Garmin Oregon 650 - težave s kompasem

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Pozdravljeni,
imam težavo s kompasem na Oregon 650. Naprava ima elektronski kompas pri čemer imam nastavljeno, da mi obrača mapo s smerjo vedno zgoraj. Torej kamor pogledam, mi mora mapo obrniti tako, da je zgoraj tisto kamor gledam. Dogaja se, da mi je funkcija prenehala delovati. Tudi če grem v aplikacijo kompasa se ta ne vrti. Ko se začnem premikati in zazna smer, se zemljevid/kompas obrne, ko stojim na mestu in se obračam pa ne (kot naprave brez elektronskega kompasa, ali pa bi bil izključen, vendar ni). Z naprave sem izbrisal vse svoje datoteke in ga povrnil na tovarniške. Takrat je funkcija delovala 2 dni nato pa spet ne. Kalibracija kompasa ne pomaga.
In še podatki po popotnikovih priporočilih:

Sem preveril teme in nisem našel te omenjene težave.
  • Napravo imam posodobljeno na zadnji FW torej 5.50,
  • naložene imam karte AdriaTOPO PRO, AdriaTOPO v3 PRO in OSM (vključeno le eno naenkrat),
  • karte so nameščene na notranjem polnilniku (kartice ne uporabljam ker je zaenkrat dovolj prostora),
  • karte so v mapi Garmin z imeni gmapsup1, gmapsup2, … ,
  • pred tem sem imel nameščeno staro verzijo 4.20 pri kateri je delovalo, po posodobitvi na 5.50 se je težava začela pojavljati. (vmesnih verzij nisem posodabljal, ker imam vedno slabe izkušnje s posodobitvami. Tukaj sem naredil izjemo, ker sem pridobil nekatere funkcije, ki sem ji prej resnično pogrešal).
Sem preletel wiki, ampak je vse za nuvije in ni opisane moje težave.

Sem pisal tudi na garminov servis, kjer pa veselo ignorirajo pošto (kar ni prvič).

Za kakršnokoli pomoč se lepo zahvaljujem :)
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Sedaj sem naredil downgrade na 5.00 in zaenkrat zadeva deluje. Bomo videli kako dolgo.