Posodobitev map na 7 let starem Nuvi 205W?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Hej vsem...

Kolega mi je prinesel garmin Nuvi 205W in je rekel, da ga ni že par let prižgal... No, in me je prosil, če ga posodobim in če lahko posodobim tudi zemljevide.

Dolpotegnil sem Garmin Express in priključil garmina na laptop. No, in za samo napravo je našlo posodobitve, za zemljevide pa nič. Kolega mi je rekel, da je takrat vse kupil (tudi zemljevide).

No, in že ko napravo vklopim, mi napiše: "Ne morem odkleniti zemljevidov"... (mogoče zaradi starosti naprave ali zemljevidov...) Ko pritisnem gumb "Vredu", se mi tudi zemljevid prikaže.

Ima pa nameščene zemljevide:
-Adriaroute 3.1.1 NT
-NG5.4 NT Beta

Nisem ga niti vprašal, katere zemljevide ima gor, ker se ne spozna tako na te reči (je tudi starejši).

No, in sedaj me zanima, kaj je tu sploh za posodobiti? Verjetno Adriaroute 3.1.1 NT, kaj pa je oni drugi (NG5.4 NT Beta), pa niti ne vem...

Ima vgrajeno 2gb kartico, od tega zasedeno 177 mb.

Kako torej posodobit zemljevide na tako stari napravi? Kako posodobit AdriaRoute zemljevide? Lahko na tako stari garmin daš tudi najnovejše city navigator zemljevide?

Lepo prosim za pomoč, ker sem tudi sam že malo zarjavel (odkar obstaja google maps... ;-) )..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Heh, sem sedaj videl, da je adriaRoute bila zadnja verzija 4.5 - in to leta 2016...

Če želi imeti koliko toliko sveže zemljevide, bom moral verjetno naložit gor city navigator, kajne?

bo najnovejši CN sploh deloval na tako stari napravi? Bo 2gb kartica dovolj? Mora kupit zemljevide ali so zastonj? (Verjetno se zemljevidi najdejo tudi na partisu, kajne?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gopo in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Bo deloval....NT verzija...pa čarat boš moral z gmapsupp, gmapsup1<----- Na SDjki pa gmasupp na napravi (pač kolker maš placa....minus par 100Mb pusti da bo bp rute računal)...pobriši tudi voice datoteke ki jih ne rabiš (svahili...albanija...etc....pusti pa vse angleške fajle!!!)


 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Toliko prostora je na napravi / kartici:

garmin.png

Torej dolpotegnem to verzijo: Partis.si ? Če dolpotegnem to verzijo, verjetno ne bo šlo na trenutno kartico, kajne?

Kolikor sem videl na popotnik GPS (popotnik-gps.blogspot.com) , torej ta garmin podpira kartice do velikosti 16gb. Ker SD kartice niso drage, nakup kake kartice verjetno še pride v poštev...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ne odpre fartisa-telefon(niti ni ok to sem limat)!

Mislim da tam nimaš zadnje NT karte! Ko/če boš iskal...išči Mapsource verzijo, da boš lahko delal poljubne *.img fajle...

Na napravi si omejen z 300mb velikim gmapsupp.img....

Na SD pa z eno ali 2ma (gmapsupp + gmapsup1.img) ki sta lahko MAX 2Gb velikosti (dejansko nekje 1.6-1.7Gb v Mapsourcu ko boš naklikal datoteke...ker pri izdelavi še doda nekaj mb)
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Zadnja uradna NT karta je CNEUNT2021.10 ALL v velikosti 4.159.744 KB
Rabiš 8 GB kartico.
Če pa možakar ne rabi cele EU mu pa na obstoječo kartico naložiš OSM karto , ki je trenutno najnovejša.
Danes je dodana še cestna verzija brez topo dodatkov, ki je bilj prijazna do garminove memorije (hitrejše delovanje).
Na tem linku najdeš tudi pot - linke do zastonjskih kart za Garmina.
Na obstoječi komfiguraciji pa odstrani vese .IMG fajle, razen gmapbmap.img., da se znebiš sporočila "Ne morem odkleniti zemljevidov" .
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Evo, sem dolpotegnil oni torrent in je .img datoteka velika 1.95gb, jaz pa mam prostora na SD kartici le 1.83gb.. Kaj naret?
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Najenostavneje, da najdeš med šaro 4GB kartico.
Če obvladaš GMaptool, pa se poigraj in odstrani kose map, ki jih ne rabiš, da prideš na velikost pod 1,83GB.
Še lažje. Obišči stran in na zemljevidu ročno izberi kos EU, ki bo manjši od željene velikosti in prenesi .img.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Hej vsem...

Kolega mi je prinesel garmin Nuvi 205W in je rekel, da ga ni že par let prižgal... No, in me je prosil, če ga posodobim in če lahko posodobim tudi zemljevide.

Dolpotegnil sem Garmin Express in priključil garmina na laptop. No, in za samo napravo je našlo posodobitve, za zemljevide pa nič. Kolega mi je rekel, da je takrat vse kupil (tudi zemljevide).

No, in že ko napravo vklopim, mi napiše: "Ne morem odkleniti zemljevidov"... (mogoče zaradi starosti naprave ali zemljevidov...) Ko pritisnem gumb "Vredu", se mi tudi zemljevid prikaže.

Ima pa nameščene zemljevide:
-Adriaroute 3.1.1 NT
-NG5.4 NT Beta

Nisem ga niti vprašal, katere zemljevide ima gor, ker se ne spozna tako na te reči (je tudi starejši).

No, in sedaj me zanima, kaj je tu sploh za posodobiti? Verjetno Adriaroute 3.1.1 NT, kaj pa je oni drugi (NG5.4 NT Beta), pa niti ne vem...

Ima vgrajeno 2gb kartico, od tega zasedeno 177 mb.

Kako torej posodobit zemljevide na tako stari napravi? Kako posodobit AdriaRoute zemljevide? Lahko na tako stari garmin daš tudi najnovejše city navigator zemljevide?

Lepo prosim za pomoč, ker sem tudi sam že malo zarjavel (odkar obstaja google maps... ;-) )..

1.
Ugotovi, katere države potrebuje, Adria regija in okolica?

Namestiš si NT verzijo na PC in z Mapinstall narediš zemljevid po meri ... (jasno, odklenit itd.)

2.
Al pa uporabiš brezplačne OSM zemljevide, ki so jih že omenili. Žal na omenjeni strani ne moreš izbrati po regijah trenutno, le po državah.

Lahko pa snameš tole:


:)

MotoSvet OSM AdriaLite 0.9
https://drive.google.com/file/d/1uiy0u_QZ2MgpKBv7sa6wtwcY9iLQCWzN/view?usp=sharing

potegneš, odpakiraš in datoteko gmapsupp.img skopiraš na kartico \garmin\gmapsupp.img (da bo tako)