saj veš, da se lahko potem zgovarjajo na tisoč in en način, potem pa se pojdi z njimi borbe. Se mi ne da. :)