Toplotna črpalka - menjava ogrevanja

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Pusti soseda..če ni hiše ustrezno pripravil na Tč potem ima kar pač ima..nekaj vgradil, malo onako malo ovako...zdaj pa kombinira.

TČ dela tudi pri -15 sotpinjah...BP..kar se delovanja tiče...zdaj to katere zunanje temperature pa bo zmogla tvoja 'peč' zadoščat izgubam pa zavisi predvsem od izolativnosti objekta. Če si poštimal izolacijo, razmislil kako močno TČ rabiš, potem si na toplem tako kot drugi s pečjo na drva ali kurilca.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Meni so lani od Termo Shopa montirali TČ. Peč na olje sem obdržal tudi zaradi tega, ker sem imel v cisterni še veliko olja. To sezono sem kuril olje med tednom, ob sobotah in nedeljah, ko je nižja tarifa, je pa ogrevala TČ. Olja imam še za eno sezono. Obdržal sem tudi kolektorje na strehi, tako da se mi poleti TČ zelo poredko vklopi za ogrevanje vode.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
Imaš pa majhen bojler, ali pa smotano postavljene kolektorje
Meni cca 5 mesecev ni treba skrbeti za toplo vodo. 2-3 mesece skrbim da čim več tople vode porabim (bazen, sušilnica sadja)
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
vidim da imate eni po več virov pridobivanja energije za ogrevanje ,se sprašujem ali je to smiselno. in imate višek evrov .
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.233
724
113
Organska rast....Pa nekateri nič obstoječega ne zavržemo, ker nam prostor ni prva prioriteta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim da imate eni po več virov pridobivanja energije za ogrevanje ,se sprašujem ali je to smiselno. in imate višek evrov .
Res je, višek evrov sem vtaknil v kolektorje namesto v avto, iphone....Sem pač nek netipicni potrošnik. Kolektorji so se vedno pred hišo, iphona pa po petih letih najbrž ne bi bilo več.
Pa poleti mi ni treba hoditi drva zgat pri 30+C.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.233
724
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
bpfc
KO ni za večno, v cca max 5 letih ga je smotrno porabiti.

Aja...prej je bilo pa milijone let v zemlji.

Kje take pobirate.

BTW. Sem kuril tudi takega 30 let starega na istem gorilcu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
Ja, samo je bil v malce drugačni obliki.
Pet let zagotovo drži olje, za 30 let pa ne bi dal roke v ogenj.

Nafta je bolj problematična.(dodan biodizel)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
dej mal objasni, kako to dela. S čim se greje..... na spletni strani ni nič preveč pojasnjeno
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
energija je elektrika
naj bi šlo vse oz večina v ir sevanje. finta je v veliki površini z majhno močjo. tisto v steklu baje super deluje. v živo pa še nisem videl
v steklu je polprepusten premaz, ki na eni ( to je navzven ) blokira ir sevanje - pomeni iz prostora ne gre nič toplote ven. taki premazi obstajajo ( se lepo vidi ogledalska IR slika s termo kamero na takem steklu)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Spet bučke na temo ir ogrevanja.

Po večini nakladanje in zavajanje ( vsaj na prvi strani...več niti nisem gledal).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik frenki500 pravi:
Naslednji teden nam pridejo montirati TČ zrak-voda iz podjetja Termo Shop. Zanima me ali naj obdržimo še staro peč na kurilno olje ali se je raje znebimo. Imamo namreč težave s prostorom in bi morali prestavljati 1.500 litrsko cisterno. Sosed pravi, da naj staro vržem ven ker da mi sploh ne bo padlo na misel da bi koristil kurilca.
Kakšno je vaše mnenje?


Moje mnenje je, da se s tem ne obremenjuješ. Tudi avto kupiš samo enega ne? Ne dva, enega za backup.:)

SAm imam Micko od leta 2010 ( 2011 sem se vselil ) in niti ne vem, da jo imam. Tudi letošnji januar je bila "mala malica" za Micko. MArsikdo drug je jamral....
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
moj peleter dela brez problemov že štiri leta in nisem razmišljal da bi še postavil neke dodatne vire energije ,ker je to za moje pojme brez veze,in metenje denarja vstran ,zato sem vas spraševal ,zakaj več virov energije če pa je eden dovolj .
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ni problema s peleti, če seveda imaš primeren prostor za skladiščenje.
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik frenki500 pravi:
Naslednji teden nam pridejo montirati TČ zrak-voda iz podjetja Termo Shop. Zanima me ali naj obdržimo še staro peč na kurilno olje ali se je raje znebimo. Imamo namreč težave s prostorom in bi morali prestavljati 1.500 litrsko cisterno. Sosed pravi, da naj staro vržem ven ker da mi sploh ne bo padlo na misel da bi koristil kurilca.
Kakšno je vaše mnenje?


Moje mnenje je, da se s tem ne obremenjuješ. Tudi avto kupiš samo enega ne? Ne dva, enega za backup.:)

SAm imam Micko od leta 2010 ( 2011 sem se vselil ) in niti ne vem, da jo imam. Tudi letošnji januar je bila "mala malica" za Micko. MArsikdo drug je jamral....

Točno to. Prepričan sem, da so danes naprave veliko bolj zanesljive kot pred petimi ali desetimi leti.