Težave z izbiranjem kart na Garmin nuvi 2300

rockness

Zelenc'
12. maj 2012
4
0
1
Lep pozdrav vsem skupaj...ne vem kam naj se še obrnem za pomoč...lepo bi prosil, če bi mi nekdo lahko pomagal rešiti naslednji problem:
Pred nekaj meseci sem kupil nov nuvi 2300, na katerem mislim, da je bila naložena srednja evropa. Iz nuvija sem nato izbrisal ta zemljevid (iz skrite mape .System) . Nato sem kupil SD kartico na kateri sem ustvaril mapo "Garmin" in vanjo skopiral zemljevid celotne evrope: IMG-odklenjen (gmapsupp). Na napravo pa sem skopiral AdriaRoute (pod imenom gmapprom1) in TOPO zemljevid (gmapprom) oba odklenjena IMG-ja. Naprava in zemljevidi so delovali brezhibno. Tudi v nastavitvah sem lahko izbiral zemljevid po želji (s kljukicami sem izbiral zemljevid katerega je Garmin uporabljal za navigacijo). Ko pa sem pred kratkim napravo posodobil mislim da na software verzijo 3.60...se mi je vse porušilo. Sedaj sploh ne morem več izbirati željenega zemljevida v nastavitvah, po katerem bi me Garmin vodil. Tudi če ne obkljukam NOBENEGA zemljevida, me garmin vseeno vodi po neki karti....NA napravi imam trenutno gmapsupp.img na SD kartici (celotna evropa) in gmapprom na napravi (AdriaRoute)...vendar ne glede katero karto izberem v nastavitvah...me naprava vedno vodi po karti celotne evrope (tudi če nimam izbrane nobene karte)...
sprasujem se.gif
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Garminovim razvijalcem je končno uspelo narediti povsem neuporaben FW 3.60 . Pomaga downgrade na verzijo 3.50.
 

rockness

Zelenc'
12. maj 2012
4
0
1
Sm glih downgradov na 3.30...pa ne vem kaj se zdej dogaja s tem garminom...se mi zdi, da mi vse zemljevide naenkrat laufa...tut če v nastavitvah nč ne zberem... :S
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Dej potegn si vse zemljevide v mapsource verziji iz sej veš kje
wink-1.gif
lepo nalož na comp

Na garminu pobriš vse mape k maš ( razem gbmap al kaj je že base map pa gmaptz (timezone map) in nalož na novo

Na garminu maš lah gmapprom v skriti mapi system na samem garminu si lah ustvarš še mapo Map ( v tistem delu k maš tud mapo system kjer maš lahko poljubna poimenovanja ( adriaroute,adriatopo,Mojakarta.img...)

Na sd pa v mapi garmin bere gmapsupp.img pa še kake ampak etak nimaš takih potreb da bi rabu 15 kart za cneu 2013 pa adrio pa adriatopo pa scg maš 3 imena zadost ( gmapprom ,gmasupp ,plus poljubna poimenovanja v mapi Map)
 

rockness

Zelenc'
12. maj 2012
4
0
1
Hehe... :D ...bom najbrš res mogu začet te mapsource verzije uporablat... :/ ...s temi IMG fajli je blo res prelepo da bi skos delal...hvala ti Kamele0N...
wink-1.gif
))
 

rockness

Zelenc'
12. maj 2012
4
0
1
Uffff madonca...ko sem naredu tako, kot si mi svetoval Kamele0N: ""...3 imena zadost ( gmapprom v skriti mapi .System....gmasupp v mapi Garmin na SD kartici.......plus poljubna poimenovanja v mapi Map)"" , stvar spet deluje tako kot je treba. Sicer ne vem zakaj... :S ...prej sem imel gmapprom in gmapprom1 v skriti mapi .System in gmapsupp v mapi Garmin na SD kartici in je prav tako stvar delovala. Po posodobitvi iz FW 3.30 na FW 3.60 pa kar naenkrat ne več Zdej se pa kar bojim, da bi spet kej "zakompliciral" če bi poiskušal nadgradit na novo verzijo fw 3.60
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
FW 3.60 ima to napako z kartami,da jih sam preklaplja zato svetujem vsem,ki imate težave da uporabite FW 3.50 in počakate,da izdajo nov FW,ki bi naj bil kmalu zunaj saj jim je ta FW prioriteta.

Preden greste na staro verzijo pa za vsak slučaj naredite backup mape GPX v kateri so shranjene vaše priljubljene.

V temi za Računam je stari FW 3.50 s katerim ni bilo problemov z kartami,navodila kako se ga naloži pa so zraven.

Takoj,ko bo nov popravljen FW zunaj pa vam javim
wink-1.gif