TMC v Sloveniji part #2

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
berem Garmin temo in kolikorr razumem, se mora plačat neka naročnina na TMC....zdej, a plačamo mi al firma (Garmin, Navigon,..) ni vaæno, zanima mme kako je pa z auto navigacijami? kdo bo te navigacije registriral in usposobil za sprejem TMC?....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Svojega Garmina lahko registriraš in usposobiš za TMC do 30.4.2010 popolnoma zastonj.

Kar se pa tiče uporabe TMC-ja na drugih napravah, pa bo moral poskrbeti vsak proizvajalec za sebe, vključno z avtomobilskimi proizvajalci. Namreč Garmin ne upravlja s TMC-jem, je le najemnik storitev podjetja Traffic Nav.

LP
Gargy
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Še enkrat, odgovor z radia Si o Navigonu
Citat:
Spoštovani, predlagamo, da se obrnete na distributerja oz. prodajalca Navigona v Sloveniji. Kolikor vemo Navigon zaenkrat še ni podpisal pogodbe za sodelovanje v slovenskem TMC, verjetno bo pa v kratkem (glede na to, da je že Garmin, Navon, Igo ..). Morda so bili v 2009 v kakšnem testnem obdobju vključeni. Upamo, da boste v kratkem spet deležni prometnih informacij, ki jih za RDS-TMC pripravljamo na Radiu Si.

Za avtonavigacije bo to verjetno moral urediti tisti, ki prodaja avtomobilskim podjetjem navigacijsko opremo (HW al pa SW), recimo Navteq
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Ali bodo tuji turisti in poslovneži deležni TMC informacij v SLO, ali se bodo gužvali v prometnih zastojih?
Mogoče je to boljše, bodo ostale ceste za nas domačine (ki - vsaj po večini-dobro razumemo radijska poročila o zastojih na posameznih odsekih) bolj pretočne.
Fino, hvala Radiu si.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

TMC je tudi v nekaterih drugih državah za plačat ...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
TMC je tudi v nekaterih drugih državah za plačat ...
Ja, Premium, ki ponuja več in bolj ažurne informacije, navaden je pa za uporabnike zastonj.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Mogoče neumestno vprašanje...ampak, kako pa naša GPS napravica ve, kater TMC mora sprejemat?
Zato je datoteka, ki pove napravici, glede na pozicijo, kaj "poslušat".
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Aha, se pravi, če se naročiš na te "tahude" informacije, dobiš to datoteko. Hvala!
Verjetno ja. Navadni ima notri ene frekvence, Premium pa druge. Al pa kaj podobnega RDSu, kakšno kodiranje, kaj pa veš, frekvence so verjetno iste.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
bom kar tu vprašal:

a je še kdo danes na TMCju opazil, da NI sporočila o tem, da je predor TROJAN zaprt za ves promet??

sem se zjutraj peljal (pardon: stal
jezen.gif
) iz celjskega konca proti metropoli - in gledam na navigacijo, pa TMC - pa me kar lepo pelje čez Trojane po A1 - in ne duha ne sluha na TMCju o kakem "zaprtju" predora

prava sramota za Radio SI in TraffNav (da ne uporabim kaj bolj sočnega - kot npr. šalabajzerstvo) - vse postaje, TV in še kak medij "tulijo", da je predor Trojane zaprt - na TMCju pa tega ni?!?!?
stupid-1.gif

(al sn sam jaz smotan pa na navigaciji nisnu vidu
17758-icon_confused.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Tudi jaz sem včeraj gledal in ni bilo obvestila za predor, odlično delovanje, ni kaj.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.599
705
113
Sem že v prejšnjo temo napisal.

Ali od nadgradnje naprej TMC deluje tudi na npr. Navigonu in Tomtomu?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
790
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
bom kar tu vprašal:

a je še kdo danes na TMCju opazil, da NI sporočila o tem, da je predor TROJAN zaprt za ves promet??

sem se zjutraj peljal (pardon: stal
jezen.gif
) iz celjskega konca proti metropoli - in gledam na navigacijo, pa TMC - pa me kar lepo pelje čez Trojane po A1 - in ne duha ne sluha na TMCju o kakem "zaprtju" predora

prava sramota za Radio SI in TraffNav (da ne uporabim kaj bolj sočnega - kot npr. šalabajzerstvo) - vse postaje, TV in še kak medij "tulijo", da je predor Trojane zaprt - na TMCju pa tega ni?!?!?
stupid-1.gif

(al sn sam jaz smotan pa na navigaciji nisnu vidu
17758-icon_confused.gif
)

Vprašal na Radio SI. Odgovor citiram:
Spoštovani,


Trojanski predor ni zaprt v obe smeri, ampak samo v smeri proti Ljubljani.
Preverjena informacija, ki prihaja tudi iz Prometno informacijskega centra RS.



Hvala in lep dan!

Radio Si
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Sem že v prejšnjo temo napisal.

Ali od nadgradnje naprej TMC deluje tudi na npr. Navigonu in Tomtomu?

Očitno so ta forum in TMC informacije namenjen samo Garmin uporabnikom.
Ostali se lahko je.......
evil.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Kot izgleda, so na Radio SI kar natančni. A ti si mislil, da je zaprt v obe smeri?

Sicer pa, kot mi je znano, lahko prometne zastoje sporočajo tudi poslušalci radio.si na tel. 080 8015. Včeraj sem ga prvič poslušal dlje kot 5 minut.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik kritik pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Sem že v prejšnjo temo napisal.

Ali od nadgradnje naprej TMC deluje tudi na npr. Navigonu in Tomtomu?

Očitno so ta forum in TMC informacije namenjen samo Garmin uporabnikom.
Ostali se lahko je.......
evil.gif

Evo, Navigon je takole odgovoril:

Citat:
TMC in Slovenia is provided by TrafficNav.
It is not free TMC, it is payable TMC, to activate it, we need encryption code
We have already agreement with TNav and plan to implement TMC, beginning with Navigon 2510 Explorer in April, and afterwards in other products.
It might happen that during some short period of time TMC in our products was active. Reason: wrong indicator sent by TNav via RDS, which has shown TMC as a free service and therefore automatically activated it in our devices.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za NavOn vemo, ampak so bolj interesantni veliki igralci.