Test zimskih gum 2020

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Vprašam enega lokalca okoli lj pa mi reče 40 evrov za premontazo 16". Pa mu feltne in gume.pripeljem v.prtljazniku mu ni treba na avto jih sravfat niti iz njega.
So res cene šle tako gor? Ali bom moral najti koga drugega. Nekoč so to delal za 20 evrov...
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Drago. Menjal 17ke in sem pripeljal nove gume in nove feltne za zimske, tako da je bilo potrebno vse narediti. 25 evrov z računom, savinjska regija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Ma razlike je 2 eur . Nic..
Na tyrereview je nexen rahlo boljsa v praksi pa?
Prej mel skoz contija, ampak na zadnje zapise o uhp2 in nasplosno zadovoljstvo uporabnikov....ne vidim smisla dajat vec za kontija sploh ker mam “avtobus” :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Nimam pojma. V zadnjih 2,5 letih pri njem vzel 2x4 sava, 4 michelin in 4 hankook. Vedno je bil najcenejši in gume v enem dnevu pri meni. Od kod to jemlje, ne vem. Vedno pa je bil DOT tistega leta, ko sem kupoval, nikoli stare. Na zadnje sem decembra vzel mishelin alpin 6 v 185/65/15 tamalmu za polota 50 eur po komadu, nikjer jih ni blo cenej od 70.
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Save ne poznam, imel nexen, vredna je bila tistega denarja. Jo je pa sorazmerno hitro polizal. Ampak kljub temu je bila 3 leta na avtu. Dovolj za tisti denar ki sem dal za njih.
Jaz sem s savo UHP2 lani inaredil cca 30000 na golfu. 225 45 18, v vožnji ni nobene razlike proti originalnim Continental, hankook in michelin, ki sem jih imel vmes na vozilu. Imel sem jih pa samo spredaj, ker zadaj so vedno zdržale več. Original so bile spredaj 30000 eno sezono in so počile po notranjem robu, naslednje leto hankook, 35000, ostalo je cca za 5000km. NAto sem imel michelin pilot, te so prav tako naredile 35000 in jih je bilo še polovico. Zadnjo sezono sem tako imel spredaj nove uhp2 in zadaj rabljene michelinke. Na koncu sezone so bile michelinke zadaj na meji, spredaj uhp2 pa recimo da še polovico, torej bi zdržale še en sezono oziroma vsaj 25000 (skupaj 60!). Ja, zadaj sem pa v treh letnih sezonah imel originalne continental in so naredile 100k!

Pri zimskih sem imel pa samo hankook (naredil 84000km, malo menjal naprej nazaj vsako sezono), zadnjo zimsko sezono sem imel pa General in se je tudi obnesal bp, tako na suhem, mokrem kot v snegu. Pa recimo da je 4motion, ampak v ovinkih se je z vsemi gumami obnašal enako spodobno.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
84kkm narediš z zimskim setom?
Uff, sem.mislil da je že 50 sanjska cifra za avte pod sto konji, zdaj pa tole berem pa 18"....
Ja. Je pa res, da sem se tretjo sezono vozil z njimi se cez poletje. Najprej sem jih mislil imeti samo do maja, da jih zvozim do konca, ampak so se drzale povsem ok in je slo potem do novembra. Pa vmes sem sel nkrat po raznih ridah (recimo Kobarid cez Petrovo brdo in nazaj cez Vrsic ali Predel) in sem se vozil kot ponavadi. Saj pravim, morebiti je alltrack specificen, ampak dejansko sem imel obcutek zaupanja v gume. Kilometri se pa pac nabirajo...

Jernej