Test zimskih gum 2020

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vse, kar vsaj približno spominja na normalno firmo in da se ne sliši kot padec piksne po štengah, bo ok.
Ko enkrat voziš ZARES zanič gumo, potem ti je to jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Možno. Jest Mišelink videt ne morem.
Sem imel zimske mišelin pa so postale trde s polno profila.
Zdaj imam conti 850P pa so po treh sezonah trde s pol manj profila kot mišelin.

Zdaj za sneg je boljše če ima več profila, po mokri in mastni cesti pa z obema driftam po krožnem in sta isto sranje.

Kaj naj zdaj obujem?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Obuješ vedno po svoji odločitvi. Če pa mene vprašaš, bi pa obul gumo, ki ima po treh sezonah vidno manj profila, ker to pomen, da je ustrezno mehka. Problem Mišelink je ravno v temu, da rata trda, profila pa še za izvoz. Prav na vseh službenih so bli vedno z mišelinkami podobne težave. Če smo pa že natančni je pa bolje na tri leta zamenjat nekaj kar ni premija, kot pa vozit premijo 5 let. Cenovno je pa popolnoma enako.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Jebat ga, če se primerja gume med seboj, je tudi to ena od primerjav.
Glede na to, da jih imam in si še nisem porezal žil, se kot kaže ne sekiram preveč :zavijazocmi:
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Obuješ vedno po svoji odločitvi. Če pa mene vprašaš, bi pa obul gumo, ki ima po treh sezonah vidno manj profila, ker to pomen, da je ustrezno mehka. Problem Mišelink je ravno v temu, da rata trda, profila pa še za izvoz. Prav na vseh službenih so bli vedno z mišelinkami podobne težave. Če smo pa že natančni je pa bolje na tri leta zamenjat nekaj kar ni premija, kot pa vozit premijo 5 let. Cenovno je pa popolnoma enako.
Pri Michelinkah imaš ENERGY SAVER in PRIMACY.
Energy saver po parih sezonah vedno postanejo trde. Energy saver izbreš, če narediš +20 km letno in jih poradiraš v dveh sezonah.
Če pa malo voziš, vzames PRIMACY, ki bodo mehke tudi po 4 letih (samo gre profil hitreje kot pri Energy saver) .
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
Obuješ vedno po svoji odločitvi. Če pa mene vprašaš, bi pa obul gumo, ki ima po treh sezonah vidno manj profila, ker to pomen, da je ustrezno mehka. Problem Mišelink je ravno v temu, da rata trda, profila pa še za izvoz. Prav na vseh službenih so bli vedno z mišelinkami podobne težave. Če smo pa že natančni je pa bolje na tri leta zamenjat nekaj kar ni premija, kot pa vozit premijo 5 let. Cenovno je pa popolnoma enako.
zakaj je profil znak za menjavo oz zakaj bi bila boljša tista ki ima manj profila... boljša je namreč tista, ki tri leta drži kot na tirnicah, če ji je ob tem ostane še nekaj profila še toliko bolje ker boš za rabljeno dobil nekaj eur
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Jebat ga, če se primerja gume med seboj, je tudi to ena od primerjav.
Glede na to, da jih imam in si še nisem porezal žil, se kot kaže ne sekiram preveč :zavijazocmi:

odločam se med SAVA in Hankook, 245/45 R18 ... in je bedno ker v tej velikosti ni testov kjer bi lahko primerjal,
če pa so so pa kar razlike med enim in drugim testom... :confused:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Po tistem, kar je v testih, bi moral Hankook biti boljši. 100% pa itak ne moreš biti, ker so odstopanja med dimenzijami.
Jaz sem zaenkrat zadovoljen z njimi. So pa malo glasne in tudi poraba je višja kot s prejšnjimi(firestone winterhawk 3).
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
a ni blo ene 10let (ali več ne vem) nazaj tk, da kupiš tiste, ki so na smrekco, da majo športni profil. res je to veljalo za letne gume.

vem, da ni primerjame ampak z letnimi hankook ventus prime 3 sem bil zelo zelo zadovoljen( vožne 3 sezone, cca. 45.000km)