Težava Samsung A22 5g

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Včeraj se mi je na ekranu pokazalo obvestilo, da sem naredil preveč napačnih poskusov odklepanja in da lahko ponovno poizkusim čez 15 minut. Ok, ajde, je nekaj zaštekalo, sem si mislil. Kasneje pa se mi je ponovno pokazalo isto obvestilo, da lahko uporabljam telefon čez 45 minut. Čez eno uro sem malo pobrskal po netu, opravil telefonski klic in telefon odložil na mizo. Čez pol ure, ko sem telefon ponovno hotel uporabiti pa spet ista zgodba, s tem, da sem lahko telefon uporabil šele čez dve uri!!! Danes dopoldne je bilo ok, sedajle pa mi je telefon spet zablokiral za tri ure!!!???
Kaj naj naredim, ker tole je pa postalo že zelo moteče.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Men se je to stalno dogajalo na dopustu v enih kratkih hlačah.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Haha, saj jaz mam tud v žepu v kratkih hlačah včasih, ampak ne vedno, ko se je to zgodilo. Je pa zelo, zelo neprijetno, če si tri ure brez telefona, sploh če ga uporabljaš v službene namene.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Jaz sem imel na telefonu karto za trajekt čez eno uro telefon pa zaklenjen za 3 ure. Še dobro da sem jo po mailu poslal tudi moji ker sem predvideval da se to zna zgoditi. Men se je potem nehal zaklepati. Gre pa za Ssmsung A52.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ok, se pravi, da moram vržt stran te kratke hlače! :p Kaj pa naj naredim, če se mi kljub temu zaklene, da mi ne bo nehalo podvajati časa zaklepanja. Včeraj 4 ure brez, naslednjič že 8 ur brez.... Se pravi bom naslednjič brez 16 ur al kaj?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Uporabljaš ovitek? Preklopni, hrbtni? Če preklopni, potem je težava s touchem, kot je zgoraj en napisal. Moj telefon ima npr. možnost nastavitve občutljivosti za touch, da se nebi slučajno pritiskal nenamerno v žepu, itak pa imam še preklopni ovitek.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Meni se je pred leti zaklenil sluzbeni A50. Ne vzorec, ne pin nista prijela. Oz. sta prijela, ampak je zaslon takoj ugasnil. In ko si ga zbudil je ponovno zelel vzorec / pin.

Prvic sem zadevo resil v samsung recovery modeu, kjer sem naletel na opcijo "fix apps" oz nekaj podobnega. In je delovalo.

Drugic ni slo, potreben je bil restore / factory reset.

Tretjic mu nisem dovolil: izklopil sem zaklepanje, telefon je lahko odklenil vsak s potegom prsta. Super resitev za telefon z nalepko "enterprise edition" :bonk:

Raziskovanje po spletu je razkrilo da niti priblizno nisem edini s tovrstnimi tezavami, prav tako so bili prizadeti ostali samsungovi modeli.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Imate vklopljeno prevent accidential touches in izklopljenjo zbujanje s tapkanjem po ekranu?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Meni se je pred leti zaklenil sluzbeni A50. Ne vzorec, ne pin nista prijela. Oz. sta prijela, ampak je zaslon takoj ugasnil. In ko si ga zbudil je ponovno zelel vzorec / pin.

Prvic sem zadevo resil v samsung recovery modeu, kjer sem naletel na opcijo "fix apps" oz nekaj podobnega. In je delovalo.

Drugic ni slo, potreben je bil restore / factory reset.

Tretjic mu nisem dovolil: izklopil sem zaklepanje, telefon je lahko odklenil vsak s potegom prsta. Super resitev za telefon z nalepko "enterprise edition" :bonk:

Raziskovanje po spletu je razkrilo da niti priblizno nisem edini s tovrstnimi tezavami, prav tako so bili prizadeti ostali samsungovi modeli.

Tudi jaz imam izklopljeno zaklepanje... ma kdo se bo vsakič zajebaval s PIN cifro ali risanjem vzorcev ter drugimi zaščitami. Nimam nobenih tako pomembnih fotk ali drugih datotek naloženih... Za Klikin je pa itak potreben posebej PIN. Ostale aplikacije, ki zahtevajo višjo stopnjo zaščitenosti telefona (npr. NLB pay) pa sploh ne uporabljam ravno zaradi tega.
Če telefon izgubiš, pa se ga itak v trenutku lahko zaklene na daljavo, tako da je za najditelja neuporaben.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prijateljici se je tako zaklenil Samsungov Z-fold. Stalno je javljajo napačen pin. Na srečo sem ji nekaj dni prej v nastavitvah omogočil odklepanje na daljavo in sem ji drug dan, ko je potekla blokada, odklenil na daljavo. Pri tem se sicer izgubi vse varnostne nastavitve, to je pin in prstni odtis in pri vseh programih, ki uporabljajo biometriko, je morala to ponovno nastaviti. Vseeno je bilo to nekaj minut dela proti proti komplet nastavitvam, ki so potebne pri tovarniškem resetu.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Rešitev: Kupi iPhone :fredi: (hec hec)

Moja ima A52S že kakšni dve leti in načeloma vse dela ok. Zdaj pa razmišljam, če naj vseeno vse te varnostne sisteme izklopim, ker ima gor ogromno slik od tamalih :rolleyes::D